سردار حجازی: اگر آمریکا امن‌تر شده چرا پیام می‌دهد و خواهش می‌کند که به او فرصت دهیم؟

تسنیم : جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: ترامپ می‌گوید «آمریکا امروز امن تر شده است»، اگر آمریکا امن تر شده چرا در پایگاه‌هاتان عین بید می‌لرزید و در پیام‌هایتان خواهش می‌کنید که لختی فرصت دهید.

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پنجمین اجلاسیه مجاهدین در غربت که عصر امروز در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در اسلام مفاهیم بلندی وجود دارد که در جای جای قرآن و سخنان اهل بیت از آنها به عنوان مفاهیم ارزشمند والا و گراسنگ یاد شده است. مفاهیمی چون جهاد مقاومت هجرت ایثار، شهادت و شجاعت مورد تکریم قرار گرفته و از آنها به بزرگی یاد شده است

وی افزود: در مقابل این مفاهیمی وجود دارد که از نظر اسلام مردود است، مفاهیمی همچون سازشکاری، عقب نشینی، کوتاه آمدن و در مقابل دشمن ترس و تسلیم داشتن. اینها از نظر مکتب ما نهی و محکوم شده است.

حجازی بیان کرد: مفهومی به نام صلح، صلح طلبی و صلح خواهی وجود دارد که گاهی با تسلیم مقابل بیگانگان اشتباه گرفته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تحقق اهداف الهی بدون جهاد و تلاش میسر نمی‌شود، ادامه داد: گاهی این صلح با تسلیم طلبی و سازش و نرمش مقابل بیگانگان اشتباه گرفته می‌شود. صلح اگر از موضع حکمت. عزت و مصلحت باشد نه تنها مردود نیست بلکه بسیار پسندیده است و اسلام آن را تایید می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: گاهی کسی بخاطر ترس از جان، فرار از مشکلات و تهدیدات موجود برای حفظ جان خود گوشه ای می‌خزد و از صحنه کنار می‌کشد اما گاهی فردی هجرت می‌کند اما در آن به جهادی جدید دست می‌زند و کارزار جدیدی شروع می‌کند و این متفاوت است با کسی که فقط هجرت می‌کند. یا کسی که به غربت هجرت می‌کند و به مبارزه ادامه می‌دهد و به شهادت می‌رسد بسیار متفاوت است از کسی که تبعید شده و بدون هیچ حرکتی در گمنامی فوت می‌شود.

وی بیان کرد: تحقق اسلام و اهداف الهی بدون قدم گذاشتن در راه خدا محقق نمی‌شود. اگر کسانی بخواهند گامی در راه حق بگذارند تلاش و کوشش کنند و اسلام را محقق کنند کرا که بدون مایه گذاشتن از جان، تلاش و جهاد و خون دادن و ایثار محقق نمی‌شود.

وی تصریح کرد: البته تجربه و تاریخ ما نشان داده جهاد فی سبیل الله ثمر بخش هم هست.  همه دستاوردهایی که در عرصه های گوناگون به وجود آمده نتیجه تلاش، جهاد و از جان مایه گذاشتن است. پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه همینها است.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه استکبار جهانی امروز روبه افول است، گفت: شب گذشته جو بایدن کاندیدای انتخابات آمریکا اعتراف کرد که این کشور روبه افول است. او گفت رفتار ترامپ باعث شده آمریکا روبه افول برود. شاید جواب ترامپ این بود که اگر بایدن بجای او بود آمریکا بیشتر رو به افول بود پس در اصل افول آمریکا حرفی نیست.

وی اضافه کرد: وضع داخلی آمریکا هم نشان از افول آشکار آمریکا دارد.

حجازی با اشاره به آمارهای رسمی نژادپرستی در آمریکا تصریح کرد: نسبت کشته های سیاهان به سفیدان  به دست پلیس آمریکا 13 به یک است و این نشان از تبعیض و حکومت نژاد پرستی آمریکا دارد.

