قطر میزبان فینال لیگ قهرمانان آسیا شد

 پرسپولیس باید روز ۲۹ آذر در دوحه با نماینده منطقه شرق آسیا برای کسب عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا بازی کندرادیو فردا :شهر دوحه، پایتخت قطر، به عنوان میزبان بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) روز جمعه، ۲۵ مهر، با تایید این خبر از وجود «زیرساخت‌های ورزشی و بهداشتی» مناسب در قطر به عنوان علت انتخاب دوحه به عنوان میزبان نام برد.

داتو ویندسور جان، دبیرکل ای‌اف‌سی، نیز در این باره گفته است که با توجه به این که فینال امسال رفت و برگشت نیست و فقط یک بازی برگزار می‌شود، انتخاب شهر دوحه کمک می‌کند که «مزیت غیرمنصفانه‌ای» به یکی از تیم‌های حاضر در فینال تعلق نگیرد.

بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا روز ۲۹ آذر امسال برگزار می‌شود و تیم پرسپولیس ایران از منطقه غرب آسیا به فینال راه یافته است. حریف تیم پرسپولیس که از منطقه شرق آسیا می‌آید، هنوز مشخص نیست.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در گروه C لیگ قهرمانان بالاتر از التعاون عربستان، الدحیل قطر و شارجه امارات قرار گرفتند و به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شدند.

در نخستین بازی حذفی، السد قطر را شکست دادند و سپس پاختاکور ازبکستان را از پیش رو برداشتند و در مرحله نیمه‌نهایی پرسپولیس توانست در ضربات پنالتی از سد رقیب قدرتمند خود، النصر عربستان عبور کند و به فینال برسد.

آخرین قهرمانی ایران در این مسابقات در سال ۱۹۹۳ رقم خورده است که پاس تهران روی سکوی نخست ایستاد.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.