مردی سر یک معلم تاریخ را نزدیک مدرسه‌ای در فرانسه برید

پلیس در نزدیکی محل حادثه در شهر کنفلان سنت اونورینبی بی سی :مهاجمی با فریاد "الله اکبر" به یک معلم در نزدیکی مدرسه در فرانسه حمله کرد و سر او را با چاقو برید.

حادثه در شهر کنفلان سنتاونورین در شمال غربی پاریس پایتخت فرانسه روی داده است.

پلیس می‌گوید فرد مهاجم را با شلیک گلوله کشته است.

خبرگزاری فرانسه گفته مقتول معلم تاریخی بوده که اخیرا کاریکاتور جنجالی مجله شارلی ابدو درباره پیامبر اسلام را به شاگردانش نشان داده بوده است.

امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه از محل حادثه دیدار کرده و این قتل را "حمله اسلامگرایان تروریستی" خوانده است.

آقای مکرون گفته است این معلم به دلیل تدریس آزادی بیان به قتل رسیده است.

نام مقتول اعلام نشده است.

از یکی از متخصصان حقوقی بخش مبارزه با تروریسم خواسته شده که تحقیقات درباره این حادثه را به عهده بگیرد.
پلیس از مردم خواسته به محل حادثه نزدیک نشوندژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه که به مراکش رفته بود سفر خود را لغو کرده تا به پاریس بازگردد.

ژان میشل بلانکور، وزیر آموزش فرانسه هم در توییترش این حمله را "حمله به ملت فرانسه" توصیف کرده است. او ضمن همدردی با خانواده این معلم گفته اتحاد تنها راه مقابله با "هیولای تروریسم اسلامی" در فرانسه است. این حمله ساعت پنج عصر به وقت محلی اتفاق افتاد. خبرگزاری فرانسه گزارش داده که سر معلم قطع شده است.

ظاهرا مرد با یک چاقوی بزرگ به معلم حمله کرده و سپس از محل متواری شده است.

به گزارش روزنامه لوموند، قربانی معلم تاریخ و جغرافیا بوده و در کلاس درباره آزادی بیان و ارتباط آن با کاریکاتورهای پیامبر اسلام صحبت می‌کرده است. کاریکاتورهایی که انتشار آنها در نشریه شارلی ابدو به خشم برخی مسلمانان منجر شد.

به گزارش رسانه‌های فرانسه اوایل ماه جاری برخی از والدین مسلمان این مدرسه درباره تصمیم معلم برای استفاده از این کاریکاتورها برای بحث درباره محاکمه شارلی ابدو اعتراض کرده بودند.

شارلی ابدو در واکنش به حمله روز جمعه در حساب توییتری خود نوشته است: "عدم مدارا به سطحی تازه رسیده و به نظر می‌رسد برای ارعاب در کشور از هیچ چیز فروگذار نمی‌کنند.

وزیر آموزش فرانسه گفته است فردا از طریق کنفرانس ویدیویی با دانش‌آموزان، خانواده‌های آنها و معلمان این مدرسه دیدار خواهد کرد.

انتشار دوباره کاریکاتور جنجالی در نشریه شارلی ابدو، باعث جنجالی تازه در فرانسه شده است. بیش از دو هفته پیش یک مرد پاکستانی با حمله در نزدیکی دفتر سابق این نشریه، دو نفر را با ساطور زخمی کرد.

پنج سال پیش، پس از اینکه این نشریه فکاهی کاریکاتورهای پیامبر اسلام را که پیش‌تر در یک روزنامه دانمارکی چاپ شده بودند منتشر کرد، دو برادر، سعید و شریف کوآشی مسلحانه به دفتر این نشریه حمله بردند و دوازده نفر از جمله سردبیر را کشتند.

