بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران نیز پس از مهاجرت کشف حجاب و انتقاد کرد

روزیاتو نوشت: محبوبه بیات بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مهاجرت به فرانسه و سکونت در پاریس کشف حجاب کرده و با انتشار ویدیویی نسبت به اوضاع کنونی مردم در ایران انتقاد کرد و خود را همدرد مردم دانست. اگر چه محبوبه بیات در سال ۹۳ به فرانسه مهاجرت کرده و در آنجا پناهنده شده بود، با انتشار یک ویدیو انتقادی در روزهای اخیر بار دیگر خبرساز شده است هر چند قبل از این نیز با حضور ویدیویی در یک شبکه ماهواره ای خارج از کشور از خروج خود از ایران خبر داده بود. در ویدیو تازه منتشر شده، محبوبه بیات بدون حجاب ظاهر شده و از حکومت ایران انتقاد می کند.
 
بیات در مهرماه سال ۹۳ و در سن ۶۵ سالگی به فرانسه مهاجرت کرد. محبوبه‌ بیات با نام اصلی کلثوم بیات مختاری متولد ۲ اسفند ۱۳۲۸ در شهر مشهد و دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک می باشد، وی عضو تئاتر اداره فرهنگ و هنر مشهد از سال ۱۳۵۰ و بعد اداره تئاتر تهران بوده است. این بازیگر پیشکسوت در سال ۱۳۵۳ با بازی در فیلم «گوزن‌ها» به کارگردانی  مسعود کیمیایی  وارد سینمای ایران شد و بعد از انقلاب نیز به عنوان بازیگری مطرح به فعالیت‌های خود ادامه داد. بیات بعد از خروج از کشور به انتقاد از حکومت ایران و دفاع از پهلوی پرداخته و از بازی در فیلم های مسعود ده نمکی اظهار ندامت کرده است.
 او که سابقه همکاری با کارگردانان سرشناسی مانند علی حاتمی، بهرام بیضایی، تهمینه میلانی و سیروس الوند را در کارنامه دارد، چند ماه پس از خروج از کشور در سخنانی درباره نپذیرفتن بازی در سریال کلاه پهلوی و علت خروجش از ایران چنین گفته بود: « من از اول هم سلطنت‌طلب و ضدانقلاب بودم و اساسا به همین دلیل این‌قدر آزارم دادند؛ ولی من حزبی نبودم چون اصولا تجربه‌ای از احزاب در دوران جوانی‌ام داشتم که از همه‌شان کنار کشیدم. به خاطر این‌که هیچ حزبی را قبول ندارم. سلیقه زندگی‌ من مطابق با جمهوری اسلامی و مذهبی نیست و می‌گویم که این‌گونه موارد، کاملا شخصی هستند. تفکرات معنوی و دینی، به امورات شخصی انسان‌ها مربوط است و کار حکومت، چیز دیگری است. در نهایت، من از همان ابتدا مخالف این انقلاب بودم».
 بیات در مورد حضورش در فیلم «رسوایی» ساخته مسعود ده نمکی نیز چنین گفت: « حضور در این فیلم باعث شرمندگی من است اما تنها به خاطر ممنوع از فعالیت بودنم، در این فیلم بازی کردم. دوستانم تا حدودی من را ترغیب کردند که به نوعی در کاری حضور داشته باشم تا ممنوعیت فعالیتم لغو شود…من آن زمان دنبال خانه‌ای می‌گشتم و مشغول اسباب‌کشی بودم. دستیار آقای ده‌نمکی، یعنی آقای گودرزی به من گفت که حاجی دستش باز است؛ تو بیا کار را قبول بکن؛ ما آن کارها را برایت انجام می‌دهیم».
+84
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن

  همه شناگر خوبی هستن فقط باید استخرش باشه
  35
  76
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  از فرط بی آزادی همه مردم توی ایران عقده دارند از بچه 4 ساله تا پیرزن 80 ساله میخواد بره خارج ...یعنی ویزا نبود هیچکس باقی نمیموند
  29
  82
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  واقعا سخته انسان خانه و سرزمین پدری و مادریش رو رها کنه و مهاجرت کنه.به لطف امام هندی از فردای شورش پنجاه و هفت کاری کردن که مردوم با پای خودشون تن به غربت بدن.
  5
  72
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  ۴۴
  داداش گلم - لوکزامبورگ، لوکزامبورگ

