نامه پروفسور رحیم رحمان‌زاده به خامنه ای : ایران را ترک کنید

پروفسور رحیم رحمان‌زاده متولدشبستر آذربایجان شرقی، پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌الملل در برلین آلمان به خامنه ای نامه ای نوشته و از او خواست از ایران برود.
 
متن نامه بدین شرح است:
 
جناب آقای خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی
 
با سلام و احترام،
 
به یاد داریم که در روز منصوب شدن یک شبه تان به رهبری، گفتید: «باید خون گریست اگر احتمال رهبری کسی مثل بنده در آن مطرح شود.» این تنها سخن راستی بود که از شما شنیده شد.
 
اکنون پس از سی سال حکومت تان، کشوری آباد و بزرگ و چهارفصل، به کشتی درهم شکسته ای بدل شده که در تلاطم سوداهای شما سرگردان مانده و ترس و نکبت از در و دیوارش می ریزد. در همین ماه های اخیر به گواهی متخصصان و مسئولان و پزشکان داخل کشور، به دلیل عدم لیاقت و کفایت در مدیریت، دهها هزار نفر از مردم ستمدیده بر اثر کرونا جان باخته اند.
 
سرمایه های ایران را که با رنج و زحمت مردم ایران به دست می آید، و باید برای آسایش همین مردم و ترقی جوانانش هزینه شود، در سوریه و عراق و لبنان و یمن و ونزوئلا و چند کشور آفریقایی خرج می کنید، آنوقت به جای قرنطینه کردن و در امان نگه داشتن مردم، آنها را روانه ی کارخانه و اداره و بازار و کوی و خیابان کرده اید و اسمش را "جهش بزرگ" گذاشته اید. آیا می توانید از دوران سی ساله رهبری تان حتا یک جهش کوچک برای مردم و میهن اسم ببرید که این یکی بزرگش باشد؟
 
دستاورد رهبری شما، از ملتی سربلند و آبرومند، آدم هایی گور خواب و گورستانی و فقیر و معتاد ساخته که با آمار رسمی خودتان شصت میلیون نفر یارانه بگیر دارید. ملتی که همچون آنتیگونه برای برادر اعدام شده اش دنبال گور می گردد.
 
برای افکار عمومی و ثبت در تاریخ، هر حکومتی افتخاراتی دارد. رهبران کشورهای با فرهنگ و متمدن تلاش می کنند که اسکناس و گذرنامه و مقام مردم شان را ارتقا دهند، ولی دستاورد رهبری شما اسکناس و گذرنامه و مقام درجه یک ایرانیان را به قعر دره ی سقوط کشانده است.
 
مردم ایران حمله ی مغول را تاریک ترین دوران تاریخ خود می دانستند، کارنامه و کردار شما نشان داد که میزان کشتار و خرابی و غارت مملکت در دوران شما بسی خوفناک تر از حمله ی مغول هاست.
 
مردم مستقل و آزاده ایران علیرغم بی مهری حکومت جمهوری اسلامی، همواره در سراسر جهان موفقیت های چشمگیر و ارزشمند کسب می کنند؛ پزشکان، مهندسان، موسیقیدانان، نویسندگان، ورزشکاران، استادان دانشگاه، کارشناسان صنعت و معدن و تکنولوژی مایه افتخار می شوند، اما آیا شما در میان نظامیان و دولتمردان تان جز رشوه خواری و دزدی و دروغ و اختلاس و تصرفهای عدوانی چیز دیگری دارید که به مردم نشان بدهید و به آن افتخار کنید؟
 
آیا در بین دولتمردان و نظامیان و سربازان گمنام تان کسی را دارید که مورد احترام و اقبال مردم دنیا، و حتا همسایگان باشد؟ باور کنید مدیران و سران حکومت شما در ترس و نکبت زندگی می کنند، همه از هم می ترسند، و از زندگی سعادتمند کنار مردمان بی بهره اند.
 