شارلی ابدو همزمان با محاکمه ۱۴ نفر از متهمان این پرونده که از ماه اوت شروع شده، کاریکاتورهای جنجالی را دوباره منتشر کرد. قرار است محاکمه این ۱۴ نفر تا نوامبر ادامه داشته باشد.
+13
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این ها را به هر سرزمینی ببرید و هر چقدر تعلیم و تربیت ببینند تا مسلمان و تابع یک عده وحشی در 1400 سال قبل هستند محال هست که ادمیت را یاد بگیرند
  6
  95
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  خدایا...خدایا...این بازیهای کثیف کی تمام می شود؟ این انسانها کی عاقل می شوند؟ من نمی دانم چرا یک عده ای با آتش بازی می کنند و انگشت در لانه زنبور می کنند؟ مگر نمی دانند تند روهای وهابی منتظر فرصت هستند؟ آخر معلم فرانسوی تو که می دانی این سلفی ها به این مسایل حساسند چرا کاریکاتورها رو نشان دادی؟ آن هم در یک مدرسه؟ که چی . بشه؟انگار بعضی ها دوست دارند جنجال به پا کنند. فقط خدا خودش همه رو از جهل نجات دهد.
  28
  5
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۹
  ۵۱
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ

  این مسلمونا سرویس کردن بابا .. بیشترشون تو مخاشون پوشاله کولر .. یدونم هست از دانمارک تو همین سایت ..
  3
  27
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۷
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  این حادثه چند روز پس از بازگشت سوفی پتروئن که در مال زندانی بود و اخیرا به فرانسه بازگشته بود رخ داد. گویا خانم پتروئن گفته بود مسلمان شده و مکرون از این گفته او جا خورده بود. حال دوباره خوراک جریانهای راست افراطی فراهم شد و دوباره حمله به مسلمانان چه فیزیکی و چه گفتاری وارد فاز جدیدی شد. ولی اینها به دلیل نگرانی جریانهای راست افراطی است که نگران اسلامیزه شدن اروپا هستند. این مسئله عملی نخواهد شد و اروپا اسلامیزه نخواهد شد و در سال 2050 از مسیحیت پیشی نخواهد گرفت. نمی دانم چرا دستگاههای غرب اینقدر تبلیغات اسلامیزه شده اروپا را می کنند در حالی که این مسئله حقیقت ندارد چون در حال حاضر فقط 50 میلیون مسلمان در غرب زندگی می کنند و آنان هم مانند اروپاییان مرگ و میر دارند. شاید در سال چند اروپایی مسلمان شوند ولی اینطور نیست که کل اروپا را اسلام بگیرد. این فقط تبلیغات جناح راست افراطی اروپاست
  19
  7
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  ....دین وحشیگران
  4
  30
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  بالاخره مهاجم کشته شد یا فرار کرد؟!؟(پس از نشان دادن کاریکاتور خانواده های مسلمان مدرسه اعتراض کردن)همین خانواده ها باید پس از محاکمه اخراج شوند.هیولای اسلام وحشتناکتر از ان است که شما میشناسید.ما در طی ۴۰ سال در ایران از این حکومت اسلامی اعمالی دیدیم و شنیدیم که مو بتن ادمی راست میشود
  6
  29
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. جناب کیانپور اولا وظیفه ی معلم تعلیم و تربیت هست و گناه ان زشت پندار را گردن معلم تاریخ نیندازید. دوما هر چند من مذهبی نیستم اما با کدام متراژ مسیح صلح طلب را با رسول گردن زن و خون اشام مقایسه میکنید
  4
  15
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  من نمیدانم از ازادی بیان میگن ولی اگر کسی جرات کنه بگه هیتلر یهودی نکشته هفت جدش را در میارن از منثومه شمسی طردش میکنند ولی وقتی میسئله توهین به مسلمانهاست ازادی بیان فورا چماق میشه، من از کسی دفاع نمیکم خصوصا مسلمان،ولی اینها با این تحریکها جز یک چیز را تداعی نمیکنند و ان اینکه ملتهای جهان سوم ادم نیستند و فقط اروپایها ادمند!
