گلایه های مختار سائقی از گرانی و بی ثباتی بازار و مقایسه وضعیت کنونی با قبل از انقلاب

+185
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  “بگو مرگ بر شاه“، نتیجه همین میشه.
  11
  140
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  دریغ از حال و روز مردمی که صبر پیشه تاریخ خود کردند. ۴۱ سال گذشت. ۴۱ سال مرده باد و زنده باد. انجه ماند نگارشی از تاریخ خیانت تک تک ما ایرانیان به خودمان است. نه از ملای اینگلیسی. و. نه از غرب بی نقطه «عرب»
  13
  93
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۶۳
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  یادته تو شبهای برره عکس پدر ایران نوین رضا شاه کبیر را را به تمسخر به دیوارتوی ژاندارمری پشت طغرل به دیوار نصب کرده بودید و جلوی تمثال او شما بازی می کردی ؟ یادته که هرجا رژیم خائن آخوندی زد شما رقصیدی ؟ اگه یادت اومد بزار خدمت تو و بقیه عرض کنم که پاداش تمام اون خوش رقصی ها و حمایت رژیم پفیوزهای جمهوری اسلامی حاصلش همین فقر و فضیحت و فسادی هست که یک یک شما دانسته و ندانسته مسئولش هستید ! کاش همگی کمی مثل ما ایرانیان بیچاره تبعیدی مقیم خارج توالت می شستید و گوشت تن خودتان را میخوردید اما به خائن کرنش نمی کردید ! زمان زمان جبران آن روزهاست ! حتی اگر شده مانند این دوست ما با یک کلیپ انتقادی !فرصت جبران اشتباهات اندک و لحظه داوری نزدیک است! بسیار نزدیکتر از آنکه فکر کنید
  22
  133
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  مختار جون، انقلاب کنین داداش!
  9
  99
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  آق مختار چاره کارت اینه مثل فریبا عزیزی برو پاناما پناهنده شو و بعد بیا از همون ملتی که توش بزرگ شدی ایراد بگیر آینه چون نقش فریبا بنمود راست دید که چه قدر زشت است بی کم و کاست هاهاهاهاها
  107
  4
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  یه .......پیش این ریزمغز پروفسوره هاهاها والا موقع انقلاب بیست سالت بود عقل نداشتی الانم نداری هاهاها جلبک مغز اون ثبات پولی بخاطر لوله های مجانی نفت بود که مفت و مسلم به جیب کمپانی های هفت خواهران نفتی مثل رویال داچ شل میرفت نفتی که یک کالای استراتژیک حساب میشه مجانی میرفت بعد لوستر و کریستال و خنزر پنزر به جاش به ایران میدادند که اشرف و فرح آویزون کنن.بعدشم نرخ ریال روی نرخ دلار معلوم میشد. الان که ایران با چین و روسیه میخوان دلار رو از رونق بندازن و روبل و تومان و یوان رو جایگزینش کنن معلومه که آمریکا نمیذاره و زور میگه.
  104
  2
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  ۳۰
  behzad2010 - رتردام، هلند

  این تازه روزهای خوش خوشانتونه، کمی صبر کنید اگه همگی به گدای نیفتادید. ملتی که اسیر جهل و خرافات بشه به همین زندگی باید رضایت بده، همینطور که چهل ساله این رژیم نکبت زده را تحمل میکنه،بازم خودتون را به خواب بزنید.
  8
  88
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. اون دوران نفت مجانی میرفت؟ اگر مثل تو استدلال کنم، پس بخاطر همین فاحشه زیاد شده بود و به همین دلیل امروز فاحشه زاده زیاد داریم.
  9
  45
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  و قسمت جالب قضیه اینست که وقتی احمدی نژاد و روحانی ها را می اورند برای رای دادن سوار سر و کول همدیگر میشوند. وقتی کسی با خودش صادق نبود و دائما عقب منافع لحظه ای گشت نتیجه همین میشود
  2
  32
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  اون موقع قبل از انقلاب اینترنت نبود حالا با یه کلیک خدا تومن پول جابجا میشه.برای همین کشورهای موفق کاملا استبدادی است، از این تظر که مثلا شما حق داری که فقط یه کارت بانکی داری. اما توی ایران ده تا کارت بانکی داری. اکثر این آقایون معترض خودشون هم نمی دونن چی میخوان . یا نباید اینترنت می آوردی یا اگه آوردی با نظارت الکترونیک استبدادی. که بعیده ایرانیها زیر بار برند. اون دوره هم گذشت رضاشاه پیدا بشه باشلاق بالای سرمون بایسته دزدی نکنه.
  12
  10
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  [::behzad2010 - رتردام، هلند::]. با شما موافقم ملتی که اکثرا دچار جهل مذهبی و پس از ۱۴۰۰ سال جنایت عرعرها هنوز عزادار قاتلان اجداد خود است همان اکثریت حقشان همین ملای دزد جنایتکار است و ادامه ی جنایات.
