اشک های کیم جونگ اون؛ رهبر کره شمالی از مردم خود عذرخواهی کرد + ویدیو

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در اقدامی بی سابقه با چشمانی اشکبار به خاطر ناتوانی در اداره ی امور کشورش عذرخواهی کرد. او گفت نتوانسته آنطور که باید «مردم کشور خود را از مشکلات زندگی شان برهاند».
 
رهبر حکومت خودکامه ی کره شمالی این اظهارات را در جریان یک رژه ی نظامی عظیم داشت که ابتدای این هفته در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد روی کار آمدن حزب کارگر در این کشور برگزار شد.
 
کیم جونگ اون در این سخنرانی گفت: «مردم ما به بلندای آسمان و به عمق دریا به من اعتماد کرده اند، اما من نتوانسته ام همیشه رضایت آن ها را برآورده کنم. واقعاً به خاطر این مسأله متأسفم.کیم جونگ اون همچنین با اشاره به پدربزرگ و پدرش، رهبران مستبد پیشین کره شمالی گفت: «با اینکه مسئولیت خطیر هدایت این کشور به من سپرده شده، کشوری که به لطف اعتماد همه ی مردمش از آرمان های یاران بزرگ، کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل حفظ و حراست می کند، تلاش ها و خلوص نیت من برای رهایی مردم مان از مشکلات زندگی شان کافی نبوده است.»
 
در میانه ی این سخنرانی کیم جونگ اون عینک خود را برمی دارد تا اشک هایش را پاک کند، حرکتی که تحلیل گران آن را نشانه ای حاکی از فشار فزاینده ای می دانند که رهبر کره شمالی به دلیل چالش های پیش روی کشورش تحت آن قرار دارد.
+51
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  اشک تمساح ریختن. همه دیکتاتورها همینطورند برای برانگیختن احساسات مردم به نفع خودشون. مثل علی چلاق که گریه کرد و گفت جسمی ناتوان و جانی ناقابل دارم
  6
  83
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  مرده شور هر چی دیکتاتور در هر جای دنیا هست رو ببره!
  1
  53
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان

  بعد نگفت جسم ناقصی دارم، جان ناقابلی دارم و .........
  2
  50
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  نظر شما چیست؟