خودکشی یک نوجوان دیگر در استان بوشهر

رادیو فردا :یک نوجوان ۱۵ ساله، ساکن شهرستان کنگان واقع در استان بوشهر، پنج‌شنبه شب گذشته خودکشی کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان ایران روز شنبه، ۲۶ مهرماه، در خبر خودکشی یک نوجوان ۱۵ ساله ساکن کنگان به نقل از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان نوشت که این نوجوان پنج‌شنبه شب در خانه‌باغی در اطراف کنگان دست به خودکشی زده است.

انگیزه‌های احتمالی این نوجوان برای خودکشی در دست بررسی است، اما گمان می‌رود فقر اقتصادی از دلایل مهم خودکشی او بوده است.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان، بررسی‌های اولیه حکایت از آن دارد که متوفی اهل شهرستان کوهدشت استان لرستان بوده و با مادر و خواهران خود در همان خانه‌باغ زندگی می‌کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، این نوجوان در یک کارگاه سنگ‌فروشی کار می‌کرده و در پی حبس پدر با محکومیت قتل عمد، از دو سال پیش ترک تحصیل کرده بود.

در همین زمینه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در نشست بررسی علت بروز آسیب‌های اجتماعی در بین قشر کودک و نوجوان به خودکشی این نوجوان اشاره کرده و گفت: «خودکشی دو کودک و نوجوان در شهر‌های جنوبی استان در کمتر از یک هفته موضوع بزرگی است و نگرانی‌هایی را در جامعه ایجاد کرده است.»

هفته گذشته نیز خودکشی دانش‌آموز ۱۱ ساله اهل شهرستان دیر در استان بوشهر خبرساز شد.

اگرچه آموزش و پرورش استان بوشهر در اطلاعیه‌ای انگیزه سید محمد موسوی‌زاده برای خودکشی به دلیل نداشتن تلفن همراه را رد کرد، مادر این دانش‌آموز در مصاحبه‌هایی چرایی خودکشی فرزند خود را نداشتن تلفن همراه و عدم توان مالی خانواده برای خرید آن عنوان کرد.
+7
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.