تمام حرف ها و برنامه های شما فقط مصرف داخلی دارد، که از صدا و سیمایتان پخش شود تا خودتان را
 
ارضا و اقناع کند، وگرنه در داخل و خارج مرزها فقط به شما می خندند. همه میدانند که عده ای قلدر نظامی و سوداگر شما را در مقام رهبری قرار داده اند تا خرابتان کنند.
 
به نام و اذن شما مردم معترض به جان آمده را در خیابانها به گلوله می بندند، و بعد کل کشتار را حاشا می کنند. به نام و اذن شما هواپیمای مسافربری را در آسمان ایران به موشک میبندند، ۱۷۶ مسافر بیگناه را پرپر می کنند، که اکثرشان گل های سرسبد کشور بودند، و بعد با روح و روان بازماندگان تفریح می کنند؛ چه کسی پاسخگوست؟
 
به نام و اذن شما برای سرکوب مردم بی پناه معترض ایرانی، از خارج قلدرهای خشن و وحشی اجیر
 
می کنند. جز شما هیچکس در تاریخ برای سرکوب مردم کشورش از خارج آدم نیاورده بود.
 
فرزندان وطن را می کشند، و بازماندگان را با تجاوز و حبس و تهدید ساکت می کنند. آیا این چهره ی شماست؟ این رأفت اسلامی شماست؟ اعدام جوانان معترض وطن جز نفرت تاریخی ملت، فایده ای برای شما نخواهد داشت. نمی دانید؟ فرمان شاه بزرگ ایران، کوروش کبیر یکی از بندهای مهم حقوق بشر است که برادر را به جای برادر نمی کشند. آقای خامنه ای!
 
حکومت دیکتاتوری و خیانت به مردم و کشور یعنی بدنامی، اما کارنامه ی رهبری شما جنایت و خیانت و دروغ و وطن فروشی را از حد گذرانده. شاید هم سرزمین ایران و تاریخش حکومت شما را قی کرده تا همه ببیند که چی در معده ی این کشور بوده، و دارند تماشا می کنند.
 
شما خوب می دانید که چی بر سر ایران و ایرانی آورده اید، از همین روست که بیت در بیت ساخته و در لایه ی ششم بیت نشسته اید تا دست و صدای کسی به شما نرسد. راستی تفاوت شما با داعش کجاست؟ کاش به این فکر کنید که آیا اسلام دست شما را بسته؟ یا همین اسلام دست شما را چنین باز گذارده؟ بترسید از این مردم و این تاریخ و این فرهنگ و این سرزمین بزرگ، آقای خامنه ای!
 
علم فلسفه رابطه ی شهریار و شهروند را تبیین می کند، و افلاطون می گوید: «شهریاران به علم هندسه نیز باید استوار باشند.» شما به چه علمی استوار هستید؟ در کدام امر خطیر مملکت داری سر رشته دارید؟ چی بلدید که بتوانید با آن یک کشور قدیمی با فرهنگ و ثروتمند چهارفصل را آباد کنید؟ از همین عدم دانش و لیاقت است که اکثر مدیران حکومت شما دزد و دروغگو و جلاد و زورگیر از آب در آمده اند.
 
بیش از صد میلیارد دلار در حساب های مختلف شما ذخیره شده، اما کارگران و معلمان به نان شب شان محتاجند. چه کسانی این رقم های میلیاردی را در حساب های شما ذخیره کرده اند؟ دزد آزاد، کارگر زندانی، حاصل رهبری شماست. فردا اگر از این دنیا بروید چی با خودتان می برید؟ جز کفن و دروغ و ظاهرسازی و مردم کشی و ایران ستیزی و بدنامی چی دارد که با خودتان ببرید؟
 
