دو سال زندان مجازات مسافرانی که از هتل های تایلند انتقاد کنند

یک شهروند آمریکایی به خاطر انتقاد از یک جزیره تفریحی در تایلند در وبسایت تریپ ادوایزر مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و در صورتی که مجرم شناخته شود ممکن است با حکم زندان دو ساله روبرو گردد.
 
کشور تایلند که آمار ابتلا به کرونا در آن نسبتا پایین گزارش شده است هم اکنون با بحران توریسم روبروست و مراکز تفریحی مشهور آن از جمله جزیره کوه چنگ که به خاطر سواحل ماسه ای و آب های زلالش شهرت دارد هم اکنون خالی از سکنه شده اند.
 
با این حال یک تبعه اهل آمریکای شمالی به نام وسلی بارنس که اخیرا از مرکز تفریحی Sea View بازدید کرده گفته است که به خاطر نقدهای منفی خود در رابطه با این مرکز که در وبسایت تریپ ادوایزر منتشر کرده است حالا با مشکل روبرو شده و ممکن است زندانی شود.
 
ظاهرا مالک این مرکز تفریحی شکایتی را علیه این فرد به ثبت رسانده و استدلالش هم این بوده است که نقدهای وسلی در مورد هتلش غیرمنصفانه بوده است و تاثیر بدی در ذهن مسافران گذاشته است.
 
مالک این هتل در پرونده شکایت خود گفته است که انتقادات بارنز وجهه هتل او را خراب کرده است. براساس این اسناد بارنس در نقد خود از رفتار غیر دوستانه کارکنان هتل انتقاد کرده و گفته بود کارکنان هتل اصلا مهمان نواز نبوده اند.
کارکنان غیر صمیمی بودند، هیچکس نمی خندید. طوری رفتار می کردند که انگار دوست ندارند کسی در هتل باشد. مدیر رستوران از همه بدتر بود. آنجا هتل های بهتر با کارکنان صمیمی تر هم هستند.
 
جالب است بدانید که فرد دیگری هم نقدی مشابه به ویسلی را در مورد این هتل در سایت تریپ ادوایزر منتشر کرده بود.
 
در متن این نقد کارکنان هتل به برده داری مدرن متهم شده بودند و البته وبسایت تریپ ادوایزر بعد از مدتی این نقد را به خاطر نقض قوانین سایت حذف کرد.
این مسافر نوشته بود:
 
در این هتل نخوابید. از برده داری مدرن مردم تایلند حمایت نکنید. کارکنان هتل اصلا دوستانه رفتار نمی کنند و علت هم مدیرشان است.
 
بارنس که در تایلند کار میکند بعد از انتشار این نقد توسط پلیس اداره مهاجرت دستگیر شد و البته بعد از مدت اندکی با قرار وثیقه آزاد شد. مرکز تفریحی Sea View اعلام کرد که بارنس طی چند هفته اخیر در چندین وبسایت از آنها نقد کرده و به همین خاطر از او شکایت کرده اند. مالک این هتل خبر داد که کارکنانش قبل از ثبت شکایت بارها تلاش کردند که با بارنس تماس بگیرند اما موفق به این کار نشدند و در نهایت از او شکایت کردند.
 
بعد از آنکه فهمیدیم بارنس در هفته های اخیر نقدهای منفی علیه ما نوشته و تصورمان این بود که قرار است این رفتار ادامه پیدا کند و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که برای جلوگیری از ادامه این روند از او شکایت کنیم.
+10
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  اگر چیزی نباشه که کسی نمی نویسه؟ نوشتن ری ویو در غرب کاملا عادی و یکی از وظایف مردم برای اطلاع رسانی برای بقیه مردم هستش. اگر هتلی عملکرد درستی داشته باشه و بخصوص کارکنانش رفتار درستی داشته باشند چرا باید مردم اینطوری بنویسند؟ چرا این آدم خودخواه انتظار داره هیچکس از برخورد بد کارکنانش یا شرایط هتلش چیزی بنویسه؟ چرا باید بقیه گول عکسها رو بخورند و پول بدهند و بروند در این هتلها و رفتار بد و برخورد اینطوری رو ببینند در حالی که پولی که اینها می پردازند باعث شده این افراد شغل داشته باشند و اتاقهای خالی به اینها پول نمیدن و از طرفی اگر مدیران و مالکان این هتلها حق این کارگران رو نمی دهند چرا بقیه مردم نباید بدونند که این زرق و برق ها در مقابل برخورد زشت و سرد کارکنان و حتی مدیران با آنها رو نداره و بهتره جای دیگه ای پول بدهند که احترام و سرویس مناسبی بدهند.
  0
  12
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
  نظر شما چیست؟