ایران «حمله سایبری وسیع» به دو سازمان‌ دولتی را تایید کرد

کاربری با انتشار این تصویر در توییتر نوشته است که گمرک بندرعباس به مراجعان خود گفته به دلیل هک شدن سیستم امکان بارگیری ندارندبعد از انتشار گزارش‌هایی درباره حمله سایبری به بعضی سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها در ایران، یک مقام‌ وزارت ارتباطات "حمله سایبری به دو نهاد مهم کشور" را تایید کرد.

به گفته ابوالقاسم صادقی، معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران، این حملات سایبری روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ۲۱ و ۲۲ مهرماه "در ابعاد وسیع" رخ داده است.

آقای صادقی به تلویزیون ایران گفت "این حملات خسارتی به مراکز وارد نکرده البته وقتی حمله ای رخ می‌دهد نمی‌توان گفت اتفاقی نیفتاده است."

معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات نام سازمان‌هایی را به آنها حمله شده اعلام نکرده اما به گزارش بعضی رسانه‌ها سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی دو سازمانی هستند که هدف قرار گرفته‌اند.

تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با انتشار تصاویری از گمرک بندرعباس از توقف ارائه خدمات و بارگیری در این مرکز به دلیل "حمله سایبری به زیرساخت‌ها" خبر داده‌اند.

معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران همچنین گفته است که پیشتر در روزهای ۲۶ شهریور و و سوم مهر هم هشدارهایی درباره احتمال حمله سایبری اعلام شده بود.
قطع موقت خدمات
دیشب مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای) در اطلاعیه‌ای حمله سایبری به دو سازمان دولتی را تایید کرد اما گفت "علی‌رغم شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه‌های متعدد دولتی تا این لحظه مشاهده نشده است."

این مرکز از قطع موقت بعضی خدمات تعدادی از سازمان‌های دولتی در پی دریافت هشدار حمله خبر داد. هر چند این اقدام را "احتیاطی" خوانده و گفته از نظر این مرکز ضرورتی نداشته است.

هیچ یک از مقام‌ها یا نهادهای مسئول توضیحی درباره جزییات، مسئولیت و انگیزه احتمالی عاملان این حملات نداده‌اند.

در ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی از بالا گرفتن تهدیدهای سایبری میان ایران و اسرائیل منتشر شده و در مواردی حملاتی هم به زیرساخت‌های دو طرف گزارش شده است.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  دولت الکترونیک اینها قفل شکسته چینی است، نه اصل بخاطر تحریم . در نتیجه امنیت شبکه پائین است و حک میشه
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.