یک ناوشکن آمریکایی به یک شناور ایرانی که در وضعیت اضطراری درخواست کمک کرده بود، غذا و آب داد

صدای آمریکا :بنا بر اعلام «نیروهای دریایی ترکیبی»، ناوشکن مجهز به موشک‌های هدایت شونده یو.اس.اس وینتسون اس. چرچیل (دی‌دی‌جی ۸۱) نیروی دریایی ایالات متحده، روز پنجشنبه ۲۴ مهر در دریای عرب به یک شناور موتوری ایرانی که اعلام وضعیت اضطراری کرده بود، کمک کرد.
پس از آن که شناور ایرانی با استفاده از نور چشمک‌زن پیام داد که در شرایط اضطراری قرار دارد، ناوشکن یو.اس.اس وینتسون اس. چرچیل نیروی دریایی آمریکا، که در قالب «نیروهای دریایی ترکیبی» فعالیت می‌کند، به خدمه این شناور ایرانی غذا و آب داد.

بنا بر این گزارش، در پی برقراری رابطه رادیویی خدمه شناور ایرانی توضیح دادند که موتور شناور آنها به دلیل از کار افتادن باتری آن روشن نمی‌شد و ذخیره غذا و آب آنها تمام شده بود.
«نیروهای دریایی ترکیبی» (سی‌ام‌اف) یک همکاری دریایی چند ملیتی است که برای مقابله با عوامل غیرقانونی غیر‌دولتی فعال در دریاهای آزاد با هدف ارتقاء امنیت، ثبات، و رفاه در خلیج فارس، دریای سرخ، خلیج عدن، اقیانوس هند، و دریای عمان فعالیت می‌کند.
 
در این بیانیه آمده است که تیمی از ناوشکن چرچیل، با استفاده از یک قایق بادی به لنج ایرانی رفت و پس از انجام بررسی های اولیه به آنها غذا و آب رساند. همچنین پس از آن که مشخص شد ناوشکن چرچیل نوع باتری مورد نیاز شناور ایرانی را ندارد، از گارد ساحلی عمان درخواست کمک بیشتر کرد.
 
ناوشکن چرچیل تا زمان رسیدن نیروهای عمانی برای کمک بیشتر به شناور ایرانی، در محل ماند.
 
به گفته «نیروهای دریایی ترکیبی»، خدمه ناوشکن چرچیل به شدت تدابیر مربوط به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک و دستکش را رعایت کردند.
+125
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  kasa-123 - وین، اتریش

  اگه شناور آمریکایی بود.‌ برادران قاچاقچی سپاه اونها روگروگان میگرفتن بعد درخواست چند میلیون دلار پول میکردن تا بتونند پول تروریستها رو در سوریه و لبنان و یمن پرداخت کنن.
  7
  145
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  ۲۶
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  اصلا اینا خودشون نمک پرورده ما هستند. یادتون باشه اون بار که گرفتیمشون، یه عالمه غذا و دوغ و نوشابه ما رو خوردند.
  126
  9
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  چه کاره خاطر ناکی را امریکأیها انجام دادن ،چون آنها اگر چیزی را به عنوان تشکر میدادن به امریکأیها و آلوده به ویروس کویک ۱۹ بود همه را آلوده میکردن یا اگر ۷یا۸ هم زمان نارنجک مینداختن تو کشتی چه اتفاقی‌ میافتد به خیر گذشت.
  8
  27
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  یا فاطمه دانمارک. کمک های انسان دوستانه برادران اسلامی جز ترور و ایجاد بلوا و کشتار چیز دیگری نیست . اما در این وسط تو ان دوغ را خوب امدی .بمن بگو برادران امریکایی ان دوغ های حلال اسلامی را که خوردند و سپس بادی از خوردن دوغ خارج کردند بمن بگو چه تعداد باد بیرون دادند . منظور باد گلو را میگم اشتباه نکنی
  4
  56
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
  ۵۵
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  معاوم نیست تو کارتون ها ودکا و ویسکی هم بود بسلامتی حال کنند
  2
  34
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  ۲۶
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::gholi.irani11 - ایران، ایران::]. تو کارتون پینوکیو اگر یادت باشه بود. دوستاش گولش زدن بردن تو یه مجلس لهو و لعب که بساط شرب خمر هم براه بود.
  22
  9
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  اسکلا راه افتادن تو دریا آذوقه نبردن
  4
  13
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  این یک قانون دریایی است کاری به دوست و دشمن نداره.
  0
  13
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
  ۲۶
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. قانون دریایی! اینجا دور و پرش آب زیاد داره. پس دفعه بعد گشنم شد، برم تو آب، واسم مجانی غذا سرو میکنن؟
  7
  1
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  قایق زنگ زده معلومه مال زمان شاه هست اینهمه پول نفت چارتا قایق برای این بدبختا نخریدند وسط دریا گشنه و تشنه ول شدند یکی بیاد یه لقمه نون بهشون بده بخورند
  1
  6
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
  ۲۶
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. تو ولایت شما چوبم مگه زنگ میزنه؟
  5
  1
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.