سعید فضل‌ اولی با تیم پناهندگان به المپیک توکیو می‌رود

دویچه وله :فدراسیون قایقرانی آلمان از پذیرفته شدن سعید فضل‌ اولی، ملی پوش سابق تیم قایق‌رانی ایران در تیم پناهجویان المپیک توکیو استقبال کرد.

به گزارش شبکه یک تلویزیون آلمان در روز پنجشنبه ۱۰ مهر (اول اکتبر) "فدراسیون جهانی کانویینگ" به درخواست توماس کونیتزکو معاون این فدراسیون و رئیس فدراسیون کانویینگ آلمان برای پذیرفتن سعید فضل‌ اولی در تیم پناهجویان المپیک پاسخ مثبت داده است».

با این تصمیم قرار شده است نامه‌ای از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی به دیگر کشورهای جهان ارسال تا امکان حضور پناهجویان ورزشکار در تیم المپیک را فراهم کنند.

پیش زمینه تصمیم فدراسیون جهانی کانو این بوده است که در آخرین تغییرات قوانین ، وضعیت پناهجویان مد نظر گرفته نشده بود و با آنان نیز همچون ورزشکارانی که تغییر تابعیت داده‌اند رفتار می‌شد.

سعید فضل‌ اولی که در سال ۲۰۱۵ از طریق بالکان خود را به آلمان رسانده بود در این کشور بعنوان پناهجو قبول شد و توانست بعنوان عضو تیم ملی آلمان در سال ۲۰۱۸ در رقابت‌های بلگراد شرکت کند.

طبق قانون سعید فضل‌ اولی باید برای شرکت در رقابت‌های المپیک به عنوان عضو تیم ملی آلمان، همچون افراد تغییر تابعیت داده، اجازه فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران را ارائه می‌کرد.
+15
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.