  اسم اصلیش کلثومه 😅😂🤣 ته خنده بود😉
  76
  13
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  شما که اینطور فکر میکردی همون اوائل انقلاب پناهنده میشدی جوان هم بودی یه شوهر گیرت میومد آخه توی این سن اینهمه دختر 25 ساله ایرانی عراقی سوری ...توی خارج دارند دنبال شوهر میگردند شما هم خودت رو زدی به دریا؟
  83
  6
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::داداش گلم - لوکزامبورگ، لوکزامبورگ::]. خنده نداره اکثر خواننده و هنرپیشه ها اسماشون داهاتی بوده عوض کردند. ..خودت هم اسمت احمد و محمود باشه توی اون لوکزامبورگ تحویلت نمیگیرن میری عوض میکنی میذاری تام کروز !
  9
  41
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  اخه یعنی چی؟ مگه ماها تو‌ایران‌بودیم جرات زر زر داشتیم که این پیرزن داشته باشه؟ حالا اینوریم‌هی فک میزنیم، باز دمش گرم تا الان موند تو کشور. چقد متوقعید اخه؟
  2
  20
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::kasa-123 - وین، اتریش::]. نتیجه میگیریم اقوام خودت هم چینی و فیلیپینی بودن که در رفتی اتریش هاهاها انقد اونجا بمون وگرسنگی بکش تا کرک و پرت هم همرنگ دندونات بشه هاهاهاهاهاهاهادر ضمن مجبور نیستی بمونی با گردن کج برو سفارت فوقش رسیدنی به ایران دوهفته نه فوقش یکماه آب خنک میخوری تا دیگه از کشور درنری هاهاهاها
  20
  0
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
  ۴۷
  malek khorshid - روتردام، هلند
  [::داداش گلم - لوکزامبورگ، لوکزامبورگ::]. اونوقت اسم سرکار علیه چیه؟؟؟ تو خانواده ات بهت یاد ندادند که مردم را بخاطر اسم و یا قیافه و لباس و اشکالات فیزیکی مسخره نکنی؟؟ یا شاید تو خانواده ات هم همشون همینطور بودن!!!!
  5
  20
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. اقوام چینی‌ و فیلیپینی باشند .ولی‌ سادات نباشند. معلوم نیست. تخم آن‌ها را.چه ال ابن عمر سنی با یک کنیز ایرانی در ۱۵۰۰ سال پیش انداخته. امروز قمپز در می‌‌کونند. ما سادات هستیم. تنها قسمت خوب آنها .همان کنیز ایرانی‌ بود. که آن را هم با مرور زمان از دست داده. وجود سادات بهترین دلایل برای اثبات تکامل داروین است. مجودات در زمان. خود را به طبیعت وفق می‌‌دهند. مثلا در جزایر گالاپرس پرنده وجود دارد. که دیگر بال ندارند و پرواز نمی‌‌کنند. چون همه چیز را برای زندگی‌ در این جزایر پیدا می‌‌کنند. سادات هم چون مفت خور بودند. به مرور زمان.قسمت ایرانی‌ خود را از دست.فقط مسلمان عربی آن باقی‌ مانده
  3
  8
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عمو چطوری؟ میدونستی که فلسفه سادات از همون پادشاهی گرفته شده و ایرانی هست؟ نطفه مقدسه بوده دیگه ! دوستمون شاه و شیخ بارها اینرو توضیح دادند مدتیست پیداشون نیست برای همین توی کشورهای عرب این رو پیدا نمیکنی
  2
  1
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  باز شروع کردی.حرف مفت زدن.؟ کی‌ گفت سادات در میان کشور‌های عربی‌ نیست. پس انور سادات عمه من بود؟ سادات به عربی‌.یعنی‌ آقا .سرور. سیدیه هم زنانه آن است. تازه چه ربطی‌ دارد .به سخن من. سادات هم از زمان حمله عرب بود. یعنی‌ زمانی‌ که اجداد من و شما.یک عرب از کوچه رد می‌‌شد.باید کنار می‌‌رفتند. و سر به زمین.و فریاد سادات .سادات .رحم.رحم. نزن نزن.شما به این می‌‌گوهید. دوران طلاهی صدر اسلام در ایران. فلسفه آن هم از زمان صفوی آمد.که سادات از ریشه امامان شیعه هستند. چاخان تا آنجا که دیگر نمی‌‌شد.حالا چرا به شما بر خورد. ؟ از فردا بگوهیم .سادات آذری ؟
  2
  6
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دوران طلایی زمانی بوده که عباسیان توی قصرشون در بغداد 2000 تا لوستر داشتند اولین هدیه هارون الرشید به پادشاه فرانسه یک ساعت شماطه دار بوده .. همزمان عبدالرحمان در قرطبه وقتی شکار میرفته 12 هزار همراه داشته کتابخانه قرطبه 400 هزار کتاب داشته که با توجه به دست نویس بودن کتابها میشه حدس زد چند هزار نفر کارشون نوشتن بوده و باسواد بودند. عمو اون دنیایی بوده که برعکس بوده ...برای شما تصورش سخت هست...
  3
  3
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
  نظر شما چیست؟