محرومیت بازیکن کلیدی پرسپولیس به اتهام شکلک «نژادپرستانه»

حرکتی که باعث محرومیت آقای آل کثیر شد
بی بی سی :کنفدراسیون فوتبال آسیا عیسی آل‌کثیر، مهاجم پرسپولیس را به مدت ۶ ماه از هرگونه فعالیت ورزشی محروم کرد.

این کنفدراسیون، حرکت شادی آقای آل‌کثیر را بعد از گل او مقابل پاختاکور ازبکستان "نژادپرستانه" تشخیص داده است.

عیسی آل‌کثیر بعد از گل در آن بازی با انگشتانش چشم‌هایش را کشیده بود. هواداران او و بازیکان پرسپولیس می‌گویند آقای آل‌کثیر همیشه به یاد خواهرزاده‌اش بعد از هر گل برای او این شکلک را در می‌آورد و منظور "نژادپرستانه" نداشته است.

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای این تصمیم را "عجولانه، غیرمنطقی و ناعادلانه " خوانده و گفته که عکس‌ها و فیلم‌های بازی‌های قبلی آقای آل کثیر را به کنفدراسیون ارائه داده بوده تا نشان دهد که او در همه بازی‌هایش این حرکت را انجام می‌دهد و قصد توهین به بازیکنان ازبکستان را نداشته است.
هواداران پرسپولیس از آنکه او چند ساعت مانده به بازی حساس پرسپولیس مقابل النصر عربستان از بازی محروم شده، عصبانی هستند و کنفدراسیون را متهم می‌کنند که به عمد خواستار تضعیف تیم پرسپولیس در مقابل النصر بوده است.

در مقابل، منتقدان عیسی آل کثیر می‌گویند که این حرکت حتی اگر با منظور و نیت بد انجام نشده و در بازی‌های مختلف تکرار شده باشد، شکلکی است که از آن برداشت "نژادپرستانه" می‌شود.

آقای آل کثیر همچنین ۱۰ هزار دلار جریمه نقدی نیز باید بپردازد.

بازیکنان پرسپولیس برای بازی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا هتل را ترک کردند در حالی که عیسی آل‌کثیر در هتل ماند.

ترکیب تیم پرسپولیس در این بازی حامد لک، محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، سعید آقایی، سیامک نعمتی، بشار رسن، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، وحید امیری، مهدی عبدی و احسان پهلوان هستند.

به گزارش رسانه‌های ایران هرچند غیبت آل‌کثیردر بازی امروز قطعی به نظر می‌رسد اما مسئولان پرسپولیس و افشین پیروانی، سرپرست تیم بلافاصله نامه‌ای را تنظیم کردند و به محرومیت "سنگین" این مهاجم معترض شده‌اند.
+9
رأی دهید
-21

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.