سردبیر کیهان: شاید ترامپ تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جهنم برود

بالاخره چه می‌دانیم شاید ترامپ، قاتل سرداران شهیدمان حاج قاسم سلیمانی و ابو‌مهدی‌ المهندس قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا به جهنم برود. خدا را چه دیده‌اید؟اعتمادآنلاین : حسین شریعتمداری در بخش‌هایی از سرمقاله روزنامه کیهان نوشت:

روز جمعه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با رادیو «راش لیمبو» ضمن تهدید ایران، از الفاظ بسیار زشت و رکیکی علیه کشورمان استفاده کرد و گفت: «ایران، این را می‌داند. آنها اخطار گرفته‌اند که اگر [... (الفاظ رکیک)] و کار بدی علیه ما انجام دهند، بلایی سرشان می‌آوریم که تا حالا سابقه نداشته است»! در این خصوص گفتنی است:

* ترامپ می‌گوید اگر ایران دست به اقدامی بزند... یعنی از تهدید ایران به انتقام وحشت‌زده است. بنابراین تهدید او علی‌رغم ظاهر آن، نشانه وحشت از تهدید ایران است که از قاتلان شهید سلیمانی و ابو‌مهدی انتقام سختی خواهد گرفت و ترامپ می‌داند که تهدید ایران به انتقام برخلاف تهدیدهای آمریکا توخالی نیست.

* فحاشی و ناسزا‌گویی ترامپ که با اعتراض مقامات و رسانه‌های آمریکایی و اروپایی نیز رو‌به‌رو شده است، از دست خالی آمریکا در مقابل ایران حکایت می‌کند. شرایط امروز آمریکا و بحران‌های شکننده‌ای که با آن رو‌به‌روست حتی برای مقامات ارشد و صاحبنظران و کارشناسان برجسته آمریکایی نیز قابل کتمان نیست و تقریباً تمامی آنها از حرکت آمریکا روی قوس نزولی خبر می‌دهند و افول آن را قطعی می‌دانند.

* نزدیک به ۴۱ سال است که آمریکا و متحدان غربی و عبری و عربی آن از هیچ تلاشی برای مقابله با ایران اسلامی چشم نپوشیده و تمامی توان نظامی، سیاسی و اقتصادی خود را به میدان آورده‌اند و اگرچه این درگیری برای جمهوری اسلامی ایران نیز بی‌هزینه نبوده است ولی طی ۴۱ سال گذشته، همه‌روزه بر اقتدار ایران افزوده شده و توان و قدرت آمریکا با ضعف و کاهش رو‌به‌رو بوده است و به قول ریچارد ولف، اقتصاددان و استاد دانشگاه ماساچوست، آمریکا در مقابل ایران شکست خورده است ولی مقامات آمریکایی جرأت ندارند به این واقعیت اعتراف کنند.

شریعتمداری سرمقاله خود را با اشاره به سالروز شهادت امام رضا (ع) به پایان رسانید:

در فروردین ماه سال ۱۲۸۷ هجری شمسی، ارتش روسیه تزاری به مشهد مقدس حمله‌ور شده و بارگاه امام رضا علیه‌السلام را به توپ بستند و نزدیک به یکصد نفر از زائران حضرتش را به شهادت رسانده و شمار فراوانی را مجروح کردند. اشعار زیر را که به چند بیت آن اشاره می‌شود، سید اشرف‌الدین حسینی (مدیر نشریه نسیم شمال) در همان روزها خطاب به نیکلای، تزار روسیه سروده است؛


دیشب به سرم باز هوای دگر افتاد
در خواب مرا سوی خراسان گذر افتاد
چشمم به ضریح شه والا گُهر افتاد
این شعر همان لحظه مرا در نظر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد
کام و دهن از نام علی یافت حلاوت
گل در چمن از نام علی یافت طراوت
هرکس که به این سلسله بنمود عداوت
در روز جزا جایگهش در سقر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد
هرکس که به این سلسله پاک جفا کرد
بد کرد و نفهمید و غلط کرد و خطا کـرد
دیدی که یزید از ستم و کینه چه‌ها کرد
آخر به درک رفت و به روحش شرر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد

در فاصله کوتاهی پس از آن جنایت هولناک، نیکلای، تزار روسیه و ۷۰۰ نظامی روس که در گلوله‌باران حرم رضوی‌(ع) شرکت داشتند به طرز فجیعی به قتل رسیدند که ماجرای درس‌آموز و عبرت‌انگیزی دارد و البته بیرون از محدوده این وجیزه است که شاید در فرصتی دیگر و به مناسبتی دیگر به آن بپردازیم.


و بالاخره چه می‌دانیم شاید ترامپ، قاتل سرداران شهیدمان حاج قاسم سلیمانی و ابو‌مهدی‌ المهندس قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا به جهنم برود. خدا را چه دیده‌اید؟
+6
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  انشالا که خودت و اون رهبر مافنگی و چلاقت زودتر میرین!
  2
  49
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  تاریخ این حمله و این شعر 1908 میشه ولی انقلاب روسیه 1917 بوده ...از کی تاحالا 9 سال فاصله کوتاهی هست؟ ...اینطوری باشه شما هرکسی رو نفرین بکن بالاخره بعداز چند سال که مرد بگو نفرین من اونرو کشت!!!
  2
  33
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  انشالله که خودت قبل ازانتخابات امریکا بدرک واصل میشی و مطمئن باش هر هفته سر قبرت یه چند نفر خرابکاری میکنن.
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  سر و ته حرفهای این مفنگی دوزار ارزش نداشت. یه سری لاطائلات ٤٠ سال قدیمی رو باز گفته. شماها چهارچشمی دارین انتخابات رو نگاه میکنین با. شلوارهای قهوه ای و میدونین اگر این الله بایدن نشه، باید ادای بیرق های امام حسین رو بردارین جاش امام حسن بکارین.
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
  ۴۲
  Salabat - تهران، ایران
  به زودی معلوم میشه کی جام ... رو سر میکشه و میره جهنم!
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
  نظر شما چیست؟