ایران دومین کشور «فلاکت‌زده» جهان شد

العربیه :آخرین آمار منتشر شده از نهادهای اقتصادی بین‌الملل، حاکی از آن است که ایران در شاخص فلاکت جهانی در رتبه دوم قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش که روز چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 منتشر شد ایران در این رده‌بندی بعد از ونزوئلا، رتبه دوم را از آن خود کرده است.

بر اساس این آمار ونزوئلا در سال گذشته بدترین شاخص فلاکت را در جهان از آن خود کرده است. این کشور با ثبت رتبه 79.4 در رتبه‌بندی شاخص فلاکت، به عنوان مفلوک‌ترین کشور شناخته می‌شود.

پس از ونزوئلا کشورهای ایران و صربستان به ترتیب با 61.6 و 44.8 در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

رسیدن این شاخص به عددی بالاتر از 50 بیانگر انحراف شدید آن از استانداردها بوده و به معنی افت سطح رفاه خانوار است.

گفتنی است برای محاسبه «شاخص فلاکت» (Misery index) از دو روش استفاده می‌کنند؛ روش اول از اضافه شدن نرخ بیکاری به نرخ تورم بدست می‌آید.

روش دوم از راه مقایسه شاخص توسعه انسانی که عواملی مانند امید به زندگی، نرخ بیسوادی، سطح تحصیلات و درآمد سرانه ملی در تعیین آن نقش دارد به محاسبه شاخص فلاکت می پردازد.
+57
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  چشم ۵۷ تیون روشن. دیگه چه می‌‌خواهید؟ به آرزو خود رسیدید ؟نه ما امپریالسیت نمی‌‌خواهیم. برده گری است . به آرزو خود رسیدید ؟ سوسیالسیت کره شمالی با چاشنی اسلام. حتا مخالف مارکس و لنین است. چی‌ می‌‌گفتند. ؟ اول کمون اولیه."منظور انسان اولیه بود". بعد برده داری. بعد فهدالیسم. بعد سرمایه داری. بعد سوسیالسیت. این جبر تاریخ است.افتادند. دنبال آخوند .تا مرحله کاپیتالیسم را به سمت سوسیالسیت شتاب دهند.آخوند هم گفت بیلاخ. مستقیم ما را از کاپیتالیسم به برده داری چپاندند.درست مثل صدر اسلام.زبون بسته مارکس ،اگر زنده می‌‌بود.؟ چی‌ می‌‌گفت؟ کاپیتال بنده حقیر شامل آخوند نمی‌‌شود؟
  8
  43
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  بزرگترین ارزوی عنقلابیون ۵۷ بود که تحقق پذیرفت .روح عرعرهای ۱۴۰۰ سال پیش و استالین و دیگر رهبران چپول از خوشحالی مشغول رقص چا چا
  4
  35
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  ۴۰
  babak.iraniii - تهرانتهران، ایران
  اینهائیکه امتیاز منفی دادن /از دزدی ها اوضاع خوبی دارند یا توی روستا های دور افتاده هوشگون زندگی میکنند که حالیشون نیست
  0
  2
  یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
  نظر شما چیست؟