دلار به مرز روانی ۳۰ هزار تومان رسید

یورونیوز :همزمان با ادامه تلاش بانک مرکزی ایران برای افزایش نرخ رسمی عرضه ارز، قیمت فروش دلار در جریان معاملات ظهر پنجشنبه (۱۰ مهر) برای نخستین بار به ۳۰ هزار تومان رسید.

بانک مرکزی ایران روز پنجشنبه نرخ عرضه دلار در سامانه رسمی صرافی‌های تحت مدیریت خود را ۱۵۰ تومان دیگر افزایش داد و به نرخ بی‌سابقه ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان رساند. در پی این اقدام، نرخ آزاد فروش دلار در بازار تهران به مرز روانی ۳۰ هزار تومان رسید.

بدین ترتیب در حالی که نرخ دلار فاصله ۱۰ تا ۲۰ هزارتومان را طی ۲۲ ماه کرده بود، فاصله ۲۰ تا ۳۰ هزارتومان را طی حدود ۵ ماه پشت سرگذاشت تا ضمن دامن زدن به رشد بی‌سابقه انتظارات تورمی، ثبت رکورد‌های جدیدتر را نیز باورپذیرتر کند.

البته دلار پس از ثبت اوج بی‌سابقه ۳۰ هزار تومان در جریان معاملات بعدازظهر پنجشنبه برای دقایقی دچار سیر نزولی قیمت شد و نرخ آن تا ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان کاهش یافت.
هر یورو نیز روز پنجشنبه تا ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار آزاد تهران معامله شد که هزار و ۲۵۰ تومان پایین‌تر از نرخ رسمی بانک مرکزی ایران بود. قیمت یورو نیز در ادامه معاملات این روز در دامنه ۲۰۰ تومان نوسان کرد.

همزمانی رکوردشکنی نرخ ارز در بازار ایران با افزایش قیمت جهانی طلا موجب شد تا بهای هر قطعه تمام سکه طلا نیز ظهر پنجشنبه تا سطح بی‌سابقه ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان صعود کند و نرخ معاملاتی هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به بیش از یک میلیون و ۳۳۷ هزار تومان برسد.

هر اونس طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی با ۱۰ دلار افزایش قیمت، هزار و ۸۹۵ دلار خرید و فروش شد.
+57
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دقت کنید شبیه کوهپایه های دربند هست که شیب آنچنانی نداره بزودی میرسی به نقاط جلوتر شیب شدید میشه و یه دفعه میشه چند صدهزار تومن یه دلار
  6
  18
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  داداش کو روان!؟
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  برو بالای ۳۵ هزار تا
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
  ۴۸
  بردیا2577 - زابل، ایران
  چو با تخت منبر برابر کنند. همه نام بوبکر و عمر کنند. تبه گردد این رنجهای دراز. نشیبی درازست پیش فراز. نه تخت و نه دیهیم بینی نه شهر. ز اختر همه تازیان راست بهر. ز پیمان بگردند وز راستی. گرامی شود کژی و کاستی. پیاده شود مردم جنگجوی. سوار آنک لاف آرد و گفت وگوی. کشاورز جنگی شود بی‌هنر. نژاد و هنر کمتر آید ببر
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  نظر شما چیست؟