قاتل فاطمه برحی آزاد شد

ایران وایر : یک منبع مطلع  خبر داد «حبیب برحی»، جوانی که خرداد ۱۳۹۹ همسرش «فاطمه برحی» را به شکلی فجیع به قتل رسانده بود، با قرار وثیقه آزاد شده است.

این منبع مطلع می‌گوید حبیب برحی را با قرار وثیقه آزاد کرده‌اند و به زودی مراسم نامزدی و ازدواج مجدد او با زن دیگری برگذار خواهد شد.

حبیب برحی، جوان ۲۳‌ساله ساکن منطقه «ولی‌عصر» آبادان شامگاه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ به کلانتری شماره ۱۱ این شهر مراجعه و اعتراف کرد دخترعموی ۱۹ ساله‌‌اش را که یک سال قبل به عقدش درآمده بود، به جرم «خیانت» کشته است.

ماموران کلانتری همراه با او به حاشیه رودخانه «بهمن‌شیر» رفته و جسم بی‌جان فاطمه را در حالی که گلویش به شکلی بی‌رحمانه بریده شده بود، پیدا کردند.

یکی از نزدیکان فاطمه برحی می‌گوید: «حبیب آزاد شده و بستگانش عکسش را منتشر کرده و نوشته‌اند. الحمدالله.»
حبیب برحیبنا بر اظهارات منابع نزدیک به خانواده برحی، شماری از بستگان او از تصمیم پسرعمویش برای قتل این دختر مطلع بودند اما هیچ‌کدام برای ممانعت او اقدامی نکردند.

این رویداد در خانواده برحی مسبوق به سابقه است و چند سال قبل عموهای فاطمه یکی از عمه‌های او را به همین شیوه کشته بودند.

پیش‌تر در خبرها آمده بود حبیب برحی به احتمال زیاد با رضایت پدر فاطمه که عموی او است، چند سال بیشتر به زندان محکوم نخواهد شد. چرا که ولی دم فاطمه او را مستوجب مرگ می‌داند.

چندی قبل حکم ۹ سال زندان برای «رضا اشرفی»، پدر «رومینا اشرفی» صادر شد؛ مردی که فرزندش را در خواب و با ضربه داس به قتل رساند به خاطر این که با مردی که به او وعده ازدواج داده بود، از خانه فرار کرده بود.

پدر رومینا پیش از قتل، از طریق همسر خواهرش که وکیل دادگستری است، تحقیق کرده و فهمیده بود که طبق «قانون مجازات اسلامی»، پدر «ولی دم» است و «قصاص» نمی‌شود.

بر اساس ماده ۶۱۲ «قانون مجازات اسلامی»، پدری که فرزندش را بکشد، قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه، به پرداخت دیه و حبس تا ۱۰سال محکوم می‌شود.
+9
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش

  چی نظام آخوندی درست هست که قوه قضاییه اون درست باشه.یا کی حق به حق دار رسیده که این بنده خدا به حقش برسه.
  2
  48
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  قاتل و اختلاسگر و دزد ناموس و سعید طوسی آزاد میگردند اونوقت دسته گلها و سرمایه‌های وطن یا اعدام شدند یا تو زندانند. بد جایی‌ گیر افتادیم تو تاریخ.
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  در بین اکثر عربها یک رسم از دوره جاهلیت پابرجا مونده که دختر عمو مال پسر عموست!! حالا اگر دختر عمو بدبخت نخواد زن پسر عموش بشه همین میشه سرنوشتش!! فرهنگ عربی بدوی همینه که میبینید
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  قوانین 1400 پیش وحشیان عربستان هست اما بدتر از ان ها کسانی هستند که بعد از 1400 سال قاتلان اجداد خودشان می پرستند
  1
  19
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Dolmeh - سیدنی، استرالیا
  وقتی حکومت اسلامی و قوانین اسلامی رو دارن پیاده میکنن چه انتظاراتی که شما دارین. ایران اگه نتونه اسلام رو دور کنه به زودی به زوال و نابودی میرسه، فرهنگمون که تغییر داده شده به زودی زبانمون هم تغییر میدن.اسلام دشمن فرهنگ و انسانیت و برای نابودی ایران اومده، متاسفانه وارد ذهن ما شده از نوزادی مردم رو شست شوی مغزی میکنن، حتی خانواده های روشن فکر ناخواسته فرزنداشون رو شست شوی مغزی میکنن.
  1
  15
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  یعنی یه مرد تو این آبادان نیست بتونه حق مظلومیت این زن این دختر که نمیخواسته ازدواج اجباری بکنه رو بگیره؟ یه مرد نیست این لجن ضعیف کش رو حداقل.....یه نوازشی بکنه؟ جالبه بعد اینا اسم خودشون رو با غیرت میذارند؟ کدوم غیرت. غیرت و امنیت جایی هستش که دختر و زنت امنیت داشته باشند نه اینکه پسرعموش یا هر خر دیگه ای بگه این دختر مال منه بدون اینکه اون دختر حق انتخاب داشته باشه مجبور باشه تن بده به زندگی با اون. این اوج بی غیرتی و سرافکندگی و حقارت هستش.
  0
  5
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::] فرهنگ عربی نیست بیخودی عربی عربی نکنید بعضی از این احمق ها فک میکنند دارند به فرهنگشون عمل میکنند این عین فرهنگ جاهلیت و سنگ پرستی و بت پرستی هاست. شاید فردا یک احمق دیگه ای بخواد بر اساس فرهنگ عربی و جاهلیت عربستانی ها دخترش رو زنده به گور کنه این نشد فرهنگ پس دولت و حکومت و قوه فسادیه کجا هستند که حق یک مظلوم حق انتخاب زندگی حق زندگی با رضایت رو بر پا کنه. خاک بر سر رئیسی و بقیه بی غیرتهای آبادان .
  0
  5
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  باید قاضی را اعدام و متهم را به مدت یک هفته با طوسی در اتاقی محبوس کنند.
  0
  5
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  در اسلام نه تنها اقتصاد مال خر است، بلکه قضاوت هم مال خر است! -- امام خمینی
  0
  7
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  فقط کسانی که .....میزنن که اسلام واقعی این نیست .....المه! تازه اینها یک درجه تخفیف دادن. ضمنا باز هم میگم ١٥ میلیون نفر از جمعیت ایران واقعا زیادی هستن و فقط دارن هوا رو کثیف میکنن
  1
  7
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.