توییتر ده‌ها حساب کاربری ایرانی را به دلیل تحریک اعتراضات در آمریکا بست

یورونیوز :توییتر اعلام کرد مجموعه‌ای از حساب‌های کاربری مستقر در ایران را که در تلاش برای تحریک هر چه بیشتر اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا بوده‌اند، مسدود کرده است.

این شبکه اجتماعی روز پنجشنبه ۸ اکتبر (۱۷ مهر) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد بیش از ۱۰۰ حساب کاربری بسته شده «به طور مصنوعی» مکالماتی را درباره موضوعاتی از جمله مرگ جورج فلوید، جنبش «جان سیاهان مهم است» و دیگر مسائل مربوط به عدالت اجتماعی در آمریکا منتشر کرده‌اند.

مرگ جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی در جریان بازداشت به دست نیروهای پلیس در تاریخ ۲۵ مه گذشته (۵ خرداد)، به بروز اعتراض‌های گسترده‌ای در سراسر ایالات متحده انجامید. در جریان این اعتراض‌ها جنبشی به نام «جان سیاهان مهم است» در آمریکا شکل گرفت که هدف از آن اعتراض به نابرابری‌های نژادی موجود و رفتار خشن و تحقیرآمیز پلیس با شهروندان آفریقایی‌تبار در این کشور بود.

در همان زمان رهبران ایران مرگ جورج فلوید در آمریکا را محکوم کرده و رسانه‌های ایران اعتراضاتی را که در پی آن روی داد به شکلی گسترده پوشش دادند.

توییتر همچنین اعلام کرد بیش از ۹۰۰ حساب مرتبط با ارتش تایلند را به دلیل حمله به شخصیت‌های برجسته مخالف و انتشار تبلیغات حامی دولت و ارتش در جریان اعتراضات در این کشور بسته است.

روز پنجشنبه فیس بوک نیز با انتشار بیانیه‌ای گفت که برخی حساب‌های کاربری این شبکه در چندین کشور را بسته و گفته است که این حساب‌ها مربوط به برخی شبکه‌های دولتی یا نظامی است که اطلاعات «غیرقانونی» منتشر می‌کنند.
+12
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.