ظریف: آمریکا سلیمانی را چنان زد که تنها یک دست برای ما باقی ماند

رادیو فردا - وزیر خارجه ایران با اشاره به عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، گفت در این عملیات آمریکایی‌ها «آن‌چنان زدند که تنها یک دست برای ما باقی ماند».
 
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف که روز دوشنبه هفتم مهرماه در یک مراسم عمومی در وزارت خارجه سخن می‌گفت، از قاسم سلیمانی به عنوان «دشمن شماره یک داعش» نام برد و گفت نوع عملیاتی که منجر به کشتن آقای سلیمانی بود، نشان‌دهنده «ترسو و وحشی» بودن آمریکایی‌هاست.
 
مقام‌های دولت آمریکا به ویژه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، بارها از با دفاع از عملیات منجر به کشتن قاسم سلیمانی، او را «تروریست شماره یک جهان» خوانده‌اند.
 
پیش از این هم برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی با اشاره به عملیات ۱۳ دی‌ماه پارسال پهپادهای آمریکایی به خودروی قاسم سلیمانی، نوع این عملیات را نشان‌دهنده «ترس آمریکایی‌ها» از رویارویی مستقیم با فرمانده سابق نیروی قدس در میدان نبرد توصیف کرده بودند.
 
با این حال برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی اظهارات آقای ظریف را به نوعی تمجید از قدرت عملیاتی آمریکا توصیف کرده‌اند.
+90
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  babak iran5i - تهران، ایران

  مزخرف تر چرند.........مال تر ...اُسکل تر ....گاگولی تر از ظریف در دنیا وجود نداره حالا هم که هیچ کشوری تره بریشش خرد نمیکنند چو بی ارزش ترینه
  9
  135
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
  ۷۶
  P.O.P - تهران، ایران

  حیف از آن دست که مثل باقی تن لشش کتلت نشد.
  11
  143
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  ۵۸
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک

  این همون دستیه که پروستاد اقا رو میمالید
  9
  148
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ان دست هم فقط برای نشانه بود. وقتی هم که قرار هست برویم نوع ان فرق نمی کند چون مرده مرده است
  4
  72
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  میگن کارخونه اش هم وسط خیابون افتاده بوده الان پیش حوری ها شرمنده است بدون شمشیر داره شمشیر بازی میکنه
  7
  110
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. من شنیدم که قبل از خاکسپاری وصلش کردند اما مثل روز اول دیگه کار نمیکنه و باید با ریسمان چوب یا میله بهش ببنده!
  5
  58
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  آمریکایی ها لامصب استاد کتلت هستن 😋😋😋😋
  5
  57
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  «ترس آمریکایی‌ها» از رویارویی مستقیم نیست بلکه نمی خواد هیچ کشته یا مجروحی بده برای همین از بهباد استفاده میکنه.چون رویایی زمینی یعنی تلفات.و باید جوابگوی مردمش باشه چون فرتی میریزن توی خیابون یا بهش رای نمیدن. برای همین نیروی فضایی تازه تاسیس کرده اهدافش رو بزنه. جمهوری اسلامی داره قهرمان سازی میکنه، برای همین گذاشت جلوی بهپاد گفت بکشش، وگرنه آمریکا چرا زودترنکشت؟نه الان که هفتادسالش بودبازتشسته
  5
  41
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
  ۴۸
  pull.over123 - تهران، ایران

