نشان تجاری «ترامپ» با آمریکا چه کرد؟

فرارو: "مَت مادرز" نویسنده و تحلیلگر پایگاه خبری ایندیپندنت در گزارشی به سواستفاده دونالد ترامپ از موقعیت خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا در راستای منافع شخصی اش پرداخته است. وی در این رابطه می‌نویسد:
 
«بر اساس جدیدترین گزارش "دیده بان اخلاق و مسوولیت شهروندی در واشنگتن"، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان کسب کرسی ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷، بیش از ۳۴۰۰ مورد تعارض و تضاد منافع (استفاده از قدرت در راستای منافع شخصی) را ایجاد کرده است. بر اساس گزارش مذکور، تنها ۴۰۰ مورد از این مواردِ ایجاد تعارض منافع، از فوریه سال جاری میلادی به وجود آمده اند. دیده بان اخلاق و مسوولیت در واشنگتن، نظارت‌های گسترده‌ای را بر دولت‌های مختلف آمریکا، مخصوصا دولت ترامپ انجام داده و می‌دهد».
 
به گزارش فرارو، از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری آمریکا، منافع مالی و تجاری دونالد ترامپ، بار‌ها و بار‌ها توسط دولت وی و همچنین نهاد‌های نظارتی در آمریکا، مورد توجه قرار گرفته اند. حتی برخی منتقدان نیز بر این باورند که دلیل و محرک اصلی و اولیه‌ای که ترامپ را واداشت تا برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاندیدا شود، مطرح کردن و ترویج برند و نشان تجاری "ترامپ" بوده است.
 
گزارش اخیر دیده بان اخلاق و مسوولیت شهروندی در واشنگتن در شرایط منتشر می‌شود که مقام‌های ایالت نیویورک، تحقیقات گسترده‌ای را در مورد اموال و دارایی‌های سازمان ترامپ انجام داده و می‌دهند و سعی دارند تا ابعاد مختلف این اتهام بر علیه ترامپ که وی به عمد، ارزش دارایی‌های خود را بالاتر از حد معمول اعلام کرده تا بتواند از مزایای مادی برخوردار شود و بتواند از این مساله، نفع اقتصادی و مالیاتی ببرد را مورد بررسی قرار دهند.
 
دیده بان اخلاق و مسوولیت در واشنگتن در گزارش خود تصریح کرده که ترامپ از سال ۲۰۱۷ که کرسی ریاست جمهوری آمریکا را تصاحب کرده تاکنون، بیش از ۵۰۳ مرتبه از املاک و دارایی‌های خود بازدید شخصی کرده است. تنها ۶۴ مورد از این بازدید ها، در سال جاری انجام شده اند.
 
بر اساس آنچه "واشنگتن پست" اعلام کرده، سرویس مخفی آمریکا حدودا ۱.۱ میلیون دلار به سازمان ترامپ پرداخت کرده و شخص رئیس جمهور نیز در دوره ریاست جمهوری خود، به طور مکرر به املاک شخصی اش سفر کرده و به کار‌های تجاری شخصی اش رسیدگی کرده است. در واقع، وی بر خلاف عرف معمول، کل زمانش را صرف کار‌های دولتی نمی‌کند.
 
بر اساس گزارش دیده بان اخلاق و مسوولیت شهروندی در واشنگتن، کارمندان دولتی، دیپلمات‌های خارجی و اعضای کنگره آمریکا نیز، بار‌ها و بار‌ها در املاک ترامپ حضور داشته اند و از آن‌ها دیدار کرده اند. این مساله خود به نوعی، امری خارج از عرف محسوب می‌شود. بر اساس آخرین برآوردها، برگزاری حدودا ۲۳۱ رویداد توسط گروه‌های ذینفع و ۸۸ رویداد توسط گروه‌های سیاسی حامی ترامپ در املاک شخصی وی (ترامپ)، مجموعا چیزی در حدود ۲۳.۲ میلیون دلار برای برند تجاری ترامپ، سود به همراه داشته است.
 
اضافه بر این، ترامپ و اعضای ارشد دولت وی، ۴۲۶ بار از موقعیت خود سواستفاده کرده و نام و برند تجاری ترامپ را که حامل سود و منفعت برای این برند بوده، به زبان آورده اند. در واقع، آن‌ها به صورت مستقیم، از قدرت دولتی خود در راستای اغراض شخصی و خاص استفاده کرده اند. دولت‌های خارجی نیز د ر ۶۷ مورد، به برند و سازمان ترامپ، امتیازاتی را اعطا کرده اند که از این میزان، ۴۶ مورد مربوط به چین بوده است.
 
آمار‌های گزارش اخیر دیده بان اخلاق و مسوولیت شهروندی واشنگتن، سیمای رئیس جمهوری را به تصویر می‌کشد که به جای توجه به اهداف و منافع ملی، منافع مالی شخصی خود را به پیش می‌برد و در این مسیر، از هیچ سواستفاده‌ای فروگذار نمی‌کند. در این چهارچوب، ترامپ علاوه بر خودش، بستر مناسبی را برای سواستفاده‌های مقام‌های دولتی و دیگر گروه‌های تجاری و مالی که با وی همکاری می‌کنند نیز فراهم کرده است.
 
