ایرج، معلم جان به لب رسیده را دریابید

عکس تزئینی استروزنامه شرق : ایرج معلمی 43ساله و جان به لب رسیده است که به‌دلیل بدهی‌های مالی فراوان، شرایط زندگی او را به لبه پرتگاه رسانده و خانواده‌اش را در معرض از‌هم‌پاشیدگی قرار داده است. او در گفت‌وگویی با «شرق» بیان می‌کند: «نه دوست صمیمی و پولداری دارم نه پدر و مادر متمولی که کمکم کنند، من سر قضیه نازایی همسرم خیلی متحمل هزینه شدم و مجبور به گرفتن نزول شدم که تا الان زندگی‌ام را تحت‌الشعاع قرار داده. بعد از این ماجرا از اداره جنس قسطی برداشتم تا بفروشم و قرض‌هایم را بدهم که نشد و بدهکارتر شدم. حالا چند ماهی می‌شود که به خاطر ضمانتی که روی حقوقم گرفته بودم، کلا شش ‌هزار تومان حقوق می‌گیرم! یعنی حقوقم قطع شده و دارم با سختی گذران امور می‌کنم».ایرج در ادامه درحالی‌که گریه امانش نمی‌دهد، می‌گوید: «از طرفی به فرهنگیان وام می‌دهند و اگر من در حدود 17 میلیون تومان به حساب اداره بریزم، حقوقم بازمی‌گردد و می‌توانم وام بگیرم. به خدا بعد از ۹ سال دعا و ۱۲۰میلیون خرج‌کردن و سه‌بار آی‌وی‌اف خداوند متعال فرزندان دوقلو به من عطا کرده، اما با شش‌ هزار تومان حقوق چه کنم؟ اما به همه بدهکارم، به بانک و تعاونی و اداره. در این مدت یک بار نتوانستم فرزندانم را با خاطری امن به آغوش بکشم، از همسرم بابت همراهی‌اش تشکر می‌کنم و حالا به‌دلیل نداشتن پول برای گذران زندگی و آمدن هر روزه طلبکاران به خانه، همسرم در‌ آستانه ترک‌کردنم قرار گرفته است».

ایرج که در نوجوانی پدر و مادرش را هم از دست داده، این روزها شرایط روانی خوبی ندارد و به ‌همین ‌دلیل همسرش تصمیم گرفته تا مساعد‌شدن شرایط، منزل را ترک کند. آنها که مدت زیادی است حتی نتوانسته‌اند غذای گرم بخورند، مجبور شده‌اند برای تأمین هزینه کودکان نوپایشان، اسباب و اثاثیه خانه را به فروش برسانند. ایرج و همسرش می‌گویند حسرت خندیدن از ته دل، برای در‌آغوش‌گرفتن فرزندانی که آرزویش را داشته‌اند، به دلشان مانده و روزی هزاران بار آرزوی مرگ می‌کنند؛ اما با جواب‌کردن صاحبخانه انگار تیر خلاص به زندگی ایرج زده شده. او که به‌سختی صحبت می‌کند در ادامه می‌گوید: «من سال‌هاست در مناطق محروم تهران معلم هستم، سعی کردم معلم خوبی باشم، هیچ‌وقت به فرزندان شما کم‌فروشی نکردم، سرم را پایین انداختم و با حقوق معلمی زندگی‌ام را گذرانده‌ام. فرزندانتان من را دوست دارند و به من احترام می‌گذارند. به خاطر کلماتی که به فرزندانتان یاد دادم، به خاطر تمام ساعت‌هایی که در کلاس درس با بچه‌های شما گذراندم، دستم را بگیرید. نگذارید بچه‌هایم در ماه‌های آغازین زندگی، نداشتن خانواده را تجربه کنند. به شما التماس می‌کنم کمکم کنید. قول می‌دهم همیشه معلم خوبی باشم و در اولین فرصت کمکی را که به من کردید، به روزنامه «شرق» بازگردانم تا آن را در اختیار نیازمند دیگری قرار دهد».

از ‌آنجایی ‌که مدارک این معلم در اختیار روزنامه «شرق» قرار دارد و وضعیت و شرایط حاد او به‌گواه چندین نفر به اثبات رسیده، روزنامه «شرق» از خیرین برای کمک به این معلم نیازمند دعوت می‌کند. با ذکر این نکته که مدارک این معلم نزد خبرنگار «شرق» محفوظ است و در صورت لزوم در اختیار خیرین قرار داده می‌شود، خیرین محترم در صورت تمایل می‌توانند کمک‌های خود را برای تأمین 20 میلیون مورد نیاز ایرج، به شماره حساب 5047061056960913، بانک شهر به نام شهرزاد همتی، خبرنگار گروه اجتماعی روزنامه «شرق» واریز کنند.
+17
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  میلیونها جوان داریم که حتی قدرت ازدواج ندارند حالا این آقا ازدواج کرده مشکل سکس حداقل برطرف شده نازا هست میخواد درستش کنه.
  17
  0
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.