درگیری بر سر رقص چوب به جنایت ختم شد / قاتل فقط ۱۵ سال دارد

رکنا:درگیری دو جوان زابلی در عروسی بر سر رقص چوب،در محل زندگی آنها ادامه پیدا کرد و منجر به قتل آن جوان به دست برادر پانزده ساله دیگری شد.

اولین روز از خرداد ماه امسال بود که خیابان حافظ زابل بوی خون گرفت.

صدای عربده چند جوان در محل پیچید اما تنها چند ثانیه بعد بود که پیکر نیمه جان امیرحسین روی زمین افتاده بود و بقیه شرکت کنندگان در نزاع پا به فرار گذاشتند.

مادر امیرحسین کنده که پسرش را سر کوچه محل زندگی شان مجروح کرده بودند،زمانی بالای سر فرزندش رسید که او داشت نفس های آخر را می کشید.

یک نفر از اهالی محل شاهد ماجرا بود.او بود که فریاد کمک خواهی کشید تا افرادی را که به امیرحسین حمله کرده بودند فراری دهد و می خواست اهل محل و خانواده امیرحسین را به کمک او دعوت کنند.اما دیگر برای همه این ها دیر شده بود.یک نوجوان پانزده ساله ضربه کاری را به امیرحسین زده بود.
به او چاقو بزن
امیرحسین کنده لحظاتی بعد از رسیدن به بیمارستان، جان خود را از دست داد.صدای شیون مادرش در راهروهای بیمارستان زابل می پیچید و کسی جلودار او نبود که بتواند آرامش کند.ضجه می زد و می گفت:«گفته بودند به احتمال پنجاه درصد پسرم زنده می ماند.پس چرا امید من ناامید شد؟»

فردی که شاهد به قتل رسیدن امیرحسین بود،ماجرا را برای ماموران پلیس مو به مو تعریف کرد.

گفت:«یکی از دوستان امیرحسین که قبلا بارها آنها را با هم در محل دیده بودم با چند نفر دیگر به امیرحسین حمله کردند.اول با چوب و چماق به او حمله کردند اما کمی بعد یکدفعه دوست امیرحسین موهای او را گرفت و به برادر پانزده ساله اش گفت که به امیرحسین چاقو بزن.او هم چاقو زد و بعد همگی پا به فرار گذاشتند.»
دعوا بر سر رقص چوب بود
با اطلاعاتی که شاهد ماجرا در اختیار ماجرا قرار داده بود،متهم پانزده ساله و چند نفر از شرکت کنندگان در نزاع دستگیر شدند.متهم به اتهام خود اعتراف کرد و گفت که به امیرحسن چاقو زده بوده است.

عموی امیرحسین در گفتگو با رکنا در مورد علت درگیری بین آن دو جوان گفت:«چند شب قبل از روز حادثه،امیرحسین و دوست صمیمی اش با هم به عروسی یکی از همسایه ها رفته بودند.آن دو جوان همیشه در کنار هم بودند و ارتباط خیلی خوبی با هم داشتند و حتی خیلی وقت ها وقت خود را در خانه هم می گذرانند.اما شب عروسی،وقتی به رسم زابلی ها؛همه داشتند رقص چوب انجام می دادند،یکدفعه چوبی که دست امیرحسین بود به دست دوست 25 ساله اش می خورد.سر همین موضوع آن دو با هم دعوایشان شده و حتی با هم درگیر می شوند و به هم سیلی می زنند.اما قائله به همین جا ختم نشد.فردای آن روز دوست امیر حسین به همراه یک برادر بزرگتر و یک برادر کوچکتر خود و عده ای دیگر از جوانان محله شان،سرکوچه محل زندگی امیرحسین آمدند.بعد برای انتقام از امیرحسین او را با چوب و چماق زده بودند و برادر پانزده ساله دوست امیرحسین با چاقو ضربه کاری را به او زده بود.»
مقتول ترک تحصیل کرده بود
عموی امیرحسین کنده در ادامه گفت:«پدر امیرحسین شش فرزند دارد که امیرحسین فرزند سوم او بود.برادرم کارگر روزمزد و بود بعد از اینکه پیر و از کار افتاده شد،تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفت.وضع مالی آنها خیلی ضعیف است.برای همین امیرحسین ترک تحصیل کرده بود.او هم مثل پدرش کارگری می کرد تا بتواند نان آور خانواده اش باشد.»

پدر و مادر امیرحسین کنده از قاتل او شکایت کرده اند.دادگاه رسیدگی به پرونده قتل به زودی برگزار می شوند و پدر و مادر مقتول قصد دارند تقاضای قصاص متهم را کنند.
+13
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  ماجرا غم انگیز است و از دولتی سر عنقلاب شکوهمند عجیب هم نیست. ولی وقتی می خوانیم با این وضع ناهنجار اقتصادی پدر الاغ شش بچه پس انداخته باید گفت خاک بر سرت که از عقل تهی است.
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  بدترین نوع رقصی که به عمرم دیدم.تمام عقده و کینه چند ساله را تو این رقص خالی میکنند. اگه کشته نده حد اقل چند زخمی همیشه داره. به همه چیز میخوره غیر از رقص
  1
  26
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
  نظر شما چیست؟