نخست‌وزیر بریتانیا از مردم خواست برای برگزیت بدون توافق آماده باشند

رادیو فردا :نخست‌وزیر بریتانیا از مردم کشور خواسته است برای طرح خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) بدون توافق با اتحادیه اروپا و تبعات آن آماده باشند.

بوریس جانسون روز جمعه گفت بریتانیا باید آماده برگزیت بدون توافق باشد، مگر اینکه اتحادیه اروپا در رویکرد خود در مذاکرات تغییرات اساسی اعمال کند.

بریتانیا چندین سال است که برای خروج از اتحادیه اروپا در حال مذاکره است و دوره انتقالی برگزیت تا پایان سال جاری است، اما مذاکرات اتحادیه اروپا با این کشور در مورد مسئله دسترسی ماهیگیران اتحادیه اروپا به آب‌های انگلیس، رقابت عادلانه بین شرکت‌های اتحادیه اروپا و انگلیس و سازوکاری برای حل اختلافات آینده به بن‌بست رسیده است.

اتحادیه اروپا چندین بار اعلام کرده که از رسیدن به توافق با بریتانیا ناامید شده و پنج‌شنبه هفته جاری نیز با صدور بیانیه‌ای از بریتانیا خواست تا برای خروج از بن‌بست مذاکرات، گام‌های ضروری را بردارد.

آقای جانسون گفته است تصمیم خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را با «اطمینان خاطر» خواهد گرفت.

به گفته وی، بسیاری از مسائل همچون امنیت اجتماعی، دریانوردی و همکاری‌های هسته‌ای میان بریتانیا و اتحادیه اروپا حل شده، اما اتحادیه نمی‌خواهد موضوع برگزیت را حل و فصل کند و برای خروج بریتانیا از این اتحادیه آمادگی ندارد.

وی گفت به همین خاطر ما باید گزینه جایگزین (برگزیت بدون توافق) را مد نظر داشته باشیم و با قوت قلب و اعتماد کامل برای آن آماده باشیم.

آقای جانسون با این همه گفت که هنوز درهای مذاکره باز است، اما اروپا باید در رویکرد خود تغییرات اساسی بدهد
+3
رأی دهید
-14

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.