صحنه های وحشتناک از جنگ ارمنستان و آذربایجان

+14
رأی دهید
-92

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  باور نکردنیه عکس العمل برخی هموطنان ما ! یعنی اینجا را با سینما تابستانی یا شب چهارشنبه سوری اشتباه گرفتن که اینطور به تماشا ایستادن ؟ اما کافیه یکی از اون موشکها به نزدیکی این افراد بخوره تا سینما سه بعدی را جای همه چیز تجربه کنند .
  9
  85
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  به احتمال بسیار زیاد یک مانور نظامی در روسیه است چون در حین شلیک روسی صحبت میشه
  10
  43
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  هر کجا رجب.آخوند. پوتین .اسلام پای گزارند.فقط مرگ .خون ریزی. نابودی.فلاکت. حماقت هم یه نمونه استعداد است.باید قادر باشی‌.
  20
  44
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  قره باغ ارمنیه و ارمنی خواهد ماند. معترض هستن برگردن ترکیه . ببخشید تورچیه
  67
  68
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  دو افسر سابق "کا گ ب" زیر نفوذ قدرت های بیگانه برای بسط قلمرو میجنگند و مردم بیگناه قربانی میشوند! و ما نگاه میکنیم!!. به امید روزی که این مرزها ، که فقط نشانگر حدود سلطه تعدادی دیکتاتور است از نقشه و زندگی مردم محو شود و همه مردم منطقه که دارای مشترکات فرهنگی و تاریخی بیشمار هستند بتوانند با آزادی و صلح در کنار هم زندگی کنند!
  5
  47
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  اگر قصد تماشا کردن باشه که وحشتناک نیست بلکه تماشایی. اونایی که حلالی می‌رفتند، تیربار کالیبر سنگین. اونایی هم که سربالایی می‌رفتند، ارگ استالین همون کاتیوشا.
  43
  8
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  آذربایجان بعنوان یک کشور در سال 1991 بوجود امد و هرگز پیش از این کشور مستقل نبوده، ارمنی ها در ناگورنا در هزاره های تاریخ زندگی کرده اند، و در سال 1920 خودمختاری در شوروی داشتند، این جنگ بدون نتیجه است، هر ملتی باید توی خاک خودش حالا زندگی کند، و ناگورنا هرگز به تسخیر ترک ها در نخواهد آمد. لطفا صلح کنید و با هم همسایه های خوبی باشید
  43
  53
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  با این همه پول سلاح. .که به جیب رجب. پوتین. آخوند.اسراهیل می‌‌رود. می‌‌شود سه تا قره باغ ساخت. که همه با هم در کنار هم زندگی‌. حزب توده در سایت خود نوشت. مقصر این جنگ امپریالسیت جنایت کار آمریکا است. و ما و همه طرفین. باید. همه با هم بر ضد امپریالیست آمریکا بجنگیم. با ما. منظور آنها با ما. خودشان.پوتین. رجب.شیخ علی‌. ایران. اسراهیل. گذشته از خریت. بگویند چگونه می‌‌خواهند. یک پان ترکیست. شیخ علی‌ شیعه خر مقدس. پوتین قلدر، و یهودی‌ها با هم متحد. بر ضد امریالیست خون کار آمریکا ؟ به این می‌‌گویند.شعار زیر شکمی. در برلین کله پاچه فروشی زیاد است. صبح یک شنبه می‌‌خورند تا نفغ کنند. بعد هم بغل کامپیوتر شعار سال ۵۷ اتی. که گفتند. شیخ پدوفیل. چگورا زمان است. تاریخ همیشه دو بار تکرار. تراژدی.و کومیک.
  16
  24
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مردمانی از کشور ما که ایستاده اند و به جنگ بین ترک و ارمنی نگاه میکنن از این نیست بیکارند یا زیاد اهل تماشا کردن باشن , از این است که اکثر مردم ایران مردمانی هستند ماجراجو و عاشق جنگ و درگیری هستند.
  20
  6
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
  ۴۱
  paviz - مسکو، روسیه

  شانس آذربایجانه که دست روسها هم بسته است دست ملاها هم! معلوم شد که آذری ها هم از بزدلیشان نبوده که مثل گوسفند سلاخی می شدند، قبلا. ارمنی هم که از قبل معلوم الحال بود. همیشه قوی را لیسیده اند و ضعیف را به فجیع ترین وجه کشته اند. مصداق عینی خطای طبیعت که می گویند همین ها هستند! حقد و کینه ای هم ندارم شخصا ولی منزجر کننده هستند واقعا! ذاتا که کود بودند, عملا هم که دارند تبدیل به کود ارگانیک میشوند. خوشحالی ندارد و تاسف آور است. توده ای احمق در پی تراوشات مغزهایی بیمار, بزرگی نداشته تاریخی را دلیلی موجه برای همه این پلشتی ها بدانند.
  19
  46
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
  ۳۰
  amir_70 - مونیخ، آلمان

  این مربوط به جنگ قرهباغ نیست مانور نظامی در کشور لهستانه اخرش لهستانی حرف میزنه و پرچم لهستان هم اویزونه
  4
  31
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  یک مشت نفهم و خر.انگار آتیش بازی هست وایسادن تماشا،کافیه یکی از این راکتها از مسیرش منحرف شه بخوره وسطشون.حتی اگه اونجا گله گاو و خر هم بود،میفهمیدن که ناامنه و میرفتند کنار.
  6
  16
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::amir_70 - مونیخ، آلمان::]. من متوجه شدم که زبان اسلاوی که صحبت میکنند ولی حدس زدم روسی باشه ولی اگر شما پرچم را تشخیص دادهاید حتما درسته و در ضمن از لباس مردم هم میشه متوجه شد که ایران نیست و اینم حتما یک مانور است
  0
  31
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  شما اسم اینو گذاشتین وحشتناک، اگر یکی شب حمله عملیت کربلای ۴ و بعد کربلای ۵ و تجربه کرده باشه به این میگه ا'تش بازی ۴ شنبه سوری
  5
  6
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. دمت گرم زنده باد ارمنستان.به کوری چشم اردوغان
  22
  24
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان

  ایران از هیچ کاری برای یاری به ازمنستان دریغ نکرد ان شاااله بعد از آزاد سازی قره باغ نوبت عروسی در ایران است و باید آذربایجان جنوبی هم از دست و اشغال ایران ازاد گردد.
  33
  13
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
  ۵۸
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::paviz - مسکو، روسیه::]. معلومه که خیلی اهل مطالعه هستید ، خیلی دوست دارم بدونم چقدر در مورد قتل و عام هم وطنان آذری خودت در شمال غرب ایران مخصوصا در ارومیه ، خوی ،ماکو و .... بدست ارمنی‌ها می دانی ؟شاعر شدی و تیکه میاندازی.
  16
  12
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
  ۵۸
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. خواب دیدی خیر باشه ،دیر یا زود داره ولی سوختوسوز نداره
  12
  7
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  ۵۸
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. اسمتان امیر علی ووو ایرانی. نه اسمت ونه لقبت حقیقی نیست چون هیچ مسلمان و ‌هیچ ایرانیی ازارامنه و‌کشوری دفاع نمیکنه که هزاران خانواده آذری را در شمال غرب ایران قتل عام کردن مسیو .
  18
  9
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
  ۴۱
  paviz - مسکو، روسیه
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. " شمال غرب ایران مخصوصا در ارومیه ، خوی ،ماکو و ...." امروزه اگر عثمانی ها نبودند که ملت شب و روز فحششان میدهند جنوب ارمنستان یا روسیه میشد . قصه تلخ داشناک و جیلو منحصر به جیلولوق که نیست. مساله گم شدن عرق ملی بسته به قومیت طرف می نماید! درد کرد و عرب وبلوچ و غیره درد مشترک همه هست آیا؟
  9
  23
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::paviz - مسکو، روسیه::]. من نمی‌‌دانم .منابع شما کجاست؟ عثمانی‌ها تبریز را نجات ندادند.فتح کردند و گفتند. قسمتی‌ از ترکیه. تا صفویان. که آن‌ها هم ترک بود.که در جنگ چالدران شکست خوردند.و شرق ترکیه را از دست دادند. یعنی‌ شرق ترکیه آن زمان قسمتی‌ از ایران بود.تا شاه عباس آمد. و در نقطه مقابل ارتش معروف ترک یعنی یانیشار ها. قزلباش را تاسیس کرد. بین یانیشار‌ها و قزلباش‌ها جنگ‌های زیادی رخ داد. که پیشتر پیروزی با قزلباش‌ها بود.در ۱۴ ژانویه ۱۶۲۴ جنگ معروف در عراق .که به شکست کامل عثمانی ها و باز گشت. کرکوک. موصل. نجف و کربلا به ایران شد. ۱۶۲۹ بعد صلح عثمانی‌ها با اتریش. تمام قوا خود را به سمت ایران.که دوباره در همدان و کرمانشاه شکست خوردند. عثمانی نجات دهنده ایران نبود.شاه ترک ایرانی‌ بود. می‌‌دانی.که پان ترکیست‌ها ستار خان را خاهن می‌‌دانند؟ کسی‌ که در کنار بابک خرمدین و یعقوب لیث صفاری قهرمان ملی‌ ما است. فقط به یک دلیل. برای ایران تصمیم گرفت .نه برای ترکیه.تاریخ که آدامس نیست.به مذاق خود جوید.تحریف گذار هم نیست
  9
  26
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  ۴۱
  paviz - مسکو، روسیه
  "احمد کسروی . تاریخ هیجده ساله آذربایجان" مثلا. تاریخ خوی، سرزمین زردشت و غیره! داشناک وجیلو را بگردید پیدا می کنید. همین 1917و18و 19 را. عثمانی هم قطعا حب ایران نداشته ولی بغض روس و ارمنی که
  7
  18
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد
  در تغییر خوی حیوانی انسان تا آخر دنیا هیچ چیز اثر نخواهد کرد. با هزاران سال تاریخ نوشته شده از جنگ و خونریزی و عوامل و عاقبت آن هنوز هم در این دنیای مثلا متمدن به جای گفتگو آتش بر سر هم میریزند. در تلویزیون خیلی تمیز و آراسته بحث میکنند و در بیابان همدیگر را میدرند.
  0
  4
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  قدیم ارمنی ها اشکانی (پارت)بودن. چون ساسانیها(پرشین) با اشکانیها(پارت)مشکل داشتن اینها به اجبار رفتن و ساکن ارمنستان شدن، ، یه ساتراپ ایران بحساب می آمد نه خود ایران . بعدها که روم از این فرصت استفاده کرد آنها رو در مقابل ساسانی محافظت کرد اینها بخاطر همین مثل روم مسیحی شدن. داشناک ارمنی هم توی ارومیه خواست مستقل بشه برای همین انقلاب مشروطه شرکت کرد ولی ترکهای ایران باهاش جنگیدن نذاشتن
  7
  4
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
  نظر شما چیست؟