وی خاطرنشان کرد: روزانه 22 نفر از نظامیان و کهنه کاران آمریکا خودکشی می‌کند و 60 میلیون نفر در آمریکا به سو مصرف الکل می‌میرند.

حجازی تصریح کرد: یک میلیون و 400 هزار تبهکار در آمریکا وجود دارد که در 33 هزار گروه فعالیت دارند و یک پنجم جمعیت آمریکا هم بی دین هستند.

وی در ادامه سخنانش یادآور شد: در آمریکا هر سال 20 میلیون نفر به بیماری های مقاربتی مبتلا می‌شوند و بالاترین نرخ طلاق و خانواده های تک رقمی در آمریکا وجود دارد.

وی متذکر شد: به آن کسانی که قبله آمالشان آمریکاست می‌گوییم این تذهبون؟ برای کشور یک چنین سرنوشتی را آرزو می‌کنید؟

حجازی خاطر نشان کرد: اکنون تنها ماندن آمریکا در عرصه های گوناگون بین المللی را می‌بینیم که حتی متحدان همیشگی اروپایی هم آنها را تنها گذشتند.

وی همچنین عنوان کرد: در مناظره‌های کاندیداهای انتخاباتی آمریکا هم مشهود است که به ترامپ می‌گویند تو آمریکا را تنها و منزوی کردی. اکنون آمریکایی که با یک چشم غره همه را با خود همراه میکرد تنها تر از همه است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: ترامپ جنایتکار و آدم کش ادعا و اظهار می‌کند که با اقدامات وحشیانه من آمریکا امروز امن تر است و بعد از شهادت شهید سلیمانی آمریکا امن تر شده، اگر آمریکا امن تر شده چرا در پایگاه‌هاتان عین بید میلرزید و در پیام‌هایتان خواهش میکنید که لختی فرصت دهید.
حجازی گفت: اگر امن تر شده کجا فرار می‌کنید و برای چه پا به فرار گذاشتید؟ اگر ملاحظات انتخاباتی نبود امروز یک سرباز در آمریکا نبود.

وی ادامه داد: ترامپ جنایتکار تصور می‌کند که با این جنایت‌ها در امنیت به سر می‌برد. خیر، آنها باید بایستند و تقاص جنایت‌های خود را بپردازند.

حجازی تصریح کرد: جریان مقاومت همیشه بوده و ادامه خواهد داشت. خط مقاومت، پیروزی و مقاومت بود و آنچه نصیب دشمن شده عقب نشینی و پسرفت بوده است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در خاتمه عنوان کرد: ملت‌های مسلمان منطقه با اقدامات دشمن مخالف بوده و این بنا بر آمارهای رسمی و با عادی سازی روابط با کشوری که خود در ناامنی به سر می‌برد مخالف هستند.
+7
رأی دهید
-119

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  فقط حرف حرف حرف کاملاٌ تو خالی . به قول معروف پای دو تا مرغ هم نمیتونن به هم ببندند.شما یه کشور رو چهل و یک سال پیش با این همه منابع تحویل گرفتین و الان به برشکستگی رسوندین.صبح تا شب هم از خودتون نعریف و تمجید می‌کنید.
  2
  46
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  پاسدار مشنگ اصفهانی روزتون به سر میاد. این چلغوز یه زمانی مدیر ستاد مشترک سپاه بود. اون موقع سردار عبدالهی اصفهانی رییس کل ستاد مشترک سپاه بود. سردار ذوالقدر اصفهانی معاون ستاد مشترک بود. سردار سیدمجیدمیراحمدی اصفهانی رییس اداره عملیات و هماهنگی ستادمشترک بود. سردار صفوی اصفهانی شد رییس سپاه سردار وحید اصفهانی رییس نیروی هوایی یا نیروی قدس سپاه بود. سردار نبوی اصفهانی معاون اداره عملیات بود. 90درصد فرماندهان سپاه جزو تار عنکبوت پاسداران اصفهانی هستن. خامنه ای به خاطر اینکه ننش اصفهانی بود و اون بهشتی گور به گور اصفهانی بود. ایت اله یزدی و جنتی و گلپایگانی هم اصفهانی بودن کل سپاه رو کردن محل تجمع اصفهانیا و الانم داران دسته جمعی تر میزنن به مملکت. با 1 اصفهانی به سختی میشه معمله و همکاری کرد چون خودخواه و رو مخ و زیاده خواه هستن حالا فکر کن مملکت کلا افتاده دستشون. ترهاشونم جدیدا میدن رییس جمهورای امل انتری سمنانی مثل مموتی و روحانی پخش پلا میکنه براشون.
  6
  35
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران

