امامان جمعه اصفهان و بجنورد از تهدید خود درباره «ناامن کردن زندگی بدحجابان» عقب‌نشینی کردند

ایران اینترنشنال :دو امام جمعه در ایران که خواستار «ناامن کردن زندگی بدحجابان» شده بودند، از اظهارات خود عقب‌نشینی کردند و آن را «دروغ‌پردازی» رسانه‌ها خواندند.

دفتر یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان، در واکنش به انتقادها و اعتراض‌های گسترده به تهدید او، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از اظهارات اخیر طباطبایی‌نژاد «برداشت نادرست» صورت گرفته است.

این بیانیه با متهم کردن رسانه‌ها به «تقطیع صحبت‌های مذکور، دروغ‌پردازی و القای مطالب خودساخته»، اظهارات طباطبایی‌نژاد را فقط درباره «موردی ویژه در رفتار برخی از گروه‌های سازمان‌یافته و هنجارشکن در اصفهان» دانسته است.

همچنین ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد، از تهدید خود عقب‌نشینی کرد و گفت: «مخالف برخورد فیزیکی با بدحجابی هستم و معتقدم این کار باید با کار و اقدامات فرهنگی مهار شود.»

این در حالی است که این دو امام جمعه خطاب به مقام‌های انتظامی جمهوری اسلامی گفته بودند که باید «فضای جامعه» را برای افرادی که «کشف حجاب» می‌کنند، «ناامن» کرد.

امام جمعه بجنورد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر «بدحجابی» را «ویروس» خوانده و گفته بود: «مبادا ویروس کرونا ما را از سایر ویروس‌ها غافل کند.» او همچنین گفته بود: «بدحجابان درصدد این هستند که جامعه دینی ما را ناامن کنند.»

اما با افزایش واکنش‌های منفی به این اظهارات، امام جمعه بجنورد گفت: «من به شدت این خبر را تکذیب می‌کنم و این خبر کذب محض و نوار خطبه‌ها نیز موجود است و هر کس بخواهد می‌تواند از آن استفاده کند.»

او ادامه داد: «من در خطبه‌ها به وظیفه نیروی انتظامی اشاره کردم و از آن‌ها خواستم که شرایط را برای اشرار و کسانی که باعث ناامنی در اجتماع می‌شوند به شدت ناامن کنند تا خانواده‌ها و مردم احساس امنیت بیشتری داشته باشند.»

یعقوبی نیز مثل طباطبایی‌نژاد رسانه‌ها را به «خلط مبحث» متهم کرد و گفت: «این اقدام آنان زمینه ای برای خوراک سایت‌های بیگانه شد.»

در دو روز اخیر، بسیاری به ویژه در شبکه‌های اجتماعی اظهارات یعقوبی و طباطبایی‌نژاد را محکوم کردند و درباره احتمال تکرار اتفاقاتی مانند اسیدپاشی به زنان در اصفهان هشدار داده‌اند.

مرضیه ابراهیمی، یکی از زنان قربانی اسید‌پاشی در اصفهان با اشاره به سخنان تازه امام‌جمعه این شهر در اینستاگرامش نوشت در سال ۹۳ در پی اسید‌پاشی‌ها، وحشت اصفهان را فراگرفته بود، «این داستان دوباره در حال تکرار است. من این روزها حالم خوب نیست. ما بچه مردیم.»

سهیلا جورکش، قربانی دیگر اسیدپاشی هم در استوری اینستاگرامش نوشت: «اسیدپاشی‌های قبلی هنوز تمام نشده است.»

درخواست برای ناامن کردن زندگی «بدحجابان» در حالی است که با گذشت شش سال از وقوع اسیدپاشی‌های سریالی علیه زنان در اصفهان، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و قوه قضاییه جمهوری اسلامی، تاکنون عامل یا عاملان این اسیدپاشی‌ها را معرفی و مجازات نکرده‌اند
+30
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان

  من از سال ۲۰۰۷ عضو این سایت هستم و کمتر کامنت میزارم ولی در حین خواندن این مطلب، یک صحنه از فیلم بازی تاج و تخت یادم اومد. اونجا که نگهبان های دیوار یخی در قلعه شون با یک گروه از وحشی های اونطرف دیوار می جنگیدن و یکی از فرمانده هاشون که کلی هم کری می خوند برای جان اسنو، رفت توو زیرزمین خودش رو مخفی کرد. کی میشه این ملاهای .... هم ابا و امامه رو بندازن کنار و برن مخفی شن از دست مردم خشمگین؟؟؟
  1
  24
  دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  اسیدپاشی اصفهان چی شد؟ قتل زنان توی کرمان چی ؟ چطور نوید رو فوری اعدام میکنید ولی اینهمه زن بدبخت کشته میشند مسئله ای نیست؟
  1
  18
  دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.