نیویورک تایمز: دونالد ترامپ حدود ۱۰ سال مالیات پرداخت نکرده است

ایران اینترنشنال: نیویورک تایمز گزارشی درباره سوابق مالیاتی دونالد ترامپ، رییس‌‌جمهوری آمریکا منتشر کرد و در آن از بدهی «صدها میلیون» دلاری ترامپ سخن گفته است.نویسندگان این گزارش تاکید کرده‌اند که ترامپ طی پانزده سال گذشته، حدود ده سال را هیچ مالیاتی نپرداخته  و در مقابل به اداره مالیات گزارش  داده است پولی که در طول سال از دست داده بیشتر از درآمد او است.  
 
مطابق این گزارش،  ترامپ در سال ۲۰۱۶  که اولین سال ورود او به کاخ سفید بود و همچنین در سال ۲۰۱۷، یک سال پس از ورود به کاخ سفید، تنها ۷۵۰ دلار در هر سال مالیات داده است.
 
این گزارش می‌گوید در حالی که میلیون‌ها دلار بدهی توسط او تضمین شده است، اگر کشمکش قانونی درباره ۷۲.۹ میلیون دلار بازگشت مالیاتی که سال‌ها قبل توسط او ادعا شده بود نیز به نتیجه مطلوب نرسد، ممکن است هزینه‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری برای او به بار آید.
 
دونالد ترامپ  در کنفرانس خبری روز چهارشنبه کاخ سفید این گزارش نیویورک تایمز را یک خبر کذب عنوان کرد و  در پاسخ به خبرنگاری که گفته‌بود «شهروندان آمریکایی وقتی می‌شوند شما مالیات خیلی کمی داده‌اید احساس خوبی ندارد»، گفت: من هم مالیات دولتی و هم مالیات ایالتی زیادی پرداخته‌ کرده‌ام. این اطلاعات بالاخره منتشر خواهد شد. اما وقتی تحت فشار هستید، نباید چنین کاری انجام دهید و اطلاعات را منتشر کنید.»
 
این نشریه از قول آلن گارتن، یکی از وکلای مجموعه مالی ترامپ درباره درستی یا نادرستی این اطلاعات آورده است: «اگرنگوییم همه آنها، بلکه بیشتر این اطلاعات نادرست است.»
 
بر اساس این گزارش گارتن از نیویورک تایمز می‌خواهد مدارکی را که بدست آورده به او نشان دهد تا درباره آن قضاوت کند. اما این نشریه برای حفاظت از «منبع خبر» حاضر به دراختیار گذاشتن این مدارک نشده و در مقابل آلن گارتن گفته است: «در دهه گذشته، رییس‌جمهور ترامپ ده‌ها میلیون دلار مالیات فردی به دولت فدرال پرداخت کرده است. او از جمله میلیون‌ها دلار مالیات فردی از زمان اعلام نامزدی در سال ۲۰۱۵ پرداخت کرده است.»
 
نیویورک تایمز اضافه می‌کند که تاکید وکیل دونالد ترامپ بر پرداخت «مالیات فردی» می‌تواند شامل دیگر مالیات‌های فدرالی باشد که او پرداخته است.
 
نویسندگان گزارش در بخش دیگری از این نوشته با بررسی قسمتی از مشکلات مالی ترامپ  تاکید کرده‌اند که این اطلاعات تصویر عمومی از وضعیت مالی او را مخدوش می‌کند. برای نمونه دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸  ادعا کرد که حدود  ۴۳۴ میلیون دلار درآمد داشته است، اما بررسی مدارک مالیاتی توسط نیویورک تایمز نشان می‌دهد که او بیش از ۴۷ میلیون دلار ضرر کرده بوده است. این گزارش اضافه کرده است که بیشتر شرکت‌های اصلی ترامپ، از زمین‌های گلف گرفته تا هتل او در واشنگتن، هر سال چند میلیون دلار – و شاید حتی ده‌ها میلیون دلار- ضرر کرده‌اند.
 
نیویورک تایمز می‌افزاید که علی‌رغم وعده ترامپ درباره اینکه به عنوان رییس‌جمهور معامله‌ای در خارج کشور نخواهد داشت،  در دو سال اول حضورش در کاخ سفید، حدود ۷۳ میلیون دلار از خارج کشور درآمد داشته که  بیشتر آن از زمین‌های گلف‌اش در اسکاتلند و ایرلند بوده، اما بخشی هم از معاملات او در برخی کشورها - به گفته این نشریه - با رهبران اقتدارگرا از جمله، هند (۲.۳ میلیون دلار)، فیلیپین (۳ میلیون دلار) و ترکیه (یک میلیون دلار) بوده است.
 
در بخش دیگری از این گزارش آمده است که دونالد ترامپ خودش  در مجموع حدود ۳۰۰ میلیون دلار بدهی دارد که در طی چهار سال آینده موعد بازپرداخت آن فرا می‌رسد.
 
این گزارش تنها چند ساعت قبل از کنفرانس خبری رییس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید منتشر شد و او در پاسخ به یکی از خبرنگاران که درباره صحت این گزارش پرسیده بود تاکید کرد که گزارش نیویورک‌تایمز از جنس «خبرهای ساختگی» و دروغ است.
 
نیویورک تایمز وعده داده است که هفته آینده گزارش دیگری را نیز در همین رابطه منتشر می‌کند.
+10
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  فرار مالیاتی و ارتباط با زنان . همیشه چند هفته ما نده به انتخابات توسط fake news . ترامپ با قاطعیت بسیار چشمگیر دوباره پیروز میشه
  4
  16
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.