  ما ملت شهادتیم. یاد و خاطره انان که برای وطن چه در زمان جنگ و چه در زمانی که دشمنان دور تا دور ایران را گرفته بودند همیشه جاویدان خواهد ماند. اونایی که از سردار به بدی یاد میکنند لطفا بگویید تا ما بدونیم چرا باید از او طرفداری نکنیم.
  55
  4
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::pull.over123 - تهران، ایران::]. به خاطر اینکه اون سردار همه چیز بود. بجز وطن. آخوند و آخوند لیس. چیزی به نام وطن نمی‌‌شناسد. تنها کاری که کرد. ملیجک یک شیخ شیره کش. که دوست دارد. امپراطور شیعه شود. ظرف نظر از اینکه. چقدر از جوان‌های این وطن را کشتار کرد. تا شیخ علی‌.شیخ علی‌ باقی‌ ماند. الگو یک ایرانی‌. بابک خرمدین است. کاوه است. افشین است. نه کسی‌ که می‌‌گوید. افتخار من این است.که کلب علی‌ باشم. یک ایرانی‌ فهرنگ و افتخار ایرانی‌ را نفع نمی‌‌کند. و افتخارش شهید عربی‌ نیست. که در طبرستان می‌‌گفت. مردان ایرانی‌ را بکشید،و زنان آن‌ها به کنیزی. اگر این همه دلیل. اگر ۱۵۰۰ سال تجربه . اگر ۴۱ سال آخوند. هنوز شما را قانع نکرده. که این سردار همه چیز بود. بجز سردار. دیگر امیدی به شما نیست.بعضی‌ انسان‌ها حاضر هستند بمیرند. ولی‌ فکر نکنند.از تنبلی
  1
  23
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  ترامپ در یکی از سخنرانی های رئیس جمهوریش میگه سلیمانی تروریست رو کتلت کردم. ولی خنده دارش اینجاست که کسی که خودش علنا بارها گفته در حال جنگ با آمریکا هستش و اصلا کارش خارج از مرزهای ایران برنامه ریزی و طراحی حملات به منافع آمریکا هستش انتظار داره مثلا هی موشک و بمب گذاری کنند و آمریکا هی بگه ای بابا برو بچه شوخی نکن خوب طبیعی هستش یهو همچین میزنه که تیکه بزرگت گوشت باشه حالا تیکه بزرگه سلیمانی دستش بوده اینم خودش زیاده. اینا واسه اسلام کار نمیکنند زندگیشون به تخریب و نابودی و کشتن گذشته یعنی انقدر کشتن که دیگه براشون فرق نداره چقدر از خودشون یا از طرف مقابل یا مردم کشته بشوند. اینا تا به حال چیزی نساختن که دلشون بسوزه اگر هم جاده یا سدی ساختن یا بد میسازن که زود خراب بشه باز هزینه تعمیر بگیرن یا کاری میکنند که خراب بشه باز دوباره پول بگیرن بسازند.
  1
  19
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  pull.over123 -میشه بگی ایشون تو سوریه و لبنان و عراق چرا باید بیست میلیارد دلار هزینه کنه؟بعد از جنگ حکومت مستقر شد و باید به وضعیت اقتصاد و جامعه و مردم میرسید ولی تمام تمرکز حکومت به عمد به خارج از کشوره؟چرا؟توجه کن چرا این ها دنبال شرایط نه جنگ نه صلح هستند؟منافع مالی و آزادی در قدرت برای برخورد و فقیر نگه داشتن مردم در داخل و پول بازی در خارج از مرزها. آزادی عمل در قاچاق و باند بازی برای نفوذ و کنترل ارزش پول ملی.به برکت شرایط امنیتی و نیمه جنگی تقریبا تمام منابع کشور رو به دست گرفتند. به حجم شرکتهای اقماری دامنه سپاه دقت کنید.شما از هر طریقی رفتار اینها رو ردگیری کنی به اسلام و حمایت از مسلمانان و مردم نمیرسی.بزرگترین کابوس سپاه رفاه داشتن مردم ایران هستش برای همین فقیر نگه داشتن مردم یکی از اهداف ویژه دولت در سایه هستش که با ایجاد حملات و درگیری های محدود و جلوگیری از هرگونه ایجاد آرامش در کشور که لازمه سرمایه گذاری امن و کار و رشد اقتصادی هستش و مدیریت نوسان های ارزی که باعث سقوط ارزش پول ایران میشوند و این یعنی حداقل سالیانه مردم سی درصد فقیرتر میشوند حتی بدون تحریمها.
  1
  15
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. وصل کردن به دستش!!! الان اقای خودش هست و خانوم خودش! 😀😀
  1
  17
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. پس مرحوم لا اقل در این زمینه به خود کفایی کامل رسیده!
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. (اینا واسه اسلام کار نمیکنند)اشتباه میکنی،اینها دقیقا برای اسلام کار میکنند،۱۴۰۰ سال است که با ایجاد رعب وحشت سر پا ماندند،اسلام ناب محمدی همین استکه خمینی،داعش،خامنه ای،جنتی،روحانی،طالبان،علم ال هدا،اسید پاش ها،مجریان قتل های زنجیره ای و هزاران مسلمان متعصب دیگر پیاده کرده اند
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۴
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  بازم شانس آوردید دستش موند و چیز دیگه اش نموند وگرنه باید شعار میدادید این گل پر پر شده هدیه به رهبر شده.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
  نظر شما چیست؟