همکاری مخفیانه خواننده اسرائیلی با آهنگسازان ایران

لیراز چرخی، خواننده و بازیگر اسرائیلی که تبار ایرانی دارد، می‌گوید در آلبوم جدیدش به نام «زن» که به زودی منتشر می‌شود چند آهنگ‌ساز داخل ایران نیز مخفیانه با او همکاری داشته‌اند.

چرخی در گفت‌وگویی که روز پنجشنبه ۱۷ مهر در روزنامه‌ گاردین منتشر شد گفته است برای هماهنگی‌های مربوط به تولید این آلبوم از پیام‌رسان‌های رمزگذاری‌شده مثل تلگرام استفاده می‌کرده و برای ارسال پول به ایران نیز از طریق کشورهایی مثل ترکیه و بریتانیا اقدام می‌کرده است.

او انگیزه‌اش را «همکاری هنری» بین دو کشور با وجود «خصومت تلخ» بین آن‌ها عنوان کرده است.  
خبر انتشار این آلبوم هنری در شرایطی است که تنش میان دو کشور در سال‌های اخیر شدت گرفته و حکومت‌های آن‌ها افرادی را با عنوان جاسوس بازداشت کرده‌اند.

پرونده هسته‌ای ایران و برجام نیز یکی از دلایل اختلاف میان دو کشور است که اسرائیل در آن از تحریم‌های شدیدتر آمریکا علیه ایران حمایت می‌کند.

با این حال، لیراز چرخی سیاست حامی تحریم اسرائیل را «محکوم» می‌کند و می‌گوید: «من با هر چیزی که ایران را به عنوان دشمن‌مان ببیند مخالفم،‌ چرا که من این‌طور زندگی نمی‌کنم. من بر عکس عمل می‌کنم.»

این خواننده ایرانی‌تبار اسرائیلی ابراز امیدواری می‌کند آلبوم جدیدش که قرار است با عنوان «زن» منتشر شود «حس کمیاب وحدت»‌ را ایجاد کند.

این آلبوم که دومین مجموعه او به زبان فارسی است قرار است ۱۳ نوامبر، ۲۳ آبان‌ماه،‌ از سوی شرکت «گلیتربیت» منتشر شود.

نخستین آلبوم فارسی او با نام «ناز» منتشر شد که نسبتا در ایران و رسانه‌های اجتماعی با استقبال روبه‌رو شد.
هراس ساخت آلبوم مشترک
گاردین درباره ساخت آلبوم «زن» به نقل از چرخی نوشته پس از تماس آنلاین با چند هنرمند ایرانی از جمله خوانندگان، آهنگسازان و نوازندگان ساز، بسیاری افراد علاقه‌مند به همکاری مشترک بودند، اگرچه برخی از آن‌ها خواستند از نام واقعی‌شان استفاده نکنند.

این خواننده اشاره کرده که دیگرانی هم ابراز علاقه اولیه کردند، اما بعد از چند ماه با تغییر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود، ناپدید شدند.

گاردین نوشته یکی از آهنگسازان ایرانی که در آلبوم جدید آهنگ‌هایی را نوشته و آواز می‌خواند، می‌گوید اولین‌بار صدای چرخی را در ویدئوهای اینستاگرامش شنید.

او که نام هنری‌اش را «رامان لاوورلد» معرفی می‌کند گفت: «این مرا شوکه کرد، دختری از اسرائیل با ریشه‌های ایرانی ... احساسات و انرژی زیادی در صدا و چشمانش.»

این هنرمند ایرانی درباره این همکاری می‌گوید: «می‌دانم که خطرناک است روی این پروژه کار کنم، اما ما آدم‌‌های عادی هستیم.»
بازی در سریال «تهران»
لیراز چرخی علاوه بر موسیقی در زمینه بازیگری هم فعالیت دارد؛ او در مجموعه تلویزیونی «تهران» که پخش آن به تازگی آغاز شد نقش یک جاسوس موساد را بازی می‌کند.

پدر و مادر ایرانی این هنرمند حدود ده سال پیش از ۱۳۵۷ و در زمانی که دو کشور روابط نزدیکی داشتند، به اسرائیل مهاجرت کردند.

او درباره خانواده‌اش می‌گوید: «پدر و مادر می‌شود گفت که برای اسرائیلی بودن و ریشه‌ها را پشت سر گذاشتن دست و پنجه نرم می‌کردند. آنها همچنان ایرانی رفتار کردند.»

او می‌گوید سال‌ها با علامت سوال بزرگ «کجایی هستم» درگیر بوده و خوشحال است که به لس‌آنجلس رفت و در آنجا با ایرانی‌های زیادی آشنا شد.