  12
  4
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. وظیفه معلم تعلیم و تربیت هست درست. مسیح طلح طلب بود درست ولی رسول گردن زن بی انصافی است. مطلبی که شما می گویید با توجه به کتابهای شجاع الدین شفا مسعود انصاری و گفته های رضا فاضلی و فرود فولادوند است که تحریف تاریخ است. کار این معلم از نظر اخلاقی درست نبود چون باعث تحریک تند رو ها می شود. آحترام به عقاید دیگران لازمه ازادی بیان است و گرنه باعث هرج و مرج می شود. کسانی که دست به خشونت می زنند از اعضای داعش هستند که خود غربی ها آنان را ایجاد کردند. داعش و طالبان از وهابیت است که جاسوسان بریتانیا در عربستان انان را بر سر کار آوردند. جال است بدانید که سربازان فرانسوی خود بدترین جنایت ها را در حق مردم شمال آفریقا از جمله الجزایر انجام دادند. طبق انجیل مسیح گفته "گمان مبرید که آمده‌ام تا سلامتی بر زمین بگذارم. نیامده‌ام تا سلامتی بگذارم، بلکه شمشیر را. آمده ام تا مرد را از پدر خود و دختر را از مادر خویش و عروس را از مادر شوهرش جدا سازم". واژه شمشیر: ۴۰۶ مرتبه در کتاب مقدس آمده.
  11
  4
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  مسئله دیگر اینکه در غرب نوعی تناقض وجود دارد. در حالیکه انتقاد از ادیان اسلام و مسیحیت تحت لوای آزادی بیان آزاد است هرگونه انتقاد و یا پرسش درباره یهودیت هولوکاست و یا اسراییل جرم تلقی می شود و با گوینده آن برخورد جدی می شود. روژه گارودی نمونه آن است که او را زندانی کردند چون راجع به هولوکاست پرسشی مطرح کرده بود. اینها همه تناقض است. من گمان می کنیم واقعیت چیز دیگری غیر از آن است که ما در راسنه ها مشاهده می کنیم. وظیفه ما انسانها گفتگو و همکاری مشترک بین گروههای مذهبی و قومی است تا نکات مشترک را دریابیم
  8
  3
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. باز مالشگران ننگینترین دین تاریخ بشر وارد گود شدند فکر می کنند همه خنگ هستند نخیر دستور تمام این جنایات در متن دین شماست و چون قدرت در تاریخ مربوط به مردان بوده برای تشویق شما به جنایت جایزه ۴ زن عقدی هر چقدر بخواهید متعه در سنی و صیغه در شیعه حتی پس از گوربگور شدن ۷۰ حوری همیشه باکره و حتی پسران زیبا..غلمان. فریب کافیست ملا جان و مجاهد و حزب الله جانتان جایی برای تبلیغ اضافی باقی نگذاشته اند.
  3
  7
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. عزیز جانم من چکار دارم که عده ای چگونه از مذهب بهره برداری اقتصادی و سیاسی برای کسب قدرت کرده اند. من بعنوان دو فرد مستقل که عده ای پیرو دارند (نه پیغمبر چون اعتقادی به پیغمبر اسمانی ندارم) نظر دادم که چگونه میتوان مسیح را با رسول خون اشام یکی دانست؟ اگر کوچکترین شکی نسبت به خون اشام بودن وحوش عربستانی در 1400 سال قبل داری فقط جریان بنی قریظه را دنبال کن. فرانسوی ها که اکثرا هم مذهبی نیستند اکثرا نخوت دماغ داشته و استعمارگر هستند و باز هم این مسائل ربطی به مسیح ندارد. من به مسیح مثل گاندی و یک مععلم نگاه میکنم
  2
  6
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. من که هر چه بگویم باور نمی کنید. چهار زن؟ متعه؟ حوری؟ همه اینها توضیح داره ولی شما گوش نمی کنیدو فقط لجاجت می کنید. حق هم دارید وقتی به نام دین به شما ظلم کردند (و یا شاید اصلا عناد دارید) دیگر سخنی برخلاف نظر خود نمی شنوید و فقط توهین و فحاشی می کنید. آیا این رویه همانی نیست که تند روهای اسلامی و طرفدار ج.