شاهزاده رضا پهلوی «پیمان نوین» را اعلام می‌کند

دو شبکه تلویزیونی این پیام را به‌صورت مستقیم پخش می‌کنند
ایندیپندنت فارسی : روز گذشته، شاهزاده رضا پهلوی با انتشار یک توییت در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که ساعت ۷ عصر روز دوشنبه ۷ مهرماه به‌صورت زنده پیامی را خواهد خواند.
 
هنوز جزئیات کاملی از محتوای این پیام ویدئویی در دست نیست. رضا پهلوی در توضیح محتوای آن به گفتن این موضوع بسنده کرده که در سخنانش از «پیمان نوین» با مردم ایران سخن خواهد گفت و این اقدام، «پاسخی است به پیام‌های بشمار شما که به‌درستی نگران اکنون و آینده ایران هستید.»

شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال و شبکه یورتایم اعلام کرده‌اند پیام رضا پهلوی را به‌صورت زنده پخش خواهد کرد. همچنین دسترسی به این پیام از طریق یوتیوب، اینستاگرام، فیس‌بوک و تلگرام نیز امکان‌پذیر است.
 
شاهزاده رضا پهلوی در سال‌های گذشته در واکنش به رویدادهای روز، پیام‌هایی صادر کرده است ولی این برای نخستین بار است که او به‌صورت مستقیم در مورد «پیمان نوین» سخن می‌گوید.
 
اعتراضات دی‌ماه ۹۶ و آبان ۹۸، سرنگونی هواپیمای اوکراینی به دست سپاه، قتل رومینا اشرافی، انتخابات مجلس، قرارداد ۲۵ ساله با چین و قتل نوید افکاری در سال‌های گذشته با واکنش رضا پهلوی مواجه شده است.
 
آقای پهلوی در اسفندماه سال ۱۳۹۷ در دانشگاه جرج واشنگتن از پروژه‌ای علمی به نام «ققنوس ایران» پرده‌برداری کرد. او هدف این پروژه را استفاده از توان متخصصان و نخبگان برای بازسازی ایران پس از سرنگونی جمهوری اسلامی دانست.
 
ممکن است «پیمان نوین» در ادامه «ققنوس ایران» و برای معرفی طرحی برای ایران پس از جمهوری اسلامی باشد.  
+318
رأی دهید
-57

