خانم نماینده! مشکل جیب خالی است، نه اندروید

 مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: فاطمه محمدبیگی نماینده قزوین  توییت کرده است:« عدم ازدواج جوانان که موجب کاهش جمعیت شده است ناشی از محتوای مستهجن اندروید است که جوانان را از ازدواج بی‌نیاز کرده است.»
 
حالا فهمیدید چرا مشکلات کشور حل نمی‌شود؟ چون برخی از مسؤولان این کشور به ویژه در قوه‌ای که قانون‌گذار است، نگاه دقیقی به جامعه ندارند و در دنیای خود زندگی می‌کنند.
 
چه خوب گفت حضرت سعدی که:« « خانه از پای بند ویران است /خواجه در بند نقش ایوان است»
 
خانم نماینده! می‌خواهید بدانید چرا جوانان میلی به ازدواج ندارند؟ برای‌تان می‌نویسم چون هم خودم تازه ازدواج کرده‌ام و هم در میان جوانانی زندگی می‌کنم که میلی به ازدواج ندارند.
 
ازدواج تبدیل به غولی شده است که بدون گُرز، شمشیر و سپر نمی‌شود به جنگش رفت. امروز تشکیل یک زندگی ساده با کالاهای ایرانی، کار رستم دستان است چه برسد به جوان‌هایی که تازه می‌خواهند زندگی تشکیل دهند.
 
می‌دانید در جنوبی‌ترین منطقه تهران خانه چند است؟ برای خرید نه، همین رهن و اجاره. قدیم‌ترها به داماد می‌گفتند که اشکال ندارد، یک پراید می‌خری و بعدازظهرها با آن کار می‌کنی و خرج زندگیت را در می‌آوری. الان همان کمک خرج زندگی، 100 میلیون تومان قیمت خورده است.
 
دختر به چه امیدی به خواستگارش جواب مثبت بدهد، وقتی می‌بیند که پدرش قدرت خرید یک جهیزیه ساده را ندارد. جهیزیه‌ای که فقط لوازم ضروروی زندگی در آن قرار دارد. شاید شما ندانید اما ما خوب می‌دانیم که در این کشور دخترها به خاطر و وضعیت نزار خانوادگی‌شان، خواستگارها را رد می‌کنند حتی آنهایی را که دوست‌شان دارند.
 
جوانانی که ازدواج هم کرده‌اند، برای بچه‌دار شدن حسابی دودوتا چهارتا می‌کنند که ببید می‌تواند از پس خرج زندگی برآیند یا نه. البته با سر زدن داروخانه‌ها و پرسیدن قیمت شیره خشک و پوشک از بچه‌دار شدن منصرف می‌شوند.
 
بله، فضای مجازی روی سبک زندگی بخشی از جوانان کشور تاثیر گذاشته است اما مشکل اصلی جای دیگر است. فکر نمی‌کنید به جای اینکه به جنگ فضای مجازی بروید بهتر است در پارلمان فکری به حال اشتغال جوانان این کشور کنید؟
 
واقعا اگر فضای مجازی بد است و اینقدر نگران آن هستید، چرا حرف‌هایتان را در توییتر می‌زنید؟ تازه انهم شبکه اجتماعی که فیلتر است و جوانان این کشور مجبور هستند با فیلتر شکن نظرات شاذ شما را بخوانند.
 
رفتار و حرف‌های شما مانند کسی است که لوله خانه‌اش ترکیده است و او هر روز واشر شیر دست‌شویی را عوض می‌کند.
 
تا مشکلات اقتصادی در این کشور حل نشود، نمی‌توان انتظار داشت که وضعیت جوانان و ازدواج آنها به سامان شود.
+46
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان

  مشکل مسئولین ریز و درشت ما علاوه بر سطح سواد و معلومات عمومی کم انها زندگی متفاوت و اربابی آنها است که با رانت و بزن و به بندهایی درون محفلی خود . که همین باعث عدم تطبیق با واقعیت جامعه است . حکومت ایران از پایه ویران است . پس این گونه نظر از به اصطلاح مسئولین که شائبه فروانی در مدارک دکتر و مهندسی آنها هست چندان دور از انتظار هم نیست .
  3
  39
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش

  شاید باورتون نشه، این خانم نمیدونه اندروید خوردنی هست یا نوشیدنی یا هم اسم شهر. بعد هم شکمشون سیر هست باید از این مزخرفات سر بندی کنه تا بی کفایتی و بی لیاقتی. خودش رو یه جوری از سر خودش باز کنه.واقعا ننگ به این نظام فاسد آخوندی.
  5
  34
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  این از برکات نظام عقیدتی اثنی عشر و عدل علوی و مزخرفات مهدویته وقتی ناعب بر هق عمام ضمان همه کاره مملکت میشه نتیجه اش این .....میشه که لیاقت امامان شیعه است. مردم ایران وقتی واسه حسن وحسین تازی تو سرو صورت خودشون میزدن باید فکر اینجاشو میکردن
  2
  15
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.