وزیر خارجه ی شما می گوید: «برای دور زدن تحریمها ۳۵ میلیارد دلار رشوه داده ایم، اما نمی دانیم این پول ها کجاست.» آنوقت در خراسان دست یک تهیدست را به جرم دزدیدن گوسفند قطع می کنید که بگویید رهبر مسلمین جهانید؟ رهبر شده اید که دارایی کشور و مردم ایران را رشوه بدهید تا قهرمان تروریستهای جهان باشید؟ این چه حکومتی ست که ثروت کشور و ملت را در رشاء و ارتشاء فرو می برد، و در مقابل، یک انسان فقیر شده را معلول و حقیر می کند؟ آیا این افتخار دارد که غرور و شخصیت مردم را نابود کنید؟ بی تفاوت ماندن نسبت به میلیونها معتاد افتخار آمیز است؟ ارعاب و تهدید و سرکوب روزنامه نگاران شما را سربلند می کند؟ راستی آیا به آنچه می گویید اعتقاد دارید؟ آیا اصلا به وجود بهشت و دوزخ قائلید؟ اگر هستید بگویید شما به کجا می روید؟
 
آقای خامنه ای!
 
من رحیم رحمان زاده، فرزند شبستر و آذربایجان و ایران، هشتاد و شش سال را گذرانده ام. تمام عمر به
 
مردم خدمت کرده ام، در دانشگاهها درس داده ام، ریاست بیمارستان های مهم آلمان را داشته ام. در طول جنگ هشت ساله که روزانه دهها مجروح را به رایگان جراحی و معالجه می کردم، مدام در فکر بودم این جوانها جانشان را به دست گرفته اند تا یک کف دست خاک ایران به باد نرود. اما امروز سپاهیان شما خاک مملکت را به توبره کشیده اند و به امیرنشینهای خلیج فارس می فروشند. شما خود را ایرانی می دانید؟
 
امروز که این نامه را به عنوان یک اتمام حجت برای شما می نویسم، می دانم این نامه همچون تیری است که آرش بر چله ی جانش نهاد، پیکر خویش را پاره پاره کرد تا مرزهای ایران زمین و مرزهای انسانیت تعیین شود.
 
آقای خامنه ای!
 
اطمینان دارم در داخل و خارج از کشور در جمع آگاهان اقتصاد و صنعت و فرهنگ و امور نظامی و
 
سیاسی، افراد وطن پرست واقف به این فجایع، می توانند با خرد جمعی کشور را اداره کنند.
 
شما مالک کشور بزرگ ایران نیستید، و حق ندارید سرزمین ما را در اختیار بیگانگان بگذارید. شما میزبان تاریخ هم نیستید، به عنوان یکی از میهمانان، اگر می خواهید ورشکستگی خود را توسط نزولخواران چینی بخیه بزنید، کشور بزرگ ایران را وجه المعامله نکنید، از خودتان مایه بگذارید. تا در لجنزار اختلاس و دروغ و مردم کشی و ایران ستیزی و وطن فروشی غرق نشده اید، خودتان را نجات دهید. کاش نامه ی حکیمانه ی سعیدی سیرجانی بزرگوار را سرمه ی چشم می کردید، و او را در زندان با شیاف پتاسیم به دیار باقی نمی فرستادید. کاش، ای کاش حرف مرا گوش کنید؛ پیش از آن که آستانه ی تحمل مردم بریده شود، و در یک شورش یا انقلاب شما را محاصره کنند، و از شما و یاران تان مثل بقیه ی دیکتاتورها انتقام بگیرند، از مملکت بروید. در بلاروس یا سوریه یا ونزوئلا و یا هر جای دیگری که سرمایه گذاری کرده اید، مجاور شوید، و بیش از این، ننگ و بدنامی تاریخ را بر سر خودتان آوار نکنید.
 
آقای خامنه ای!
 
همین امروز برخیزید و راه بیفتید، در جایی دنج آخر عمرتان را سپری کنید. ایران ورشکسته و ویران شده را برای مردمش به یادگار بگذارید. جوانان و میهن پرستان ما، این سرزمین را باز دوباره خواهند ساخت، اگرچه با استخوان خویش.
 
