اوکراین دیگر به دانشجویان ایرانی ویزا نمی‌دهد

العربیه :دولت اوکراین ویزای تحصیلی دانشجویان ایرانی مقیم این کشور را تمدید نکرده و تا آخر اکتبر برای آنان مهلت اقامت داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو (بیسج دانشجویی)، هر ساله دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین، اقامت خود را با پرداخت هزینه ای از سوی دانشگاه تمدید می کنند و این روند نهایتا یک الی سه هفته زمان می‌برد؛ اما امسال دولت اوکراین پاسپورت دانشجویان ایرانی را تمدید نکرده و تا آخر اکتبر به آنها مهلت اقامت در اوکراین را داده است.

دانشجویان مقیم اوکراین به این خبرگزاری گفته اند: «اختلافات دیپلماتیک بین ایران و اوکراین پس از ساقط‌ شدن هواپیمای اوکراینی در ایران می ‌تواند دلیل این نوع برخورد باشد.»

براساس این گزارش، بیش از صد دانشجوی ایرانی در حال حاضر در اوکراین اقامت دارند.

یکی از ابن دانشجویان ایرانی گفته است: «چهار سال است ساکن اوکراین هستم و هیچ وقت مشکلی بابت تمدید اقامت دانشجویی نداشتم و براساس مدارکی که دانشگاه به ما می‌داد در مدت دو یا سه هفته اداره مهاجرت اقامت ما را تمدید می‌کرد، اما متاسفانه دو ماه اخیر اقامت دانشجویی دانشجویان ایرانی تمدید نشده و فقط این مشکل برای دانشجویان ایرانی به وجود آمده و دیگر دانشجویان بین الملل در این زمینه مشکلی ندارند.»

دولت اوکراین تاکنون دلیل تمدید نکردن ویزای دانشجویان ایرانی را اعلام نکرده است
+88
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ

  همه از جا های مختلف بر میگردیم و این اخوندارو بیرون میکنیم .
  1
  21
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  یکی دیگه از برکات نظام آخوندی.دستاوردها و برکات به قدری زیاده که حد و حساب نداره.
  1
  20
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  خوب الانه که طرف داران ایرانی ترامپ میگویند . ببین چه گلادیاتوری پیدا شده که اینجوری مقابل اخوندها ایستاده. اخه نادانها ی طرفدار این مردک جانی این مردم ایران هستنند که دارند له میشوند . ملاها سر جایشان هستند و با دلقک بازیهای این عوام فریب تکون هم نمیخورند
  18
  8
  ‌سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۹
  نظر شما چیست؟