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد

  درود. امیدوارم آقای رضا پهلوی مردم ایران و تمام گروهای سیاسی را بر مبنای. دموکراسی ٫ سکولاریزم ٫ احترام به حقوق بشر وتمامیت ارضی ایران . متحد کنند. شانس این کار هرگز بهتر از امروز نبود است. با بهترین ارزوی موفقیت برای ایشان
  42
  199
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  زنده و جاوید باد سلطنت پهلوی.
  53
  180
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
  ۴۶
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  همینکه شبکه عربستان اینترنشنال داره پیامشو پخش میکنه معلومه که به کیا دل بسته این شاهزاده . ما هم رو ماهواره گلکسی 19 اینو می شینیم می بینیم هرچند میدونیم حرف تازه ای نداره
  167
  43
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  درود و جاوید باد پادشاه برحق ایران. امیدوارم قوانین محکمی در ایران پایه ریزی بشود که کسی که به حکومت میرسد نتواند از مردم سواستفاده کند و مردم بتوانند بدون انقلاب و با رفراندوم حکومت را عوض کنند. زن ستیزی جایی در قوانین ایران نداشته باشد و حکومت دینی و ایدئولوژی از ایران حذف بشود و به جایش حکومتی بر پایه انسانیت و میهن پرستی و دانش و خرد تمام اقوام با زبانهای مختلف ایرانی را باهم متحد کند.
  42
  127
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  فقط منتظر باشید.جناب سرون‌ها از یک طرف. چپی ها.مذهبی‌ انقلابی. آذری ها. بنی صدر ها. بازرگان ها.نهضت آزادی،و ایتلا بی‌ بی‌ سی‌ از یک طرف. چگونه تنبان آتیش می‌‌گیرد. چرا تا اسم این مرد می‌‌یاد......؟ معتقد هیچ کاره است. هیچ کس نمی‌‌خواهد. پس ترس شما از چیست؟. خوب بگذارید. مردم انتخاب کنند. این گوی و این هم میدان.ترس شما از چیست؟امان از دست اتحاد سرخ و سیاه. که از زمان نواب صفوی تا به امروز این ملت را به خاک کشیده.می‌ گید بابا پول‌ها را برد. اخر‌ای لامزهب به قول خودتان. پولی‌ که با با برد. خرج یک شب شیره شیخ علی‌ نمی‌‌شود.یا خلقی نیست. ؟پس مگر استالین فقط نون و پنیر می‌‌خورد.؟ مگر آلمانی‌‌ها یک قطار ۵ ستاره برای لنین آماده نداشتند. که بین پاریس.سوهد. برلین اینطرف انطرف رود.؟ البته با معشوقه ۵ ستاره. اینس ارمندا.بعضی‌ فقط هم با تروستکی.کتک کاری می‌‌کرد.سر فریدا کارلا. نقاش مکزیکی.حالا این جوان از استالین .شیخ علی‌.خلخالی بد تر است؟ با خلخالی امام امت بیت .ولی‌ با این مشگل دارید.؟ عقل شما کجاست؟
  41
  104
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  یکی از نکات جالب تو اینستاگرام اینه که وقتی تو اینستاگرام تایپ میکنی reza jahlavi اولین اکانتی که بالا میاد مال همین آقای متخصص بالانس روی صندلی است هاهاهاها یکی هم تو اون هیروویری نوشته بود شاخزاده برگرد که تیم تاج تو آسیا حذف شد هاهاها
  142
  32
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  [::Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. اول که ایران اینترنشنال بر فرض همکه اسپانسر مالی از عربستان داشته باشه چون شبکه خبریه هر خبری رو پوشش میده اینطور نیست فقط هر چی به میلش باشه رو نشون بده. دوم اینکه اصلا بر فرض محال عربستان از حکومت پادشاهی ایران حمایت کنه باز هم سگش میارزه به حکومت اسلامی آخوندی سپاهی ضد ایرانی دارو دسته شما که همه دنیا رو با ایران دشمن کردین از جمله همون گدا گشنه های عراق و لبنان و سوریه رو.
  29
  109
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. شما فقط فنگ نیندازید. همین بزرگترین خدمت است. مگر شما ۴۰ سال از روسیه پول نگرفتید.با رادیو مردم. خوب حالا این هم پول از عربستان.مگر دمکرات نیستید. ما یک کلمه حرف نمی‌‌زنم. نمی‌‌گیم. سال ۵۷ .... به مملکت. با خلق فلسطین. .ملت مظلوم فلسطین.نمی‌ گیم دست در دست امام .....و خلخالی چکار کردید.فقط یک خواهش. فنگ نیندازید.این ما.این شما این امت آخوند زده.همان ملتی که خمینی را انتخاب کرد. امروز هم قادر است. نفر بعدی را خود انتخاب کند. یا فکر می‌‌کنید. ما وکیل انتخاب ملت هستیم؟ چیز زیادی در خواست کردیم؟ و شما دیگری هم خفه با این‌ها ها ها. چی‌ شد. دوباره ...؟
  30
  66
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. موت رو آتیش زدند، نه؟ بسوز!
  29
  70
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
  ۶۰
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  به نظرم هر کسی با هر ایده و نظری میتواند خدمتگزار ایران و ایرانی باشد بشرطی که آدم وطن پرست و مردم دوست و آینده نگر باشد .
  17
  64
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. حالا به درک که اسم ملت بزرگ و کهن و تاریخ ساز تورک ایران رو آزری خطاب میکنی اما قبلش...... جدو آباده ولیعهد تورکه اونوقت تو مدعی شدی!
  84
  10
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. بگیر بخواب بابا با این نکته جالبت! اینقدر نکته جالب نگو جالب دونت جر میخوره
  28
  66
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
  ۵۴
  هانی سیاه - استکهلم، سوئد

  درود بر هم میهن عزیز. درود بر رضا پهلوی،عزیزان ببینید وقتی که رضا پهلوی میخواهد حرفی بزند مزدوران خائنین به ایران چکار می‌کنند.
  25
  60
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران

