شلیک مرگ‌بار سارق هنگام فرار از صحنه جرم

شرق: مردی که برای سرقت به خانه‌ای رفته و هنگام فرار پسر صاحب‌خانه را به قتل رسانده بود، پای میز محاکمه رفت و با درخواست قصاص از‌سوی اولیای‌دم مواجه شد.

این پرونده پس از آن به جریان افتاد که فردی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی استان فارس، خبر داد پسری جوان در خیابان هدف گلوله قرار گرفته است و مهاجمان گریخته‌اند. وقتی کارآگاهان در صحنه جرم حاضر شدند، خود را در برابر پیکر غرق در خون و بی‌جان پسری جوان دیدند و سپس به بازجویی از شاهد ماجرا پرداختند. این مرد گفت: من در حال عبور از خیابان بودم که سه مرد را حال دویدن دیدم و مقتول هم دنبالشان بود. ناگهان یکی از مردان فراری، سلاحی را به سمت این پسر نشانه گرفت و شلیک کرد و بعد همگی فرار کردند. پسر جوان در‌جا جانش را از دست داد و من بلافاصله پلیس را باخبر کردم.

در‌حالی‌که تحقیقات در مراحل ابتدایی بود، اعضای خانواده مقتول به نام پدرام در محل قتل حاضر شدند و وقتی فهمیدند چه رخ داده است، جزئیاتی از واقعه را شرح دادند. یکی از اعضای این خانواده گفت: ما همگی خواب بودیم که ناگهان متوجه شدیم دزد به خانه‌مان آمده است. پدرام سعی کرد آنها را دستگیر کند، اما آن سه مرد فرار کردند و پدرام هم دنبالشان رفت تا اینکه کشته شد. کارآگاهان بعد از جمع‌آوری شواهد اولیه، خود را در برابر دو احتمال دیدند؛ نخست آنکه مهاجمان ناشناس واقعا سارق هستند و دوم اینکه آنها به قصد انتقام‌جویی به خانه پدرام رفته و در نهایت او را کشته‌اند. بررسی زندگی و روابط شخصی پدرام فاش کرد او جوانی آرام بود و زندگی سالمی داشت. این جوان با کسی اختلاف نداشت و همین موضوع فرضیه انتقام‌جویی را رد کرد. کارآگاهان در‌حالی‌که جسد به پزشکی قانونی منتقل شده بود، سعی کردند ردی از دزدان ناشناس به دست بیاورند. این مرحله از تحقیقات مدتی طول کشید تا اینکه شواهدی از دخالت یک مجرم به نام محمود در این ماجرا به‌ دست آمد.

محمود بعد از اینکه بازداشت شد، در برابر اتهام سرقت مرگ‌بار سکوت کرد، اما در بازجویی‌های تخصصی مجبور به بیان واقعیت شد و ضمن معرفی همدستانش، به شلیک مرگ‌بار اقرار کرد. به این ترتیب دو متهم دیگر نیز به دام افتادند.

پس از آن متهمان به بازسازی صحنه جنایت پرداختند و محمود توضیح داد: ما خانه‌ای را نشان کرده بودیم و می‌خواستیم از آنجا دزدی کنیم. شبانه وارد خانه شدیم. همه خواب بودند و ما شروع به جست‌وجو کردیم، اما ناگهان ساکنان منزل بیدار شدند. ما هم از ترس دستگیری فرار کردیم، اما مقتول دنبال ما آمد و قصد داشت ما را به دام بیندازد. من هم برای اینکه بتوانیم فرار کنیم، به او شلیک کردم.

پرونده این جنایت بعد از طی مراحل مقدماتی، به دادگاه کیفری استان فارس ارجاع داده شد و در جلسه رسیدگی بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند، اولیای‌دم برای قاتل درخواست قصاص کردند. سپس محمود به دفاع از خود پرداخت و بار دیگر گفت به قصد فرار به سمت پدرام شلیک کرده است.
بنا بر این گزارش در پایان جلسه دادگاه هیئت قضات وارد شور شدند.
+1
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.