کرونا در ایران؛ «هر ۷ دقیقه یک مرگ»، «مصرف محرمانه» قرص‌های وارداتی توسط مقامات

رادیو فردا :در حالی که مقامات وزارت بهداشت ایران از شدیدتر بودن موج سوم کرونا در ایران، «مرگ یک شهروند «در هر ۷ دقیقه» و وضعیت نگران‌کننده پایتخت خبر می‌دهند، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس از اختصاص «محرمانه» قرص‌های وارداتی از چین برای مقامات جمهوری اسلامی خبر می‌دهد.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، روز یک‌شنبه ششم مهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت: «در اواخر مجلس دهم ۲۰ هزارقرص فاوی‌پیراویر به صورت محرمانه از چین وارد شد و تعداد زیادی خرج درمان مقام‌ها شد.»

او افزود: «قرار بود این قرص‌ها در اختیار بیمارستان‌ها برای کارآزمایی بالینی قرار بگیرد و مجوز ساخت داده شود اما متأسفانه مشخص نشد که سرنوشت آنها چه شد.»

آقای صادقی با ذکر این‌که «به نظر من در هیچ کشوری چنین اولویت‌بندی‌هایی وجود ندارد» اضافه کرد: «جای تعجب است که نمایندگان مردم و به خصوص نمایندگانی که شعارهای عدالت‌خواهی‌شان گوش فلک را کر کرده است، به این صورت بخواهند از مردم فاصله بگیرند.»

در همین روز، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، خبر داد که «در موج سوم کرونا تعداد مبتلایان و بستری‌شدگان خیلی بیشتر از موج اول و دوم گزارش شده است به نحوی که در این میان نام استان‌های تهران و قم، چشم‌نوازی می‌کند.»

او در گفت‌وگو با شبکه دوم تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ادامه داد: «تعداد فوتی‌ها در برخی استان‌ها بی‌سابقه و خیلی بیشتر از حد نصاب‌های قبلی است و بر اساس آمار هفته گذشته، متوسط هر ۷ دقیقه یک نفر به علت کرونا فوت می‌کند که این آمار اصلاً زیبنده کشور ما نیست.»

ایرج حریرچی گفت که تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و دانشگاه‌ها امکان تمدید خواهد داشت و اعمال تعطیلی برای مغازه‌داران و برخی اداره‌ها با صلاحدید ستاد ملی مقابله با کرونا امکان‌پذیر خواهد بود.

آقای حریرچی وضعی تهران را «نگران‌کننده» توصیف کرد و یک روز پیش از او نیز علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، گفت که پایتخت ایران در «وضعیت کاملا بحرانی و پرخطر» قرار دارد و باید محدودیت‌های یک‌هفته‌ای اعمال شود.

در اظهار نظری دیگر، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از مرگ ۱۲ هزار نفر در پایتخت به دلیل کرونا خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، او با تاکید بر این که «آمار فوتی‌ها ناشی از این بیماری همچنان رو به افزایش است»، گفته است: «تعداد فوتی‌ها در طول روز به ۹۰ نفر هم رسیده است.»

امکان تعطیلی دوباره مدارس در حالی اعلام می‌شود که مجید هداوند، معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، گفت که بیش از ۴۰ درصد دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به شبکه آموزش اینترنتی، «شبکه شاد»، دسترسی ندارند.

او توضیح داد که یک گروه از این دانش‌آموزان به اینترنت دسترسی نداشته، یک گروه موبایل ندارند،‌ یک گروه هم دانش‌آموزان کم‌توان هستند که نمی‌توانند در فضای مجازی فعالیت کنند.
+19
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان
  خدای نسل هر چی نامرده از روی زمین بردار بالای لیست هم اسم نائبان به ناحق خودت رو بذار
  1
  12
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
  ۳۶
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  یک نظام دیکتاتوری که در هیچ زمان و هیچ کجا نبوده در ایران به دست آخوند سرپرستی می‌شه چه عدالتی و طوری مردم رو به گرسنگی و بدبختی کشوندن که هیچ کس به فکر انقلاب نیست همه تلاش می‌کنن که بتونن فقط شکم بچه‌های کوچک خودشون رو سیر کنن فقر بدبختی فحشا دزدی اعتیاد آنقدر زیاد هست که یک امر عادی شده در جامعه ایران !!! کجائ شاهنشاه که ببینی شما که نخواستی خون ایرانی رو بریزی و ایران رو ترک کردی چطور جوانها به قهقرا رفتند خاندان پهلوی چه ایرانی ساخته بودند و آخوند چه ایران درست کرد روحت شاد بزرگ مرد ایران رضا شاه و فرزندش
  2
  15
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  ۷ ضربدر ۵ شکن این آمار دقیقه
  2
  9
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
  ۵۸
  mitra55 - تورنتو، کانادا
  کندر که نام انگلیسی هست Frankincense, معجزه میکنه به قول برادرم که ۲۰ روز پیش گرفتارکرونا شده بود مثل ابی میمانه بر آتش
  2
  4
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
  ۳۱
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  قرص بیاد. باشه مسئولین مصرف کنند. آخه جان نثار مردم هستند. قرص بیاد. باشه مسئولین مصرف کنند بالاخره به مردم عادی هم میرسه.
  9
  1
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
  نظر شما چیست؟