معاون سپاه با اشاره به جاسوسی وزیر اسرائیلی برای ایران: افراد زیادی انگیزه همکاری دارند

 محمدرضا نقدی،  معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسدارانرادیو فردا :حدود دو سال پس از محکوم شدن یک وزیر پیشین اسرائیلی به جرم «جاسوسی» برای جمهوری اسلامی ایران در دادگاه اسرائیل، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با تایید همکاری این وزیر با حکومت ایران گفته است «افراد زیادی» در اسرائیل هستند که «انگیزه‌های فراوانی» برای همکاری با حکومت ایران دارند.

محمد رضا نقدی که جمعه شب، ۱۷ مهر، در گفت‌وگویی در یک برنامه تلویزیونی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفت، مدعی شده که حکومت ایران «از آن چیزی که تصور» می‌شود، به اسرائیل نزدیک‌تر است و اسرائیل یک روز «ناگهان از هم می‌پاشد».

شهریور سال گذشته نیز محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به این پرونده گفته بود «ما یک فرد عضو کابینه را در اختیار قرار گرفته بودیم».

منظور مقام‌های نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی از این فرد، دکتر گونن سِگِو، وزیر پیشین انرژی در دولت اسرائیل است. گونن سگو که اکنون ۶۴ ساله است، زمستان ۱۳۹۷ بر اساس اقرار در دادگاه اسرائیل به جرم «جاسوسی و انتقال اطلاعات به کشور دشمن» به ده سال حبس محکوم شد.

دادستانی اسرائیل گفته بود که دکتر سگو در زمان زندگی و کار پزشکی در کشور نیجریه از سال ۲۰۱۲ با عوامل اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط بود و تا دستگیری در بهار ۲۰۱۸، این همکاری را ادامه داد و با گذرنامه آلمانی‌اش نیز دو بار به ایران سفر کرد.

در جنگ اطلاعاتی و امنیتی بین دو کشور، سازمان امنیت اسرائیل در سال‌های گذشته عمدتا از دستگیری افرادی از فلسطینیان و اعراب به اتهام «همکاری»، «تماس» و یا «جاسوسی» برای ایران خبر داده‌ است.

در ایران هم گزارش‌هایی از بازداشت جاسوس‌های وابسته به دولت اسرائیل منتشر شده است.

وب‌سایت اصولگرای الف مهرماه سال گذشته به نقل از بهزاد نبوی، فعال اصلاح‌طلب نوشت که «: «در دفتر سردار نقدی دو جاسوس اسرائیل شناسایی شد که در زندان با برخی زندانیان سیاسی هم بند بودند، که یکی از آنها اعدام شد».

اواسط اردیهبشت ۱۳۹۴، رضا علیجانی، فعال سیاسی که ساکن پاریس است نیز در گزارشی که در وب‌سایت روزآنلاین منتشر کرد، نوشت مسئول میز اسرائیل در وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه «به اتهام جاسوسی برای اسرائیل بازداشت» شده‌اند.

آقای نقدی پس از انتشار گزارش وب‌سایت الف وجود «جاسوسان در دفتر خود در همکاری با اسرائیل» را تکذیب کرد و گفت شکایت می‌کند ولی تاکنون از شکایت یا نتیجه بررسی شکایت او گزارشی منتشر نشده است.

این فرمانده ارشد سپاه در گفت‌وگوی اخیر خود همچنین با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای و سایر اقدامات منتسب به اسرائیل علیه برنامه اتمی ایران، گفته است «ترور مخفیانه همه‌جا اتفاق می‌افتد اما اگر بخواهند برعلیه امنیت ملی اقدامی انجام دهند ... تل‌آویو و حیفا خاکستر خواهد شد».

مقام‌های دولت اسرائیل که برنامه هسته‌ای و حضور منطقه‌ای ایران را «تهدید حیاتی» برای خود می‌داند، اینگونه اظهارات مقامات ایران را نشانی دیگر از درستی ارزیابی‌اش درخصوص «خطر ایران برای موجودیت اسرائیل» تحلیل می‌کنند
+7
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  برو بابا پشمک عراقی. خودت که جاسوس اینور و اونوری حالا داری مثلا رد گم میکنی!
  5
  47
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  با پولی که شما میدید برا جاسوسی دیگه انگیزه نمیخواد. انگار تو هم هوس کتلت کردی
  4
  41
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  تبل توخالی. باز هم شکر خوری زیادی. چقدر نفرت انگیز. خباثت و حماقت از سر و کولشون میباره. فقط رو سفره انقلاب نشسته و مفت خورده و ماتحت گنده کرده با این خزعلیات صد من یه غاز.
  4
  37
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  بله ایشون فرمودند چون دلار بالا رفته افراد زیادی انگیزه جاسوسی پیدا نمودند!
  4
  27
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تمام ارکان شما پر از جاسوس هست بطوریکه یک کامیون اسناد را میدزدند و از مرز استارا می فرستند به باکو وو از انجا به اسرائیل منتقل میشود
  2
  9
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.