  13
  36
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. هنوز هم آدم نمی‌‌شند. توی همین سایت نگاه کن. فکر می‌‌کند. هر که آفتابه در دست. برای خدمت به آخوند ها.سروان است. بقیه هم که چه عرض کندم. آخوند را ول کرده چسبیده به امپریالیست آمریکا. دیروز توی سایت حزب توده.شاخ در آوردم. تیتر اول. همه با هم بر ضد امپریالسیت آمریکا و جنایت آمریکا در در قره باغ. اصلا این ترامپ می‌‌داند. قره باغ کجاست ؟ بپرس ترامپ چرا تو قره باغ جنایت می‌‌کنی‌؟ . قره باغ what? waht ist .ای نماز سوسیالیست به کمرت بزند. ترامپ در قره باغ جنایت می‌‌کند. ولی‌ اسراهیل تن تن سلاح صادر می‌‌کند.همین‌ها بودند سال ۵۷ قول مرسدس . ۵ بار در روز قول چلو کباب. برق آب مجانی‌. که دیدیم .امام پدوفیل چه به روز این‌ها وارد. یک بار روسپی آخوند . همیشه روسپی آخوند. قبل از ۵۷ اینجوری بود. بعد از ۵۷ هم اینجوری
  13
  31
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  المجاهد التوده ای که خود را تکه پاره میکردید برای نواقص جزیی زمان شاه اکنون چطور خ خون گرفته اید وقتی همه ی نواقص یک میلیون برابر شده بله اسلام دیگر در مغز نشسته در البانی و دیگر کشورها ...ان دیگر گروه لیوان ویسکی در دست بیاد استالین. وایران که فقط نامی از ان باقیست.
  16
  23
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  همین جوری می‌‌خواند. دلار را از رونق بیندازند؟ چقدر خوب توی ایران هم داریم می‌‌بینیم. به قول امام پدوفیل. خیلی‌ خری
  13
  24
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. جناب دربان نوشته که ایران میخواهد دلار را از رونق بیندازد! آفتابه را از چین وارد میکنند، اما این ها عوعو کنان و غلت زنان به سمت حرم سیدالشهدا میخواهند دلار را شکست بدهند! اصلاً ایشان خودش را حتی در عالم خیال بالاتر از سروان نمیبیند که لا اقل آیدی سرلشگر یا سپهبد به خودش بدهد، حالا چرا ما او را تحویل میگیریم خودش جای سوال دارد.
  3
  13
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. آره خوب خاندان جهلوی و همه اذناب و عوامل شون همه اینکاره بودند.ببینم الان تو این مخاصمه ارمنستان و ترکیه یا بقول اون امیرخالیبند تروکیه کدوم طرفی هستی کچل جان؟
  18
  1
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۵۰
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. نشستی تو کانادا با پولهای ملت ... میکنی و حرف مفت هم میزنی ...خائن.
  4
  19
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  درسته من دو سال قبل از انقلاب متولد شدم ولی 5 ریالی را یادمه حداقل در زمان ما با پنج ریالی می شد یک تلفن زد با چهار تا پنج ریالی هم می توانستیم بستنی بخریم واقعا این قوم بدتر از تاتار چه کرد با پول این کشور
  2
  12
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. ......جان حرف مفت وسط معرکه نپرون. فکر کردی چهار تا مزه ریختی و دو نفر بهت خندیدن حرفت درسته؟نه بابا. وقتی اکثر معاملات کلان به یوآن و تومان و روبل انجام بشه کرک و پر و هیمنه آمریکا می ریزه.جواب اون قنبر پای منقل رو هم مثل خود بی ادبش دادم ولی مال اون منتشر میشه مال ما نه.مثلا اون زرتشتک باید الگوی یه جوون سی و خرده ای سال باشه ولی چون عقل در بدنش نیست جانش در عذابه هاهاها
  10
  0
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. اگراونها اونکاره بودند پس چرا سید علی مافنگی و دار دسته اوباشش بیشتر مثل فاحشه زاده ها اکت میکنند؟ حالا شما کلاه گیست رو بردار تا مغزت کمی هوا بخوره و من ببینم طرف ارامنه هستم یا آذری ها.
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  لیاقت ملتی که عرعرها یعنی اشغال کنندگان مملکتش را بعد از 1400 سال می پرستد همین افلاس هست. این افلاس در مقابل اینده هیچ است چون کفگیر به ته دیگ خورده و این اغاز بدبختی هست (البته اگر همراه چپول ها شعار مرگ بر امریکا را ادامه دهند امید گشایشی از عقب هست!) . این ملت حسین پرست مدافع این حکومت و اخوند هست و گر نه حکومت بی طرفدار که 40 سال سر پا باقی نمی ماند. غرغر میکنند ولی نعلین اخوند را هم جفت میکنند و خزیده تا کربلا هم میروند. خلایق هر چه لایق.
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. باور کن که هاهاها نوشتن توی تازه به دوران رسیده خنده دارتر از مزه ریختن منه.
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  من اغلب این مسلمان های مومن ولی غیر فاشیست را به دو استری های حزب توده و چپول های بشدت حسود ترجیح میدهم. این ها جز زیادت خواهی با کار کمتر و تنبلی و مفتخوری نوع دولتی و پول هیچگونه دیدگاهی ندارند. اهل کار نیستند بلکه اهل غرغر و مفتخوری و اغلب حتی یک روز هم کارگری نکرده اند. عطش ان ها را هم کم بر طرف نمی کند. مصدق را می خواستند چون میدانستند ان جاده به ایرانستان ختم میشود و به تصور که به مفتخوری رووسی میرسند. حالا هم در کشورهای پادشاهی و کانادا و امریکا پلاسند. حیا هم نمی کنند . ده برابر هر کشور کمونیستی پول مفت سوسیال میگیرند ولی ذاتا غرغرو و تا ان ممالک را به خاک سیاه ننشانند رگه های حسادت در تنشان ارام نمی گیرد
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  نظر شما چیست؟