پمپئو: رژیم ایران در صورت مداخله در انتخابات آمریکا «هزینه‌ای گزاف» خواهد پرداخت

صدای آمریکا :مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه در چند گفت‌وگوی جداگانه با چند شبکه تلویزیونی و برنامه رادیویی، در بخش مربوط به سیاست خارجی آمریکا، به نقش مخرب جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره داشت. آقای پمپئو بار دیگر نسبت به مداخله‌های خارجی، از جمله جمهوری اسلامی در انتخابات آمریکا هشدار داد و گفت که مرتکبان چنین اقدامی «هزینه‌ای گزاف» را خواهند پرداخت.

آقای پمپئو روز پنجشنبه ۲۴ مهر ماه در گفت‌وگو با باد هدینگر، مجری برنامه «صبح به خیر اورلاندو» شبکه رادیویی «دبلیو‌اف‌ال‌ای» با اشاره به اهداف وزارتخانه تحت رهبری خود، گفت: «ماموریت من به عنوان وزیر خارجه این است که هر چه در توان دارم انجام دهم تا اطمینان یابم که کشورها به هیچ طریقی در حال انتشار اطلاعات در این جا نیستند.»

وزیر خارجه آمریکا با هشدار به رژیم حاکم بر ایران، گفت: «ما می‌کوشیم جمهوری اسلامی ایران را متقاعد کنیم که چنان‌چه در انتخابات ما مداخله کنند، این کار هزینه‌ای گزاف برای آنها در پی خواهد داشت.»

آقای پمپئو افزود: «ما [همچنین] در حال کار روی موسسه‌های کنفسیوس هستیم تا نگذاریم حزب کمونیست چین آن کار [انتشار اطلاعات نادرست] را انجام دهد.»

مایک پمپئو تاکید کرد که تمرکز عمده وزارت خارجه بر «این بخش خارجی و بین‌المللی» قرار گرفته است.
حذف سلیمانی و بغدادی گام مهمی در مبارزه با تروریسم بود
وزیر خارجه آمریکا اقدامات پرزیدنت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در خاورمیانه به منظور کاهش خطر تروریسم را «گام‌های رو‌به‌جلوی بزرگ» و نتیجه سیاست پرزیدنت ترامپ در تمرکز بر جمهوری اسلامی ایران به عنوان چالش اصلی در منطقه، دانست.

آقای پمپئو روز پنجشنبه همچنین در گفت‌وگو با تونی کتز، مجری برنامه «خبرهای بامدادی» شبکه رادیویی «دبلیو‌‌آی‌بی‌سی» ایندیاناپولیس، با اشاره به اقدامات پرزیدنت ترامپ برای مقابله با تروریسم گفت: «کارهایی که پرزیدنت [ترامپ] در خاورمیانه برای کاهش خطر تروریسم در آن منطقه انجام داده است – از جمله از بین بردن خلافت [داعش]، یا کشتن قاسم سلیمانی و از بین بردن البغدادی رهبر داعش - همگی گام‌های رو‌به‌جلوی بسیار بزرگی محسوب می‌شوند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه با اشاره به «توافق‌های ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین، به ابتکار پرزیدنت ترامپ و با میانجی‌‌گری آمریکا به دست آمد، گفت: «توافقنامه ابراهیم نیز در همین راستا است.»

آقای پمپئو افزود: «پرزیدنت ترامپ آمد و گفت که مشکل، مناقشه میان اسرائیل و فلسطینی‌ها نیست. [بلکه] چالشی است که جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده است. و از این رو، توافق‌های ابراهیم، نتیجه طبیعی آن است.»
ایران، چین، و روسیه برای انتشار اخبار نادرست تلاش می‌کنند
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تلاش‌های ایران، چین، و روسیه برای انتشار اطلاعات نادرست، نسبت به عواقب این اقدامات هشدار داد.

آقای پمپئو همچنین در گفت‌وگو با جِیمی وِست و جیم شارپ، مجریان برنامه «خبرهای بامدادی» شبکه رادیویی «کِی‌تی‌اِی‌آر» آریزونا، در پاسخ به پرسشی درباره تلاش‌های خارجی برای مداخله در انتخابات ایالات متحده گفت: «بله، این تلاش‌ها واقعی هستند.»