ا دنبال می کنند؟. گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا. سخن شما از یک نظر درست است سراسر انحیل پند و اندرز است نه احکام دینی. مسیح آمده بود تا زخمهای بنی اسراییل را که از ظلم رومیها و خاخامهای یهودی به جان آمده بودند التیام بخشد. در اسلام هم این شخص و مادر گرامیش مقام بالایی دارد. در مورد بنی قریظه سخن شما اشتباه است چون ارتباطی به محمد و علی ندارد. این داستان را فقط الواقدی نقل کرده ولی نگفته صیحی است. تازه یهودیان با مسلمین پیمان صلح بسته بودند ولی خیانت کردند. صعد بن معاذ رو به عنوان حکم خود یهودیان انتخاب کردند و بر طبق تورات حکم صادر شد. شما نیز لطفا داستان استر و مردخای و کشتار هفتاد دو هفت هزار ایرانی را دنبال کنید. (جشن ایرانی کشی)
  3
  1
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. عزیزم مثل من وجودت را از تعصبات مذهبی موروثی ات به طور کامل بشور تا مجبور نباشی از فرهنگ یک مشت وحشی در 1400 سال قبل دفاع کنی که تنها منطقشان سربریدن بود. به یقین در یهود هم زشتی هائی هست. قوم یهود به مرور عقایدش را با باورهای روز عوض کرده است. مشکل محمد اینست که باورهای یک قوم متروک یهودی را در عربستان گرفته و چون این مزخرفات را سخنان خدا پنداشته ، این قوانین متروک قوم یهود را به اسم منویات اسمانی مشروعیت ابدی و ازلی داده است. با این وجود ادیان دیگر همراه زمان خودشان را مدرنیزه میکنند اما در اسلام مزخرفات قران سخن خدا و افتاده از اسمان و غیر قابل تعویض هست . در این کتاب مزخرف بارها دستورات جنایت و سر بریدن می بینید. خیر عزیزم. من داستان بنی قریظه را از متون یهودی استخراج کرد ام که زشتی هایش چندین برابر الواقدی هست و جریان این هست که محمد برای غارت و یافتن گنج! به ان ها حمله برد. حالا بیا منصفانه و بدون تعصب فقط یک صفت خوب از محمد بگو تا من تابع تو بشوم. چون پدر من و شما مسلمان بوده که دلیل نیست مثل شریعتی ما جنایتکاران 1400 سال پیش را تطهیر کنیم
  0
  6
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیگر اینکه تا از جنایات اسلامی میگوئید برای دفاع می گویند یهود انگونه بود. امریکا اینگونه است. از هیتلر نباید انتقاد کرد و و و . این ها را فرار از حقیقت میگویند. گیرم تمام این ها ته جنایت هستند. مگر میشود با جنایت جنایت دیگر را پاک کرد؟ مثل اینکه کسی که 10 نفر را کشته دلیل بیاورد که چون دیگری 100 نفر را کشته پس من بیگناه هستم! ضمنا مشکل امروز مردم من اخوند و اسلام هست. من چکار با قوم یهود دارم؟ ان ها کشورشان صد بار از مرز و بوم من ازادتر هست. اسلام مذهب زشتی هست. می فرمائید یهودیت هم زشت هست؟ پشت سکه ی اسلام که یهودیت نیست. هر دو را بیاندازید توی زباله دانی تاریخ و بدنبال انسانیت و ازاداندیشی بروید
  0
  6
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. مسیح همچین قدرتی نداشت والا یه کشیده رو با یه لگد جواب میداد !ولی خوب مسلمونا بازی خور دبشی دارن ! اما در کل اونجای هر چی خر مذهبی چه مسلمون چه مسیحی،
  1
  4
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک::]. عزیزم چرا مغلطه میکنی ؟ نه مسیح و نه محمد پسر عموی من و تو نبوده و نیستند. من بسیاری از ادمیان توانمند را دیده ام که حتی سر مرغی را نبریده اند. ضمنا ما چکار داریم کسی توانا بود یا نبود. یکی درس عشق داده و دیگری جنایت. این را هم عرض کنم که من آتئیست هستم و مسلمان و مسیحی نیستم تعصب هم اور هیچ چیز از جمله مذهب موروثی پدرم ندارم
  1
  5
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز، منظور من از جمله اخر شخص شما نبود، کلی گویی بود. با احترام.
  0
  4
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
  نظر شما چیست؟