به طور کلی، شرایط در دولت ترامپ به گونه‌ای است که سواستفاده از قدرت و اجازه دادن به رویه‌های فاسد در این کشور، عملا به یک مساله روتین و روزمره تبدیل شده است که دیگر نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. مساله‌ای که نه تنها از لحاظ عرف عمومی غیرقابل قبول است بلکه در تضاد مستقیم با قانون اساسی آمریکا است و صلاحیت رئیس جمهور فعلی آمریکا (دونالد ترامپ) را عمیقا زیر سوال می‌برد.
+30
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  علت اینست که که چون چپول های امریکائی نمیتوانند بر او ایراد اصولی وارد کنند به این فرعیات می پردازند و می خواهند از کاه کوه بسازند
  21
  33
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  جای تاسف داره از دیدگاه بعضی از هم - وطنها ها که فکر میکنند این کدو تنبل امام زمان عصره و برای نجات ایران امده.
  26
  27
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. با این کامنتت رسوندی که از بازماندگان توده‌ای هستی.
  6
  0
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. حرفات دوست عزیز منو یاد دایی جان ناپلئون میاندازه کار, کاره انگلیساست! آخه یک کم خلاقیت نشون بده, همینه تحلیلهات؟ هر کی حرفی از این ملیجک کله زرد میزنه زود میپری وسط میگی دمکراته! دمکراته زور داشت وضعش اینطور نبود که. یارو داره مملکتشو میچاپه حالا تو که نه ایرانی نه آمریکایی چی میگی؟ مهمون میبره اسکاتلند به زمین گلفش به خرج دولت اینجا هم چند نفر داره براش کف و سوت میزنن! عقل هم خوب چیزیه خخخخ
  6
  5
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. این کدو تنبل و هیچ مخلوقی قرار نیست برای شما فرش قرمز پهن کند. تا وقتی منافع هرکس در هر کجای دنیا با منافع ملت ایران همتراز هست ما و او در یک راه هستیم . در عالم سیاست هیچکس دوست یا دشمن دائمی نیست. دختر هم نمی خواهید شوهر بدهید تا با شکل و قیافه ی او کاری داشته باشید
  3
  6
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  ارشک110 - مشد، ایران
  درود و عرض ادب خدمت هم میهن عزیز .آقا یا خانم محترم لطف میکنی به عنوان کسی که در امریکا زندگی میکنی فضای کلی اونجا و جو کلی اقبال مردم رو به کاندیداها بگی ممنون میشم.
  0
  1
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. باز حداقل اگر قبل از انقلاب مخالفان کارتر را یک فرصت می دیدند چون کارتر قولهای حقوق بشری داده بود و خیلی ها فکر می کردند فشار حقوق بشری او شاه را ضعیف می کند ولی این یارو چی ؟ این عاشق دیکتاتورهاست خودش گفته من عاشق بزرگترین دیکتاتور روی زمین یعنی رهبر کره شمالی هستم به خامنه ای هم شماره تلفن مستقیم داده این خامنه ای هست که زنگ نمی زنه که البته می زنه زمانی که روحانی رفت و یکی از خودشون آمد تماس برقرار میشه آنوقت اپوزیسیون می ماند و حوضش
  0
  4
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ببین فاطی تو هم رفتی تو دار و دسته انگ زنان. نذار فاش کنم که تو خودت محصول ...
  0
  8
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. به وحدانیت اگر یک کلمه از اقتصاد و یا سیاست ان هم در سطح کلان و بیلیونرها بدانی. این ها بدنبال منافع جهانی خودشان هستند (مخصوصا بیلیونرهای حزب دموکرات که یا یهودی و یا مافیائی ایتالیائی هستند و مطلقا جز پول ایده ال و وطنی ندارند نه امریکا نه هیچ جای دیگر). اتفاقا این خیکی موبور قدری مرزها را شکسته و روراست تر هست. مطلقا هم نمی خواهیم دختر شوهر بدهم تا ببینم قبلا با کدام فاحشه بوده است. سخن دائی جان ناپلئون هم نیست. امریکا یک قدرت جهانی مافوق تصور شما هست و حتما سیاست هایش روی ایران تاثیر دارد. تا هر وقت هر رئیس جمهور امریکا یا اسرائیل یا هر کجا منافعش در جهت منافع ایران بود ما هم همراه و به نفع کشور ایران با او هستیم. حتی همان دائی جان ناپلئون شما یعنی انگلستان هم یک قدرت کوچکتر بین المللی هست
  0
  13
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. مثلا توقع داری امریکا بجای ملت ایران حکومت عوض کند تا بعد از نیم قرن انقلاب 28 مرداد را کودتا بنامند و از خمینی هم بتی مثل مصدق بسازند!؟ او چرا باید حکومت کره ی شمالی را عوض و یا همه جا لشکر بکشد؟ یک کره ی شمالی بی ازار هر حکومتی دارد به مردمش مربوط هست و بفرمائید چرا امریکا باید به ایران یا کره ی شمالی لشکرکشی کند؟.
  0
  13
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. اصلا ما اپوزوسیونی نداریم. تمام این ها هیاهو در حد دوتا رادیو و تلویزیون هست.
  0
  11
  دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.