واکنش رحیمی به منتقدان تحقیر و ضرب‌وشتم خیابانی متهمان: ادای روشنفکری درمی‌آورند

 حسین رحیمی، رئیس پلیس تهرانرادیو فردا :رئیس پلیس تهران در واکنش به انتقادها از گرداندن متهمان در خیابان‌ها و کتک زدن آنها در انظار عمومی گفته است که افراد «برای درآوردن ادای روشنفکری» انتقاد می‌کنند.

حسین رحیمی که روز دوشنبه ۲۱ مهرماه به خبرنگاران درباره اجرای «طرح ناظر» توضیح می‌داد، گفت: «برخی برای مطرح کردن خودشان و برخی هم برای درآوردن ادای روشنفکری چنین اقداماتی را انجام می‌دهند ... و در این راه هم نه کوتاه می‌آییم و نه اسیر جوسازی‌ها خواهیم شد.»

رئیس پلیس تهران گفت که گرداندن این افراد که به گفته او «اراذل و اوباش قداره‌به‌دست» هستند، « با حکم مرجع قضایی» بوده است.

روز سه‌شنبه، ۱۵ مهر، چند متهم به اقدامات «شرارت‌آمیز» از جمله موبایل‌قاپی، سوار بر وانت در منطقه مشیریه تهران گردانده شدند و نیروهای پلیس که شماری از آنها چهره خود را پوشانده بودند، آنها را در ملاء عام مورد ضرب و شتم قرار دادند.

انتشار تصاویری از این ماجرا و کتک خوردن یکی از متهمان توسط یک مامور نقاب‌دار بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

خبرگزاری تسنیم نیز روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه گزارش داد که پلیس گیلان تعدادی از متهمان درگیری با قمه در بیمارستان پورسینای رشت را در سطح شهر گردانده است.

به گزارش این خبرگزاری، پلیس گیلان این اقدام را انجام داد تا «درس عبرتی باشد برای کسانی‌که مرتکب چنین جرائمی می‌شوند». فعالان حقوق بشر از اقدام پلیس ایران در ضرب‌وشتم افراد در خیابان‌ها و گرداندن تحقیرآمیز متهمان انتقاد کردند.

این فعالان حقوق بشری می‌گویند، اجرای چنین مجازات و تنبیهی نقض آشکار پیمان‌نامه‌ها و میثاق‌های حقوق بشری و حتی قوانین جمهوری اسلامی است.

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، روز دوشنبه همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چرا پلیس اقدام به کتک زدن یکی از این متهمان کرده است، مدعی شد که این فرد که به یکی از زنان حاضر در خیابان «فحاشی کرد» و «مأمورانی که دور او بودند، برای ساکت کردن او «مجبور شدند» او را کتک بزنند».

او در عین حال گفته که این مامور باید «سعه صدر» بیشتری می‌داشت.
+9
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  احمقالرحیمی، خودتی! مامور چکاره است که برای ساکت کردن کسی او را "کتک" بزند؟
  1
  63
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  قصد اصلی این بود که به ملت نشان بدهند که وقتی دستگیر شدید فقط زندان نیست بلکه مخلفات ان شکنجه و چوب و چماق و کتک هست
  0
  53
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  این بیشرفها جوانهای بیکار رو که از فقر و بیکاری به این چیزها روی میارن رو میگیرن اول کاملا خردشون میکنن به این شکل و بعدا یه پول کمی بهشون میدن یا وعده آزادی بهشون میدن و میارنشون تو خیابون و به عنوان قصاب نظام علیه مردم ازشون استفاده میکنن و طرف به همین راحتی میشه بسیجی و شغل محترمانه کشتن مردم رو به عهده میگیره, این آخوندهای بیناموس انگل رو فقط باید از ماتحت آویزونشون کرد!!!!!!
  0
  50
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  لات جان،زمین گردِ...
  1
  36
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  تو هم ادای سرلشکری رو در میاری،وگرنه کجای دنیا توی جوونی میشه به درجه سرلشکری رسید؟!. شماها اگه سلسله مراتب طی می کردید حالا باید گروهبان نهایتا استوار میشدی البته یه گروهبان با مسوولیت بسی ارزشمندتراز تو است که ادای سرلشکر رو در میاری
  1
  27
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  دریغ از حال و روز مردمی که صبر پیشه تاریخ خود کردند. ۴۱ سال گذشت. ۴۱ سال مرده باد و زنده باد. انجه ماند نگارشی از تاریخ خیانت تک تک ما ایرانیان به خودمان است. نه از ملای اینگلیسی. و. نه از غرب بی نقطه «عرب»
  1
  26
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  دقیقا داستان ترساندن مردم است و گرنه ابله کدومیک از این کارهای شما جرایم را کم کرده بلکه پوست مجرم ها را هم کلفت تر کرده
  0
  25
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  با قول‌های نادرست و سکه هأیک از بانک مرکزی میگیرید،و مثل پشگل به مزدورانتون میدید تا آنها را مثل سگ هار بندازید جان ملت خودشون،اما روزی آن سکه‌ها دیگر اثری نخواهد داشت،و روبروی خودتون می‌‌ایستند.
  1
  6
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.