  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. کلماتت کلا بی سر و تهه!! یه جور بنویس حداقل بتونیم بخونیم! کلاس چندمی عمو؟
  24
  64
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. منظور ایشون کاربر “آذرمیانه” هست.
  18
  45
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  رضا دماغ پهلوی برو کلاس یوگات بابا
  77
  30
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
  ۳۰
  zende bad pars - باکو، آذربایجان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. یه یخچالی، لباس شویی چیزی بزار رو کولت از پلها ببر بالا به این کارا کاری نداشته باش
  15
  50
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  منوچ بنگی کجاش بیسروته بود ؟کجاشو نفهمیدی؟حرفهای اون قنبر پای منقل روکه یک کلمه درست درمون تو حرفش نیست میفهمین اما به ما که رسید وا رسید؟
  55
  7
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. حواله شما به پاسخ دوست عزیز. بد نیست.اول بخوانی. بعد دار بزنی‌. وگرنه فرقی‌ با آخوند چیست؟
  19
  46
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  بعضی‌‌ها میرند کلاس یوگا با با.بعضی‌‌ها می‌‌رند. روی پا قاری قرآن و یوگا اونجا یاد می‌‌گیرند.یوگا داریم تا یوگا. تازه به دماغ دیگران هم ایراد می‌‌گیرند. خوب چه انتظاری باید داشت. جرج کلونی این‌ها جنتی است
  24
  53
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
  ۴۷
  سگ سبیل - کنت، انگلستان
  یکی بود یکی نبود.در جنگلی مارها قورباغه ها را می خوردند و قورباغه ها قمگین بودند. قورباغه ها به لک لک ها شکایت کردند. لک لک ها مارها را خوردند و قورباغه ها شادمان شدند. لک لک ها گرسنه ماندند و شروع کردند به خوردن قورباغه ها.قورباغه ها دچار اختلاف دیدگاه شدند.عده هی از آنها با لک لک ها کنار آمدند و عده ای دیگر خواهان بازگشت مارها شدند. مارها بازگشتند و همپای لک لک ها شروع به خوردن قورباغه ها کردند.حالا دیگر قورباغه ها قانع شده اند که برای خورده شدن به دنیا می آیند. تنها یک مشکل برای آنها حل نشده باقی مانده است و آن اینکه نمی دانند توسط دوستانشان خورده می شوند یا دشمنانشان
  19
  10
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  عین لاتها حرف می‌زنی فکر می‌کنم آنقدر تو چت رومها فحش خوردی مدلت اینجوری شده پنجاه سالته دیگه کی دیگه میخوای بفهمی
  21
  10
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  لات ....است.که .... تو را کنار حرم انداخت. وگرنه اینجا دو متر زبان نداشتی. تازه زبان هم که نیست. زبون بسته ....
  16
  14
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  هه هه!! تو که ١٠٣ سالته الزایمر داری نمیفهمی چه زری میزنی. ضمنا با شما ها فقط باید همین جور صحبت کرد. فکر کردین باید به شما احترام گذاشت؟؟ اصلا لایق احترام میدونین خودتون رو؟ لااقل ...داشته باش سن حقیقی ات رو بنویس.
  8
  7
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  خیلی به شاهزاده رضا احترام دارم ؛ ولی بازگشت ایران به دوران سلطنت متاسفانه بعد از گذشت نیم قرن عملی نیست . با پوزش باید گفت که بعد از فوت شهبانوی عزیز جایگاه خانواده پهلوی ضعیف تر خواهد شد. در این خانواده جانشین پسر بعد از رضا پهلوی نیست و دختران رضا پهلوی در فرهنگ امریکا رشد کردهاند . از طرفی نخبه گان رژیم گذشته بدلیل کهولت سن ویا فوت کردن از دور خارج شد ه اند . و رهبران نسل دوم طرفدار مشروطه با بی شرمی به عربستان چشمک میزنند و قابل اعتماد نیستند .
  8
  7
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. تا جایی که شنیدم ایشان دنبال پادشاه شدن نیستند، و خواهان اتحاد همگان برای ازادی و دموکراسی شده اند، ولی در جمع ایرانیان هنوز دموکراسی تعریف نشده است که یعنی چه! اگر ناگهان یک طغرل دیگر بیاید و بگوید کهن هستم و تاریخساز، انگاه چه خواهیم کرد؟ دموکراسی یعنی آزادی احزاب مانند اروپا، تنها راه رهایی، و امیدواریم که شاهزاده منظورشان از دموکراسی اینگونه باشد
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. گرامی ، هر چند که او خودش را فقط فعال سیاسی تعریف می‌کند ، اما در عمل سبک کار او در راستای گزینه کسب قدرت پادشاهی است ، از جمله ارتباط تنگاتنگ با طرفداران نظام پادشاهی ، دفتر خود و همسرش همین احساس را ترویج میکنند ، اتفاقا من با این تمایل او اصلا زاویه ندارم ، مشکل رضا پهلوی در این است که هم دوست داره که پادشاه بشه ولی قاطعیت برای ابراز آن ندارد و اتفاقا بیشترین انتقادات از جانب هواداران سلطنت به او از این سو می‌باشد ،
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
  نظر شما چیست؟