وی تاکید کرد: «تلاشی واقعی توسط چین وجود دارد، تلاشی واقعی از ایران در جریان است، و روسیه نیز برای انتشار اخبار نادرست تلاش می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: «ما در دولت دو مسئولیت داریم و هر شهروند نیز یک مسئولیت دارد.» وی در توضیح این موضوع گفت: «مسئولیت ما این است که سعی کنیم این تلاش‌ها را شناسایی و متوقف کنیم و اطمینان پیدا کنیم که همه جا پخش نمی‌شود. دوم، این که هرجا [این تلاش‌ها] را دیدیم، آن را اعلام کنیم. کار وزارت خارجه این است که با شرکا و دشمنان بین‌المللی‌مان صحبت می‌کنیم و می‌گوییم: این [کارها] را متوقف کنید؛ چرا که اگر چنین کنید، هزینه‌هایی را بر شما تحمیل خواهیم کرد.»

وی افزود: «هر شهروند آمریکایی هم وظیفه دارد وقتی اطلاعاتی را مطالعه می‌کند – چه در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی باشد، و چه آنها را در تلویزیون ببیند و در رادیو بشنود - اطمینان پیدا کند که آن اطلاعات را ارزیابی می‌کند.»
تمرکز ما بر جمهوری اسلامی، تهدید تروریسم علیه منطقه را کاهش داده است
وزیر خارجه آمریکا با ستایش از تصمیم امارات متحده عربی در عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل، کاهش خطر تروریسم در منطقه به دلیل تمرکز کامل بر «تهدید واقعی موجود از سوی جمهوری اسلامی ایران» را از دستاوردهای آن تصمیم دانست.

آقای پمپئو همچنین روز پنجشنبه در گفت‌وگو با اریک اریکسون، مجری برنامه «شو اریک اریکسون» شبکه رادیویی «دبلیو‌اس‌بی» آتلانتا، با ستایش از اقدام امارات متحده عربی در عادی‌سازی روابطش با اسرائیل، برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل، که به ابتکار پرزیدنت ترامپ و با میانجی‌‌گری آمریکا به دست آمد، گفت: «اقدامی که رهبری امارات در تصمیم‌گیری برای عدم بیزاری از اسرائیل به عنوان رکن اصلی سیاست خارجی خود انجام داد، اقدامی جسورانه بود، و [آن اقدام]‌ به نفع مردم یک‌یک امارت‌ها - چه ابوظبی باشد، چه دبی، و چه جاهای دیگر - خواهد بود.»

وی تاکید کرد: «این برای منطقه خوب است. این برای مردم آمریکا – که اکنون باید شمار کمتری از فرزندان‌شان را برای جنگیدن در نقاط دوردست به آن جا بفرستند – بسیار عالی است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: «از آن جا که همه ما بر تهدید واقعی موجود از سوی جمهوری اسلامی ایران تمرکز کرده‌ایم، خطر تروریسم در منطقه نیز کاهش یافته است.»
+39
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خیلی راحت به آقازاده هاش پول میده میگه برای جو بایدن خرج بکنند. شما خودتون اینهمه آقازاده و اصلاح طلب رو راه دادید حتی اصولگرا رو راه دادید بیاد توی کشورتون حالا چرا غر میزنی؟
  6
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  دخالت روسیه در انتخابات ۴ سال پیش امریکا خیلی برایش مطلوب بود ولی مردم امریکا هزینه گزافی برای ان پر داختند . حال که همه شواهد از باخت این عوام فریبها هست پای ایران را به میان میکشد .البته که برنامه ریزی این آنارشیست ها برای ایجاد آشوب بعد از شکست در انتخابات هست
  5
  6
  جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  آذرمیانه- تو عهد عثمانی زندگی میکنی!طرف مگه برا دخالت تو انتخابات فقط لازمه که فیزیکی دخالت کنه؟!! الان رو ذهن و کنترلش دارن کار میکنن تو کجای کاری
  0
  0
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.