  تو برو پوشکتو عوض کن سردار پوشالی
  2
  44
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  دلار چند است، یک کیلو گوشت چنده سردار تروریست؟این چرندیات را برو برای گرز خشاش شریعتمداری تعریف کن .
  1
  45
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  ۳۸
  rahjoo - مازندران، ایران

  فعلا که نفر دوم جمهوری اسلامی رو زدن و تو چشاتون نگا می کنن و میگن که زدیم بازم می زنیم و شماهم نعش میارین تو کشور.
  2
  36
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  آمریکا از شما نمیترسد بلکه از وافورهای شما میترسد که وقتی چاق میکنید دیگه هیچ خدائی رو بنده نیستین و در عالم توهم مثلا کاخ سفید را حسینیه کرده و یا راه قدس را از کربلا میگذرانید!
  2
  38
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مملکتی که مفاخرش وحوش عربستان در 1400 سال پیش و سردارهایش امثال تو و روشنفکرش رائفی پور و سروش هستند محال هست که به این زودی ها متمدن شود
  2
  33
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این یک چیزی زده تو رگ که داره پرت و پلا میگه! سازشکاری، عقب نشینی، کوتاه آمدن و در مقابل دشمن ترس و تسلیم داشتن، اولاً که از ترس 70 لشکر صدام تن به خفت شکست دادید و جام زهر رو نوش جان کردید بعد هم قمبل قهرمانانه رهبری رو هوا کردید از ترس تحریم و جنگ، حالا هم که افتادید به گدایی و دریوزگی جلوی چین و روسیه
  1
  30
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  چرت و پرت نگو اروپا با اینهمه پیشرف اش جلوی آمریکا کم میاورد آنموقع تو چرقوز میگی طرف ترسیده؟کمی عقل داشتن برات واجب است که آنهم نداری
  1
  31
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  معلومه که این خردار جنس خیلی اعلا میزنه که اینجوری تو هپروت سیر میکنه و جفنگ تحویل میده.
  1
  31
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حتما تو انگلیسی هم بلدی که معنی پیغام آمریکا را بفهمی!
  1
  30
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  روزانه ۶۰ میلیون نفر بر اثر مصرف الکل در آمریکا میمیرند؟! یعنی هر ۵ روز یک بار جمعیت آمریکا به نزدیک صفر می‌رسد و دوباره در طی ۵ روز رشد کرده به جای اول برمیگردد. چه جالب!
  1
  32
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
  ۵۰
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  بله شما ین مفاهیم را بدین شکل تغیر دادید. عزت به ذلت . مکتب به نکبت . سربلندی به گردن کجی . اِخلاص به اِختلاص . هجرت به فرار مغزها. شجاعت به بزدلی . و. و. و .
  1
  30
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۲۹
  خوب، بد، زشت - نیبورگ، دانمارک

  یک مشت معتاد بیسواد بدرد نخور، با هم مسابقه اراجیف گفتن گذاشتن
  1
  24
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این کارمند ناسا است. لنگها رو زمین، مخ تو فضا
  1
  23
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
  ۵۶
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد
  سپاه یعنی مافیا! حالا سردار کچل یا باس فرقی توش نیست، اخرش مرگ!!
  0
  12
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  نظر شما چیست؟