حمله با بمب‌آتش‌زا به دادگاه صادر کننده حکم اعدام نوید افکاری

 
العربیه: دبیرخانه «شورای مقاومت ملی ایران» که مقر آن در پاریس است طی بیانیه‌ای اعلام کرد مقر دادگاه انقلاب شیراز که حکم اعدام نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی را صادر کرده بود بامداد یکشنبه 27 سپتامبر 2020 توسط جوانان شورشی با بمب‌آتش‌زا هدف حمله قرار گرفت.
 
ویدیویی منتشر شده از سوی این شورا که جناح سیاسی «سازمان مجاهدین خلق ایران» است وقوع انفجار و آتش‌سوزی در ورودی دادگاه انقلاب شیراز را نشان می‌دهد.
 
طبق این بیانیه حمله به دادگاه انقلاب شیراز در ساعات اولیه روز یکشنبه و از سوی «جوانان شورشی» این شهر در واکنش به اعدام نوید افکاری قهرمان کشتی ایران انجام شده که پیش‌تر از سوی این دادگاه محکوم و اعدام شد.
 
شورای ملی مقاومت ایران در ادامه بیانیه‌اش گفته که جوانان شورشی طی دو هفته گذشته در شهرهای مختلف ایران و از جمله آن شهر شیراز زادگاه نوید افکاری در محکومیت جنایت‌ اعدام نوید افکاری و حکم‌های اعدام صادره علیه بازداشت شدگان قیام اخیر ایران اقدام به دیوارنویسی و پخش تراکت کرده و شعار «آتش جواب اعدام» را بر دیوارهای شهر نوشته‌اند.
 
نوید افکاری از معترضان قیام مرداد سال 97 ایران بود. او به ادعای دستگاه قضایی رژیم ایران به دلیل شرکت در این اعتراضات دستگیر و به جرم محاربه و همچنین قتل یک مامور امنیتی در جریان اعتراضات در شیراز و فهرستی از اتهامات دیگر به دو بار اعدام، 6 سال و 6 ماه حبس و 74 ضربه شلاق محکوم شد.
 
اعدام نوید افکاری، قهرمان کشتی ایران، موجی از محکومیت‌های بین‌المللی و نفرت داخلی را علیه رژیم ایران برانگیخت.
+190
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  پرنده آبی - شیراز، ایران

  اگر از پدر و مادر نوید هم بپرسی میگن دست از این کاراتون بردارین و نیازی به آتیش بازی نیست.
  157
  6
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  در این شرایط مجاهدین خلق ابدا" نباید اتش افروزی کند اتش افروزی مجاهدین تبدیل به جان گرفتن دوباره و صد باره نظام جنایت کار اخوندی خواهد شد . مجاهدین از گذشته اشان که جنگ مسلحانه با نظام اخوندی راه انداختن درس عبرت بگیرند !
  29
  84
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  مجاهدین که با کشتن جوانهای مردم و ارتش خمینی رابه قدرت رساندند جایی در بین ایران و ایرانی ندارند و خودشان را با ملت ایران قاطی نکنند. ما حکومت دینی نمی خواهیم. مجاهد برو گمشو.
  19
  113
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  مجاهدین نه پایگاه مردمی در ایران دارند و نه در خارج از کشور ، در مقابل حقوقی که از عربستان میگیرند ، گاهی خودنمایی میکنند
  7
  30
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  این مجاهدین هم مثل عرعرهای ۱۴۰۰ سال پیش خواب چپاول و ایجاد طویله ی فکری دیگری بعد از اولین حمله ی اولی را دیده اند با نام اسلام دیگر. کوررررررر خوانده اید در همان البانی بتمرگید اگر ملا گور بگور شود روزنه ای نه برای شما خواهد بود نه توده ایها...چرا که همه دیدیم بعد از شاه فقید چه شد و میشود مرگ بر ملا و دینش و هوادارانش و کسانیکه در فکر حکومتی دیگر مشابه ان برای خود هستند با تکیه براین دین.
  8
  24
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  کار کاره خوده بی ...... باور نکنین . میخوان اون خدا بیامرزو وصلش کنن به سازمان مجاهدین . بر پدرتون لعنت که اینقدر نامردین .
  7
  22
  ‌سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  نظر شما چیست؟