با احترام رحیم رحمانزاده
 
۱۵ جولای ۲۰۲۰ برلین
+335
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  درود بر این فرهیخته بزرگوار(برعکس سمیعی)
  20
  268
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۱
  ۴۹
  یویوماما - خاش، ایران

  کجا برن اینا !ما با اینها کار داریم تیرهای برق مان را اماده کرده ایم برای اینها .سه روز مهمان این تیرها خواهند بود نه برای درس عبرت دیگران فقط برای خنک کردن دل رنجدیده مردم.
  9
  197
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۹
  ۵۰
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا

  یاسین به گوش خر خواندن
  5
  196
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰
  ۶۴
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  درود بر شما هموطن میهن پرست و گرامی ،امیدوارم این پیر کفتار حداقل به توصیه های شما عمل کند و در روزهای پایانی عمر لااقل یک عمل نیک که سرنگونی حکومت اسلامی است را برای خود به یادگار بگذارد .من نیز همسن شما هستم و می دانم که فرد زمانی که به این سن میرسد تنها به این فکر است که پس از رفتنش یاد و نام خوبی از خود بیادگار بگذارد و در عجبم که این آیات شیطان و قوم تبهکار چرا تا آخرین بازدم دست از جنایت و زور و خیانت بر نمی دارند.
  4
  188
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۲
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  به همه پان ترکیست‌ها و رجب دوستان .این ترک است. نه شما. هرگز یک کلمه از ستار خان هم نمی‌‌نویسید. می‌‌دانم. به نظر شما ستار خان هم خاهن بود. این‌ها نماینده ترکان در ایران هستند. نه رجب یا دکتر سمیعهی که با آخوند‌ها بیمارستان شریکی می‌‌سازد.زمان این فیلم کمی‌ دور در اینجا پخش شد. یک هفته است .که در ایران هم دست به دست.از نسل ستار خان.به این دیگر نمی‌‌تواند. انگ وطن فروشی و دشمن دهند. از دانشجویان پزشگی آلمان بپرسید. که چقدر کمک به ایرانی‌ کرده و می‌‌کند.چقدر بیمار ایرانی‌ بدون بیمه را مداوا
  16
  147
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  یه آذری اصیل .همواره تندست و زنده باشی پروفسور.
  6
  119
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹
  ۶۰
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  درود بر شما ولی مسیله اینجاست اگر از هیتلر دلیل جنایاتش را می پرسیدند می گفت من به نازیسم معتقدم و طبق قواعد ان یهودی کولی ناقص العضو حتی اگر المانی باشد باید کشته شود خوب در مورد این دین .خرمنه .خمینی .داعش طالبان بوکو حرام دستورات دینشان را عمل کرده اند کشتن کافران و مخالفان با زجر. غزوات جنگها برای غارت ثروت کشورهای تصرف شده. تقیه دروغ حلال. دستور قطع دست و پای دزد. جایزه به بچه بازها دختر از ۷ سال ببالا مثل کار رهبران اصلی دین و اعمال ننگین دیگر پس خرمنه کاری برخلاف دینش انجام نداده شما از اورندگان مهره های عنقلاب کشورهای غربی. منهای خیانت تعدادی ایرانی نما.. سوال کن و دنبال پاسخ نباش چون جوابی نیست.
  4
  76
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲
  ۴۷
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل

  ولی محترم فقیه ، ایشان نه فخرآوراست ونه روح الله زم که بی سواد یا متوهم باشد ! نامه ای منطقی از یک فرد ایرانی با درجه بالای علمی که بعید است حتی وزرای شما هم قلم نگارش چنین متنی را داشته باشند (البته صرف نظر از جرات) . بند بند نامه را اگر جلوی قورباغه بخوانید اگر درجا سکته نکند قطعا نیم ساعته تمام میکند پس شما که انسان هستید اگرواکنش درخور به همچون نامه وزینی نشان ندهید یعنی ... البته غیرت را فراموش کردم بگویم راستی شما .....دارید؟
  2
  79
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران

  درود بر شما پروفسور ارگمند، امیدوارم درد و بلایت بخورد تو فرق سر آن سمیعی حقیر و پاچه لیس...
  12
  96
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۶۲
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  اینا تازه راه دزدی کلان را اد گرفتند کجا بهتر از ایران
  1
  68
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  روزی این نوع نامه ها متن کتاب درسی خواهند شد و برای تمام ایندگانمان مشخص خواهد شد ذات اخوند چیست و اخوند چرا در ایران جا خوش کرده است!
  2
  74
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اون انگلهای فاشیسم فارسیسم باید ببینن تورکها همیشه شرافت داشتن و با جانفشانی هزاران سال از همه ایرانیها از هر قوم و زبان مراقبت کردن. اگر اینگونه نبود اینهمه تورکهای افشار و شاهسون رو برای مرزبانی و جنگ شاهان به مناطقی مثل کرمان و خراسان و بندرعباس و کرمانشاه و یزد ووو مهاجرت نمیدادن. فارسها یه عمر خوردن و خوابیدن و در سایه جنگاوری ملت تورک زندگی کردن و الان مدعی شد! تورک نبود الان معلوم نبود ایران مال عربها بود یا افغانها بود یا اروپاییها بود یا روسها بود یا تورکیه بود یا مغولها. همه اینها رو تورکها در مقاطع مختلف پاشونو قطع کردن. و در آخر هم آقامحمد خان قاجار بود که دوبار کشور ایران رو که بعد از ترور نادرشاه کبیر تورک از هم پاچیده بود به وجود آورد اما یه عده بی خرد حسود بهش دشمنی دارن.
  77
  10
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. کسانی که در بهترین دوران جوانی رفتند به غرب از امکانات اونا استفاده کردند شهروند اونجا شدند حق ندارند غر بزنند . چرا؟ چون بجای حل مشکلات کشور خودشون از اون فرار کردند !! حالا چه سمیعی باشه چه این باشه چه هر باصطلاح دانشمند دیگه...همون دوره ای که اینها رفتند میتونستند با هم باشند شاه رو تشویق کنند بسمت مشروطیت بره مردم رو مشارکت بده کار باینجا نمیکشید ....هزاران استعداد از اینها بهتر توی جاهای محروم ایران هست که سرکوب میشه وگرنه از اینها خیلی بهتر میشه! اینکه بری در دامن غرب مسیحی نون بخوری کار بدی هست منتها عموهای بیسواد تاریخ نمیدانند.
  84
  5
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  ساده انگاری هست اگر تصور کنیم که تنها خامنه ائی برای سیاست ایران تصمیم میگیره . به نظر میرسه که این روسیه هست که برای بیرون روندن آمریکا از منطقه و جنگ قدرت با آمریکا داره از ایران استفاده میکنه و این دستورالعمل ها رو به سپاه که در حقیقت همه امور رو در ایران به دست دارند دیکته میکنه و در مقابل از سپاهیون حمایت میکنه و اونها هم به بخور بخور هاشون میرسند و خامنه ائی هم به عنوان مترسک آنچه که به سپاه دیکته شده رو طوطی وار تکرار میکنه
  2
  61
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
  ۴۶
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  این ایرانی اذری را داریم که با افتخار میگه فرزند خاک پاک اتروپاتکان یعنی گوشه ای از این عرصه بزرگ امپراتوری پارس است و به سرزمین پارس افتخار میکنه بعضی را هم داریم که یا ته ماند های کپک زده قاجارهای بیشخصیت و بیهویت و وطن فروشند یا پس افتاده های مغولند و اسم اذری روی خودشون میگذارند و برای خودشون تاریخ قژ و پژ میسازند و برای اردوخر گوش تکون میدند و ثم بالا میکنند، خودشون را هم به زور به ایران میچسپانند که برای خودشان هویت کاذب بسازند. مگر اردوخر مجسمه ابن سینا را در استانبول نداده بسازند و زیرش نوشته دانشمنمد بزرگ تورک، اخه ترک و دانشمند...خلاصه کلام این کجا و ان کجا. این کهسار ابی رنگ اریایی اسکندر و لشکر قادسیه و مغول را تجربه کرد، همه این در گرد و غبار تاریخ گم شدن ولی پرشین بزرگ هنوز مهد تمدن اسر برای دنیا ،هر کس به موزهای تاریخ کهن در فرانسه و انگلیس و امریکا نگاهکی بیندازید به ذره ای از این عظمتی که سرزمین پارس داشته ودارد پی خواهد برد و ناخوداگاه اعتراف خواهد کرد.
  5
  47
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
  ۴۶
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  [::shirzan - برلین، آلمان::]. خامنه ای دستور را میگیره و به زیر دستانش میده.مگر زمان کپک زده های قاجار اینجور نبود.برای سر افتابهچی بودن از یک طرف امتیاز بانک روس را میدادند و از یک طرف امتیاز نفت جنوب
  2
  41
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
  ۵۹
  mitra55 - تورنتو، کانادا

