گزارش افشاگرانه شورای ملی مقاومت درباره مرکز هسته‌ای مخفی در سرخه‌حصار

دویچه وله :یک گروه مخالف حکومت ایران روز جمعه اعلام کرد که یک سایت مخفی جدید نظامی در نزدیکی تهران کشف کرده است. به گفته "شورای ملی مقاومت" این سایت زیر نظر وزارت دفاع جمهوری اسلامی اداره می‌شود و در آنجا آزمایش اتمی انجام می‌گیرد.

دو تن از اعضای "شورای ملی مقاومت ایران" که شاخه سیاسی "سازمان مجاهدین خلق ایران" محسوب می‌شود، روز جمعه ۲۵ بهمن (۱۶ اکتبر) در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، از وجود یک مرکز هسته‌ای مخفی در "سرخه‌حصار" در شرق تهران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این کنفرانس خبری، علیرضا جعفرزاده، از مسئولان دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا با نشان دادن تصاویر ماهواره‌ای گفت مرکز هسته‌ای سرخه‌حصار در شرق تهران، مورد استفاده "سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی" است. این سازمان زیر نظر وزارت دفاع جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند.

جعفرزاده گفت: «ساخت تاسیسات سرخه حصار از سال ۲۰۱۲ آغاز شد و از سال ۲۰۱۷ بخشی از فعالیت‌های "سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی" که زیر نظر فردی به نام "محسن فخری‌زاده مهابادی" انجام می‌گیرد به این محل منتقل شد».

او افزود، تمرکز فعالیت‌های سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی در سرخه‌حصار "انفجارهای آزمایشی برای ساخت سلاح هسته‌ای و ثبت نتایج این انفجارها توسط لرزه‌نگارها" است. به گفته او "انفجارهای آزمایشی در تونل‌های زیرزمینی انجام می‌شوند".

این عضو شورای ملی مقاومت مدعی شد که جمهوری اسلامی "لرزه‌نگارهای حساس نظامی را به صورت مخفیانه و غیرقانونی از روسیه خریداری کرده است".

جعفرزاده در کنفرانس خبری خود همچنین به سایت دیگری به نام "مریوان" اشاره کرد که در نزدیکی شهر آباده در استان فارس قرار دارد. او گفت، این سایت و منطقه اطراف آن در اختیار سپاه پاسداران است و سال گذشته تخریب شده است.
نقض برجام توسط ایران
خبرگزاری فرانسه نوشته است علیرضا جعفرزاده، مدرکی دال بر "انجام انفجارهای هسته‌ای آزمایشی در سرخه‌حصار" ارائه نداد، اما با این حال گفت که "ایران با این اقدامات خود، توافق هسته‌ای موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را که در سال ۲۰۱۵ با قدرت‌های جهانی امضا کرد، نقض کرده است".

ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شد، اما کشورهای اروپایی امضاکننده این توافق سعی در حفظ آن دارند. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌تواند جان تازه‌ای به برجام ببخشد.

علیرضا جعفرزاده در ادامه سخنان خود در کنفرانس خبری روز جمعه واشنگتن گفت: «افشاگری امروز ما یک بار دیگر این واقعیت را ثابت می‌کند که برجام از فعالیت آخوندها برای دستیابی به سلاح هسته‌ای جلوگیری نکرده و حتی رژیم به تعهدات خود که برجام قید شده، عمل نکرده است».

جمهوری اسلامی تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای را همواره رد کرده و ادعا می‌کند برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز و برای تولید انرژی است. درت‌های غربی اما بر این گمانند که ایران در صدد دستیابی به سلاح اتمی است.

خبرگزاری فرانسه نوشته است "شورای ملی مقاومت" شاخه سیاسی "سازمان مجاهدین خلق ایران" است؛ گروهی که از شرکت‌کنندگان و مدافعان انقلاب سال ۱۹۷۹ در ایران بود که به سرنگونی حکومت شاه کمک کرد، اما خیلی زود با قدرت حاکم پس از انقلاب درافتاد. اکثر اعضای این گروه در حال حاضر در آلبانی به سر می‌برند.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است، مجاهدین خلق در سال ۲۰۰۲ با کشف و معرفی تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم در در نطنز در ایران، جامعه جهانی را متوجه وجود برنامه هسته‌ای ایران ساخت. اما گزارش‌های بعدی در رسانه‌های بین‌المللی نشان داد اطلاعات مربوط به تاسیسات هسته‌ای ایران از سوی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای خارجی به دست آمده بود؛ با این‌حال این گزارش‌ها به‌طور رسمی تایید نشدند
+25
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  اینا که همشون خارج هستند چرا نمیرند تهتوی املاک آقازاده ها رو دربیارند ؟ این هسته ای دیگه کهنه شده
  11
  33
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران
  این فرقه بیگانه پرست مجاهدین که در زمان شاه فقید مرتب عملیات خرابکارانه و تروریستی مسلحانه انجام می دادند، چرا الان سالهاست که جرات در کردن یک ترقه را هم ندارند؟
  6
  22
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  شما خودتان بعنوان مجاهد و اسلام دیگر از مهره های اصلی تمرگیدن ملایان و خمینی بوده اید با هزار دروغ کثیف در مورد شاه فقید برای پیروز شدن حکومت اسلامی و به امید چاپیدن همراه ملا. اما وقتی خمینی حاضر به تقسیم قدرت نشد مخالف. تمام چرندیاتی که می نویسید به درد انداختن در فاضلاب می خورد تلاش نکنید.
  5
  25
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. برای این که آمریکا بخاطر همین از آنها حمایت می کنه ولی به هیچ عنوان اونها را به قدرت نخواهند رساند چون آنها مفهوم روسری سرخی که اینها می پوشند را می فهمند مثل کردها سالهاست که کردها پیاده نظام آمریکا هستند اما آمریکاییها همیشه آنها را ول کردند چون می دانند کردها چپ گرا هستند و کشور مستقل کردستان کمونیستی خواهد بود واینها هرگز با ایجاد یک کشور کمونیستی موافقت نمی کنند مجاهدین هم با جاسوس بازیها چیزی به دست نمی آورند
  1
  2
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
  نظر شما چیست؟