کشته‌های نیروی قدس در اوج بحران کرونا در ایران تشییع شدند

العربیه :علیرغم اینکه ایران بیشترین آمار ابتلا به کرونا از ماه فوریه به این سو را تجربه می‌کند، تعدادی از کشته‌های نیروی قدس سپاه ایران که در سوریه کشته شده‌اند، روز پنج‌شنبه با حضور تعداد چشمگیری از مردم استان مازندران تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم با ورود اجساد این کشته‌شدگان به استان مازندران « مراسم استانی پرشور وداع با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در بوستان ولایت ساری برگزار شد.»

جسد هفت تن از کشته‌شدگان نبرد خان طومان در حومه حلب، 4 سال پس از کشته‌شدنشان یکشنبه هفته گذشته به ایران بازگردانده شد. این افراد که نام آنها محمد بلباسی، محمود رادمهر، علی عابدینی، رضا حاجی پور و حسن رجایی فراعلام شد در ماه می 2016 در درگیری با نیروهای مخالف رژیم بشار اسد در خان طومان کشته شدند.
در نبرد خان طومان در سال 2016 بیش از 80 تن از نیروهای سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان افغان کشته شدند، موضوعی که در آن زمان انتقادات گسترده‌ای در میان نظامیان و رسانه‌های ایران را موجب شد.

رسانه‌های نزدیک به سپاه در آن زمان از کشته شدن 17 افسر عالی‌رتبه سپاه و زخمی شدن 21 نفر از آنها خبر دادند و بقیه کشته‌ها را نیروهای حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان فاطمیون افغان تشکیل دادند.

مراسم تشییع این 5 نفر که با تبلیغات گسترده صورت گرفت، در حالی انجام شد که استان مازندران در رده‌بندی کرونا در ایران در شمار استان‌های با وضعیت قرمز رده‌بندی شده و در هفته‌های گذشته آمار بی‌سابقه‌ای در زمینه تعداد کشته‌ها و مبتلایان کرونا بر جای گذاشت.

براساس آمار وزرات بهداشت ایران در روز چهارشنبه 14 اکتبر 279 نفر در ایران به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند. این بالاترین نرخ مرگ و میر از ماه فوریه به این سو است. مجموع کشته‌شدگان بر اثر کرونا 29 هزار و 349 نفر است و ایران در این زمینه بالاتر از همه کشورهای خاورمیانه قرار دارد.
+2
رأی دهید
-27

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.