  بره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجا بره؟؟ باید اول حساب پس بده بعد هم بره سینه قبرستون ,, فقط و فقط همین , این آشغال اصلا هم محترم نیست !!!!!
  2
  48
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
  ۶۱
  Ardelan - سارپسبورگ، نروژ

  ازدست این همه ظلم وستم وجباریت آخوندی که روزگارمردم ایران رابه خاک سیاه نشاندند،تنهایک راه باقی مانده ،همه مردم دسته جمعی کوچ کنندوبه هندواپاکستان وترکمنستان وآدربایجان وارمنستانوترکیه وعیراق پنابرند . خانه های خودهرچه اموال دارند آتش بزنندزمئن سوخته برای آخوندها به جابگذاراند . آخواندها ننگ بشریت هستند .
  4
  26
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
  ۳۷
  babak.ae - تهران، ایران

  پروفسور متن بسیار گیرایی بود فقط آخرش بجای با احترام بهتر بود میگفتید شرمتان باد.
  5
  56
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  این هموطن عزیزمون داره از الاغ می پرسه چهارشنبه چه روزیه؟ یا به قول قدیمیا یاسین به گوش خر می خونه.
  2
  38
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. شهرستانی سنی مذهب مغز... مثل تو فقط مناسب جمجمه ناقص تو و همشهریاته. اینجا تراوش نکن تا حالت تهوع نگیریم.
  32
  2
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::shirzan - برلین، آلمان::]. اینو که شما میگی شاید شنیدی اما من از نزدیک بیش از 20سال پیش شاهد بودم نون خامه لی سخنگوی فرماندهان ارشد سپاهه. دقیقا اونها مستقیم از طریق روسیه دستور میگیرن. هسته این گروه پاسدار هم اهل اصفهان هستن و بارها اسمشونو گفتم.
  28
  4
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. حالا ما یک چیزی گفتیم. قرار نشد. شما از آب گل آلود ماهی‌ بگیرید.تازه چه ربطی‌ داشت. به چیزی که من گفتم.شما که می‌‌گید. قاجار قاجار. تا آنجا که من می‌‌دانم. یک ترک سردار بود. که تا تهران رفت.مجلس را از دست قاجار گرفت.و یک پادشاه قاجار بود. که دوباره مجلس را به توپ بست. قاجار هم فقط آقا محمد خان نداشت.مظفر لدین شاه هم داشت. که افغانستان .تاجیکستان را با ۵ تا کنیز مو بور. گرجی عوض کرد. ناصر الیدن شاه هم داشت. که ۳۰۰ زنن داشت......که ۹۰ درصد مردم ری و تهران سفلیس .سوزاک.مریضی کچلی.ترخم. داشتند..... به نظر من. رجب دوستان .پان ترکیست ها.نماینده ترک‌ها ایران نیستند. بلکه کسی‌ مثل این آقا. شما سر فحش به فارس ها.گر ترک نبود. ایرانی‌ نبود.پس سردار اسد ....من بود. که در جلوی مجلس ستار خان چهره را بوسید و گفت. بدون شما پیروزی ممکن نبود.و کلید مجلس را به او داد.؟ اون ترک و اون لره مثل من و شما نبودند.که به سر کول همدیگر بزنند.رجب دوست. استالین دوست.پیشه وری دوست.انگلوفلیز. نبودند
  3
  27