لیراز چرخی می‌گوید بزرگ‌ترین رویایش تولید موسیقی با ایرانی‌ها بود و اکنون به این آرزو دست یافته است
+34
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ذاتا ایرانیان راستین کوچکترین نفاقی با یهودیان ندارند. انچه می بینید احساسات یک مشت عقب افتاده ی مذهبی هست که مخشان در بین وحوش عربستان در 1400 سال قبل کپک زده و ظاهرا تحت تاثیر توده ای هائی هستند که این توده ای ها هم هنوز در عصر استالین جهانخوار به سر می برند. جالب هست که وقتی استالین کشورها را بصورت گازانبری می بلعید تبلیغات بلشویکی امریکا را جهانخوار می نامیدند!! و هنوز هم کامپیوتر مغز این ها به روز نشده در حالیکه حالا یهودیان و اغلب اعراب دارند با یکدیگر پالوده می خورند و این ها از قران مسلمان تر و عقب افتاده تر هستند
  4
  19
  جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Arsene Lupin - افریقای شمالی، افریقای جنوبی
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اخه .. مگه بهت جایزه میدن اینهمه مزحرف میگی....
  12
  1
  جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Arsene Lupin - افریقای شمالی، افریقای جنوبی::]. من دروغ نمی گویم چون مسلمان و اخوند و شیعه و تقیه گر نیستم. 40 سال هم دارم شعار میشنوم. بجای شعار بفرمائید که دروغ من چی بوده که با اخلاق جنابعالی سازگار نیست و دژم شده اید
  1
  8
  جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. گرامی. لعنت به حزب توده ودیکتاتور مخوف یعنی استالین . ولی چه ربطی به یهودی ستیزی دارد . در ضمن قابل توجه هست که اکثر رهبران بارز حزب بلشویک و احزاب چپ دیگر پیشینه یهودی داشتند . از جمله لعون تروتسکی. زینوویف ؛ لو کامنف. سوردلوف ؛ رزا لوگزمبورگ در آلمان و اما گلدمن در آمریکا . حتی چرچیل بارها به این نکته اشاره کرده بود
  2
  0
  جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اما این نکته آمریکا جهانخوار است کاملا خالی از دروغ نیست . از همین جنگ با مکزیک شروع کن و تصرف کالیفرنیا ؛ نوادا ؛ نیومکزیکو ؛ یوتا . تگزاس هم که داستان خودش را دارد . بعد هم جزایر هاوایی که با راسیسم و حیله گری به امریکا پیوست . و یا جزایری که در اقیانوس آرام تصرف کرده. از لحاظ سیاسی هم دهها کودتا را در کشورهای لاتین و خاورمیانه از جمله ایران مدیریت کرده و لیست جنگ های این کشور همیشه بخاطر عدالت نبوده .
  1
  1
  جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. کمونیزم را یهودیان به روسیه بردند تا اینکه زمام امور به دست استالین افتاد. اکثریت کمیته ی مرکزی حزب کمونیست با یهودیان بود تا بین ان ها و استالین نفاق افتاد و استالین ان ها را قلع و قمع و تمام قدرت را به دست گرفت. در ابتدا شوروی روابط بسیار خوبی با اسرائیل داشت تا به مرور کار به دشمنی کشید و دستگاه تبلیغاتی شوروی شروع به پردازش به اسرائیل و یهودیان و امریکا کرد. تروتسکی هم از رهبران اولیه بود که توسط استالین برکنار شد و به مکزیک فرار کرد و توسط جاسوسان استالین ترور شد. اما جهانخواری امریکا قابل قیاس با روسیه نیست که نصف اروپا را بلعیده و اگر امریکا در ده ها نقطه جلویش نمی ایستاد عطش بلع تمام دنیا به بهانه ی کمونیزم را داشت که اگر مایل باشی نام کشورهائیکه شوروی بلعید را اینجا بیاورم. ایران را هم میخواست ببلعد که موفق نشد. اذربایجان را اشغال و با اخطار اتمی امریکا بیرون رفت. ان چیزیکه توده ای های بور شده کودتا می نامند برای ایرانیان نعمت بود چون تا ایرانستان شدن فاصله ی اندکی داشتند
  0
  10
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. امریکا در حقیقت متشکل از 50 کشور هست که بعلت فهم و شعور بالا بدون جنگ و خون ریزی و مرز در مسالمت زندگی می کنند و مردمی ازادیخواه دارد تا جائیکه یک نفر سیاه نیمه مسلمان را رئیس جمهور کردند. محال است در هیچ کشوری در دنیا چنین چیزی به وقوع بپیوندد.
  0
  10
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mahdi moud - تهران، ایران
  مگه داخل ایران آهنگساز هم داریم
  0
  13
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. گرامی ، من کاملا با ۲ کامنت آخر شما موافقم ، و نکات تاریخی را که شما اشاره کردید ، درسته ، در ادامه من چندین بار به امریکا سفر کرده ام و در مجموع ابن کشور را دوست دارم و اگه میتوانستم به دوران نوجوانی برگردم ، حتما به آمریکا مهاجرت میکردم ، و حتی اگه گردن مرا بزنند حاضر نیستم در شوروی یا روسیه کنونی زندگی کنم ، اما در سیاست می‌توان با دید انتقادی به پدیده ها نگاه کرد ، و نه فقط سیاست ، انسان میتونه عاشق پدر مادر خودش باشد ، اما کاملا با روش پرورشی و کرداری والدینش زاویه داشته باشد ، ستنایش بسیاری از نکات مثبت و دمکراسی ایالت متحده امریکا ، نقض کننده اشتباهات سیاسی این ابر قدرت نیست ،من شدیدا با سیاست های این کشور در رابطه با کودتا های خارجی ، جنگ ویتنام ، سرنگونی شاه فقید و غیره انتقاد اساسی دارم ،
  0
  5
  شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. عزیزم مدینه ی فاضله در دنیا غیر ممکن هست چون هرگز ادم بی عیب پیدا نمیشود
  0
  5
  یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.