مدیرعامل باشگاه استقلال تهران برکنار شد

 احمد سعادتمند، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهرانرادیو فردا :احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال از سمت خود برکنار شد. بنا بر اعلام خبرگزاری فارس، او در ابتدا اجازه نمی‌داد خبر برکناری‌اش در سایت باشگاه منتشر شود.

اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال ضمن انتقاد از سفر آقای سعادتمند به ایتالیا برای مذاکرات بی نتیجه با استراماچونی، مصاحبه‌‌اش را با صداوسیما جنجالی دانسته و تاکید کرده‌اند که او تمرکز تیم را به هم زده و باعث از دست دادن جام حذفی شده.

این باشگاه پس از اختلافات سعادتمند با فرهاد مجیدی که منجر به جدایی او شد، در حال حاضر سرمربی ندارد و مجید نامجومطلق به طور موقت هدایت استقلال را به عهده گرفته است.

بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باعث شد بازیکنان جدید استقلال نتوانند در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند. حضور آنها در فصل جدید نیز تا زمانی که فیفا پنجره را باز نکند، امکان‌پذیر نخواهد بود.

اهمال در پرداخت طلب وینفرد شفر، بسته شدن پنجره نقل و انتقالات را در پی داشت.

قراردادهای اقتصادی بی نتیجه، خروج ارز از کشور بدون مجوز بانک مرکزی که باعث توقیف ارز در فرودگاه شد نیز جزو دلایل هیئت مدیره در برکناری سعادتمند است.

اعضای هیئت مدیره در بند ششم بیانیه برکناری مدیرعامل باشگاه، به «اتفاقات تاسف برانگیز در فرودگاه دوحه» اشاره کرده و آن را «دون شان» باشگاه استقلال دانسته‌اند.

اشاره هیات مدیره باشگاه استقلال به درگیری فیزیکی حسینی دروازه‌بان استقلال با پزشک این تیم است. شدت این درگیری به اندازه‌ای بود که باعث مداخله پلیس قطر شد.

آقای سعادتمند همچنین به همراه داشتن قلیان توسط یکی بازیکنان این تیم و بی انضباطی برخی بازیکنان در جریان لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرده بود.

سعادتمند سه‌‌شنبه شب از تصمیم وزارت ورزش برای برکناری خود با خبر شد و برای جلوگیری از این اقدام، از توافق با الکساندر نوری برای سرمربیگری استقلال خبر داد.

او همچنین ساعتی قبل از برکناری‌اش علی جباری، جواد قراب، محمد نوری، آرش برهانی و خسرو حیدری را به عنوان «اعضای هیئت امنای آکادمی استقلال» منصوب کرد.

باشگاه استقلال، طرح مسائل محرمانه باشگاه «به جای مدیریت بازیکنان» از سوی مدیرعامل برکنار شده را باعث خدشه‌دار شدن حیثیت باشگاه دانسته است.

«بازی با احساسات هواداران به بهانه بازگرداندن استراماچونی» از دیگر دلایل کنار گذاشتن سعادتمند عنوان شده است.

خود استراماچونی هم یک روز پیش از برکناری سعادتمند، در استوری اینستاگرامش که به زبان فارسی منتشر کرد، او را «دروغگو» دانست که اخبار غیر واقعی به هواداران استقلال می‌دهد.

در بیانیه استقلال تاکید شده است که «برای جلوگیری از ضربات بیشتر بر پیکره باشگاه»، احمد سعادتمند عزل شده و بررسی ادامه عضویت او را در هیات مدیره، به مجمع باشگاه محول کرده‌اند.

قرار است اعضای هیئت مدیره پس از جلسه با وزیر ورزش، سرپرست جدید باشگاه را معرفی کنند.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.