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  اینجور هم نبود.که ترک‌ها ایران را نجات دادند.کسی‌ که رجب دوست دارد. و ترکستان بزرگ می‌‌خواهد. اگر این. پس از نظر ترکان. نیمی از سیاستمدران ترک خاهن هستند. اول از همه شاه عباس.که در ۳ جنگ تنها کسی‌.که عثمانی را در اوج قدرت شکست داد.و جلوی تجزیه ایران را گرفت.بعد امیر کبیر بعد ستار خان. بعد باقر خان. امیر آلب سلان غزنوی.این‌ها کسانی‌ بودند. که ترک ولی‌ با ایران در مقابل. به ترکستان بزرگ.شما کسی‌ مثل رجب را در مقابل ستار خان گذشته. ببین هر دو ترک. این کجا آن کجا؟یکی‌ می‌‌خواهد ایران را نابود. دیگری خون خود را برای ایران بر زمین ریخت.برای ستار در آن زمان بسیار آسان بود. ازربهیجان را جدا و به سمت ترکیه رود.پیشه وری هم ترک بود.ولی‌ روسپی استالین. تنها ترک بودن .آب مقدس بر سرکسی نمی‌‌ریزد.ستار خان داشتند.پیشه وری هم داشتند. تا آنجا که من می‌‌دانم. این یک امضا میرزا آقا خان آقاسی ترک بود.که تمامی‌ استان‌های ترک زبان را به روسیه داد. با موافقت یک شاه ترک. و یک شاه زده ترک هم بود.که گفت این خیانت به ایران است. نگفت خیانت به ترکستان بزرگ. تاریخ تاریخ است. آدامس نیست. که شما به مذاق خود بجوید. ،
  0
  24
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. چون در خارج درس خوانده .نباید حرف بزند.؟ مگر تمام کرواتی‌ها ها نهضت ازدی .بنی صدر در خارج درس نخواندند. شودی مثل یک اختابوس هفت پا. مخلوطی .از رجب دوست. پان ترکیست . یک مقدار ایران دوست .البته اگر ترک باشی‌ به همه این‌ها هم که نمک ترک شیعه بزنی‌.یک چیزی می‌‌شه مثل شما. هشل هفت.بگو حرف حسابت چیست.؟اصلا خواندی.سخن راجع به چیست؟ دوباره. به به نظر بنده. رجب دوست در ایران نماینده ترک‌ها نیست. بلکه هزاران مثل این آقا. که در طول تاریخ هم نشان دادند.حالا هی‌ بپر وسط. نه در صدر اسلام اینجوری نبود. ناصر الدین الدین شاه بهترین شاه ایران بود.ولی‌ امیر کبیر که ترک بود. خیلی‌ خوب بود. چون شیعه بود. ناصر الدین شاه هم نبود.که در حمام فین او را کشت. رضا شاه بود. بس کن. همه جا نباید دخالت کرد. و مثنوی کربلا خواند. وطن دوست بودن در ایران نمی‌‌شود.با در خارج بودن. ترک بودن. لرو بودن.تهرانی بودن سنجید. ۴۰ سال اسلام در ایران تجربه برای شما کم بود؟کسی‌ که معتقد در صدر اسلام کنیزان و بردگان حقوق صنفی داشتند.باید اول کلاس اکابر رود. و قدغن یک آخوند پایش در کلاس درس
  3
  25
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. آمار تو مار رضا خانیه که یه شبه از اسطبلچی سربازخانه قاجار به لطف انگلیس شد شاه ایران. برو تاریخ بخون تا بفهمی هر نقطه ایران رو قاجارها در شکست از کدوم جنگ از دست دادن. در اوج قدرت روسیه و اروپا و عف عثمانی ایران لگدمال شد. خود ایران مگه زن مو بور نداشته که بره از گرجستان که مال خود ایران بود و آقامحمدخان اونجا رو به ایران بازگردونده بود بیاره. چرا مثل بچه ها حرف میزنی؟
