رشد عجیب قیمت خودرو؛ پراید ۱۳۵ میلیون

خبرآنلاین: بازار خودرو که طی چند هفته گذشته کمی رنگ آرامش به خود دیده بود حالا چند روزی است که افزایش قیمت خیره کننده‌ای را تجربه می‌کند به طوری که قیمت‌ها در این بازار روزانه بین ۱۰ تا ۶۰ میلیون تومان در نوسان هستند.
 
به گزارش خبرآنلاین، بازار خودرو که از ۲۰ شهریور ماه استارت افزایش قیمت را زده بود در اواخر ماه گذشته کمی ثبات قیمت و در برخی موارد اندک کاهش قیمت را تجربه کرد، اما با ورود به مهرماه قیمت‌ها در این بازار این بار با سرعتی دوبرابر دوباره صعودی شد به گونه‌ای که قیمت پراید ۱۱۱ تنها از ابتدای مهرماه تاکنون ۲۳ میلیون تومان افزایش یافته است و این خودرو که در اواخر شهریورماه ۱۱۲ میلیون تومان قیمت داشت در حال حاضر به قیمت ۱۳۵ میلیون تومان رسیده است. برخی نمایشگاه‌داران می‌گویند قیمت اعلامی در این محدوده است، اما کسی دست به خرید نمی‌زند و این قیمت برای پراید تثبیت نشده است.
 
طبق گفته نمایشگاه‌داران قیمت خودرو لحظه‌ای در حال تغییر است و نوسانات قیمت در این بازار به حدی است که قیمت اعلام شده یک ساعت قبل با قیمت فعلی تفاوت چند میلیون تومانی دارد و حتی در برخی از موارد طبق گفته نمایشگاه‌داران قیمت خودرو با گذشت ۲۴ ساعت ۱۰۰ میلیون تومان بالا رفته است به عنوان مثال قیمت خودرو جک ۵ اس در حال حاضر ۸۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.
 
کارشناسان بازار خودرو بر این باورند که کاهش چشمگیر تعداد فروشندگان در بازار خودرو به گرانی‌ها در این بازار دامن زده است و فروشندگان با توجه به افزایش نرخ ارز به دنبال فروش خودرو خود با قیمت بالاتر هستند و همین امر قیمت‌ها در این بازار را روز به روز بالا می‌برد به گونه‌ای که پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ که در مرز ۹۰۰ میلیون تومان معامله می‌شده است امروز یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان قیمت دارد و در بین خودرو‌های وارداتی مزدا ۳ نیو که در اواخر شهریورماه در مرز ۱ میلیارد تومان قرار داشت امروز به قیمت ۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان رسیده و خودرو هایما اس۷ حدود ۸۵۰ میلیون تومان قیمت دارد.
 
این افزایش قیمت‌ها فقط به خودرو‌های مونتاژ و خارجی محدود نمی‌شود بلکه قیمت پژو پارس ساده نیز طی چند روز اخیر به ۲۳۸ میلیون تومان رسیده است و در حال حاضر خودرو‌های پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز به ترتیب ۲۲۸ و ۲۹۰ میلیون تومان قیمت دارند که نسبت به دو روز گذشته پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نزدیک به ۲۶ میلیون تومان گران شده است و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز نزدیک به ۴۲ میلیون تومان گران شده است.
 
نمایشگاه‌داران بر این باورند که قیمت‌ها در این بازار طی روز‌های آینده روند صعودی را ادامه خواهد داد و مهمترین دلیل رشد فیمت خودرو افزایش نرخ دلار در بازار بوده است.
+15
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  نوش جون ملت بی شعور و مفت خور و دلال و بی مصرف ایران که از فلاکت خودشون هم کاسبی میکنن. خاک بر سرهای عوضی اون پس انداز کثیفتون رو الکی نریزید تو شیکم این دلالا. دارید مثل کفتار به خودتون و بقیه خیانت میکنید
  6
  58
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  پول ملی شد پشم ملی
  1
  43
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  سه تا ایفون میشه یه ماشین!! اونوقت اقتصاد مال خر است.
  1
  43
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  دلخوش به این مقدار نباشین . خَیلی خری 😋😋😋😋😋
  0
  3
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بیشتر از تو, از اون عده ای تعجب میکنم که به تو مثبت دادن! کم کم دارم مایوس میشم از این سایت و خواننده هاش!!
  3
  1
  ‌چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::منوچهری - تهران، ایران::]. هرکی مثبت داده خوش بیاد دلیلشو بگه و تو که مخالف این هستی که کسانی که با خرید خودروهای آشغال به قیمت گزاف فکر میکنن دارن سرمایه گذاری میکنن و در اصل دارن خیانت غیرقابل جبرانی به مال و جان این ملت خاک برسر میکنن بیشعور و عوضی و کفتار هستن هم توضیح بده چرا مخالفی؟ من دارم در این مملکت از اینگونه افراد که اکثریت ملت هستن زیان و ضربه میخورم. من حلالشون نمیکنم.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. البته من فکر نمیکنم در ایران باشی, ولی حتی اگر هم باشی دلیل به بی احترامی به یک ملت نیست! یادمه بعد از حمله آمریکا به ویتنام, دخترها در سایگون برای یک وعده غذایی خودفروشی میکردند!! نه اینکه فاحشه باشن, جبر زمانه مجبورشون میکرد! نمیدونم سربازی رفتی یا نه؟ اگر رفته باشی, گاهی وقتها فرمانده تو پادگان میگه باید نظافت کنی تا بری مرخصی, نه اینکه تو نظافتکاری!! بخاطر اینکه مجبوری! همه که امکانات بالای نیاوران شما رو ندارند که!!
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::منوچهری - تهران، ایران::]. پس اراده انسان کجا قرار میگیره؟ هرکسی خودش رو مجبور به شرایطش ببینه و به هرچیزی تن بده؟ معلومه شما خیلی ایرانی هستی وگرنه این کشور اینطور نبود وضعش و مردمش یه تکون به خودشون میدادند و جامعه خودشون رو درست میکردند نه اینکه هرکسی یه محل سو استفاده برای خودش جور بکنه بگه چیز لق دیگران!!
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۸
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اراده در مورد چی؟ همه که چگوارا نمیشن! وقتی یک خرس سیاه بهت حمله میکنه خودتو حتی توی یک بشکه پهن هم قایم میکنی تا زنده بمونی! تا حالا رفتی خونه صورت خیس بچه تو ببینی که از گشنگی اینقدر گریه کرده که خوابش برده؟ دوما شما از مبارزات خودت برامون تعریف کن (بغیر از مبارزات مستمرت پشت کامپیوتر)!! تاحالا کجا چه و کردی؟ غیراز اینکه ممکنه لیوان قهوات چپ شده روی کیبوردت!! ها؟
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::منوچهری - تهران، ایران::]. من در اوج مشکلات زندگی و مخارج هم دست از رعایت حقوق شهروندی و عدم تاثیر بر روند گرونی بر نمیدارم. بخش قابل توجهی از درامد و وقتمو هم صرف کمک به گربه های صدمه خورده از زندگی این مردم میکنم. هیچکدوم از اینایی رو هم که دارن به انسانها و حیوانات صدمه میزنن رو نمیبخشم. تقریبا 90درصد مردم رو نمیبخشم. و مطمئنم هر بلایی سرشون میاد از خودخواهیشون هست. انسان حتی بمیره هم نباید باعث صدمه به جان و مال دیگران بشه.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما ۹۰% مردم را نمی بخشید؟ پس با این حساب شما به یک روانشناس احتیاج دارید! موفق باشید.
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
  نظر شما چیست؟