آب انار باعث طول عمر خالی از بیماری شده و کند کننده روند پیری است

العربیه :طول عمر زیاد بدون ابتلا به أنواع بیماری‌ها به شکل اساسی بستگی به کیفیت غذای انسان دارد. آب انار قرمز رنگ طبیعی، دانشمندان را شگفت زده کرده زیرا مصرف به اندازه آن می‌تواند انسان را از بیماری‌های گوناگون دور ساخته و طول عمری خالی از مشکلات بیماری را در دسترس قرار دهد.
نیروگاه‌های موجود در سلول‌های بدن
به نوشته مجله بریتانیایی «دی اکسپرس»، تمامی سلول‌های بدن حاوی نیروگاه‌هایی به نام «میتوکوندریا» هستند.

زمانی که این مرکز دچار پیری می‌شود، از کارآیی آن به شدت کاسته شده و چه بسا تبدیل به عناصری سمی یا موانعی در سر راه توان سلول‌ها برای انجام وظایف‌شان بشوند.
بازیافت «میتو کوندریا»
بازیافت میتوکوندریاهای کهنه و تبدیل آن‌ها به میتو کوندریا تازه، دائما در حال اجرا است اما با بالا رفتن عمر، توان سلول‌ها برای بازیافت این عناصر، کند شده و نهایتا ضعف عضلانی را به دنبال دارد.
ماده «یورولیتن آ»
دانشمندان کشف کرده اند که انار حاوی ماده ای به نام «یورولیتن آ» است که به عنوان ترکیب شیمیایی منحصر بفردی شناخته شده که می‌تواند میتوکوندریا را از نو بسازد.

از نقطه نظر علمی روشن شده که روند ضعیف شدن عضلات استخوان بندی و تراکم آن در پنجاه سالگی آغاز می‌شود اما به نوشته تارنمای مدیکال اکسپرس، آزمایش‌های بالینی اجرا شده از سوی تیم پژوهشی انستیتو لوزان سوئیس نشان داده است که «یورولیتن آ» ترکیب برگرفته شده از میوه‌هایی همچون انار، می‌تواند از سرعت این فرآیند کاسته و باعث بهبود کار میتوکوندریا شده و در نتیجه فرایند پیری را کند سازند.
کرم‌ها و موش‌ها
در پژوهشی که نتایج آن در مجله پزشکی «لایف اکستنشن» انتشار یافت، فواید انار در افزایش طول عمر بدون ابتلا به أنواع بیماری‌ها مورد بحث قرار گرفته و پژوهشگران برای نخستین بار ماده یورولیتن آ را که در مطالعات مبارزه با پیری بسیار مورد استفاده می‌باشد، به کرمی موسوم به «سی الگانس» تزریق کردند که خلال 8 الی 10 روز به کرمی سالخورده تبدیل می‌شود و عمر کوتاهش دانشمندان را قادر به زیر نظر گرفتن آن و بررسی تاثیرات پیری می‌سازد.

پژوهشگران دریافتند گروهی از کرم‌ها که ماده «یورولیتن آ» را دریافت کرده بودند به اندازه 45% بیشتر از گروهی که دریافت نکرده بودند، عمر کردند.پژوهشگران همچنین آزمایش‌هایی را به روی موش‌ها انجام داده و دریافتند که «یورولیتن آ»، کارکرد عضلات را بهبود بخشیده و میتوکوندریاهای مرده در سراسر بدن را قبل از متراکم شدن و ایجاد مشکلات برای سلول‌ها، از میان می‌برند.
انار حاوی آنتی اکسیدان، ضد ویروس و تومور
انارحاوی مواد آنتی اکسیدان، ضد ویروس و ضد تومور است و منبع بسیار غنی ویتامین‌ها بویژه «آ ، سی و ایی» و اسید فولیک می‌باشد. بسیاری از پژوهش‌ها نشان داده اند این ویژگی‌ها، روند پیری را کند کرده و ایمنی بدن در برابر أنواع بیماری‌ها را افزایش داده و قدرت بازتولید سلول‌ها را بالا می‌برد.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.