  23
  7
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. موضوع درس خواندن در خارج نیست. موضوع زندگی کردن طولانی مدت در خارج هست تا جایی که ایشان 86 سال دارد یعنی آخر عمرش هست!! اینها در زمانی ایران رو ترک کردند که میتوانستند داخل مملکت هم زندگی خوبی داشته باشند ولی زندگی عالی میخواستند!! اگر وظایفشون رو اون زمان انجام میدادند امروز کار تا این درجه خراب نمیشد. کشوری که خودت بهش پناهنده شدی کشوری هست که مردمش در جنگ دوم اشتباه کردند ولی پاش ایستادند هنوز هم دارند غرامت میدند ...بفاصله 10 سال پس از جنگ برلین رو نمیشد تشخیص داد ..درسدن که حتی آسفالت خیابانهاش رو متفقین از کف زمین با بمب بهش رحم نکردند ساخته شد پورشه مدل 356 رو داد اسپایدر رو داد فولکس واگن جهانی شد کروپ بسرعت رشد کرد. ببین عمو سواد نداری اگر خودت بودی الان 44 هزار متلک و لیچار بار من میکردی میدونی چرا؟ چون شخصیت نداری برای همین کوچکترین عیبی از دیگران بگیری پدرشون رو درمیاری ولی خودت خیلی راحت در میری!!
  20
  7
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. ضمنا این چیه راجع به "مظفر لدین شاه هم داشت. که افغانستان .تاجیکستان را با ۵ تا کنیز مو بور. گرجی عوض کرد" ؟ اولا افغانستان رو ناصرالدین شاه داد رفت تاجیکستان که خیلی قبل از این حرفها بوده و فارسی حرف زدنش دلیل نمیشه فکر کنی جزو ایران بوده...ثانیا گرجستان دختر موبورش کجا بود؟ گرجی معمولا مو مشکی هست ممکن هست موبور بینش پبدا بشود ولی کسی که موبور بخواهد میرود در مرکز موبورها ..الان افریقای جنوبی هم موبور دارد ولی شما مو بور بخواهی آلمان میروی یا افریقای جنوبی و زیمبابوه؟ ثالثا مظفرالدین در ایام پیری و مریضی شاه شد نیروی اینکارها را نداشت رابعا همان زمان هم در ازای دختر سرزمین نمیدادند طرف بفرض میخواست هم پول زیادی میداد میگرفت!! .
  20
  8
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  واقعیت با نظرما فرق داره واقعیت اینه که اینها نه تنها نخواهند رفت بلکه به کنترل کامل رسیدند اولین بار اینترنت همه رو کامل قطع کردن. تو و امثال تو اگه داخل ایران بودین اثر بیشتری داشتین حداقل خانه و اطرافیان خودت رو آگاهی میبخشیدی که بفهمیم این ادبار از آسمان نیامده خودمون هم مقصریم که بازیچه دست اینهاییم
  13
  1
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۴۱
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  نامه ؟ طوفان توییتری ! نظرات ضد حکومتی در سایت ها و افراد ساده دلی که شروع به ،به به چلچه می کنن . احسنت هموطن چه نامه ای . درود بر شرف طوفان کنندگان توییتر . دممون گرم چقدر پای فلان پست به مقامات جمهوری اسلامی فحش دادیم . حکومت عاشق همچین اپوزسیونی هست .
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.