روزنامه کویتی: مذاکرات محرمانه نمایندگان مقام اصولگرای ایران و ترامپ در عمان / آمادگی ترامپ برای سفر به تهران

عصر ایران : روزنامه کویتی "الجریده" ادعا کرد نمایندگانی از یک شخصیت اصولگرا در ایران و دولت ترامپ در عمان در حال مذاکرات محرمانه هستند.

هنوز هیچ مقام ایرانی، امریکایی یا عمانی این خبر را تایید نکرده اند.

براساس نوشته این روزنامه کویتی، در این مذاکرات، دولت آمریکا طرح پیشنهادی برای همکاری و پایان دادن به همه اختلافات دو کشور ارائه کرده است.

روزنامه کویتی الجریده گفته است در این مذاکرات، دولت ایران مشارکت نداشته بلکه نمایندگی از طرف یکی از شخصیت های ارشد اصولگرای ایران حضور داشتند.

این گزارش از سوی خبرنگار روزنامه الجریده کویت در تهران به نام "فرزاد قاسمی" تهیه و ارسال شده است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران قبلا گفته بود این روزنامه کویتی، به طور رسمی در ایران خبرنگار ندارد و فرزاد قاسمی را نمی شناسد.

منبع این خبر یکی از شخصیت های اصولگرا ایرانی است اما نام و هویت او اعلام نشده است.

در این مذاکرات، نمایندگانی از دولت ترامپ و یکی از شخصیت های ارشد اصولگرای ایران حضور داشتند. به دنبال این نشست، مذکرات محرمانه دیگری در هفته گذشته در عمان میان دو طرف برگزار شد.

به گفته این منبع که یک شخصیت برجسته اصولگرا" در ایران توصیف شده، طرف امریکایی پیشنهادی را برای توافق میان دولت بعدی امریکا و رئیس جمهور بعدی ایران مطرح کرده است.
در این مذاکرات، نمایندگان ترامپ گفته اند که او قطعا در انتخابات بعدی ریاست جمهوری امریکا پیروز خواهد شد اما نمی خواهند با دولت روحانی بر سر میز مذاکره بنشینند زیرا او هیچ قدرتی برای اجرای تعهدات خود ندارد و همیشه ... را به کارشکنی در توافق متهم می کند.

طرف امریکایی همچنین به نمایندگان این شخصیت اصولگرای ایرانی گفته اند که همه برآوردهای آنها تایید می کند رئیس جمهور بعدی ایران یک اصولگرا خواهد بود.

روزنامه کویتی الجریده همچنین مدعی شده است در چارچوب این مذاکرات، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای سفر به تهران، امضای توافقنامه میان دو کشور با رهبر عالی ایران و تضمین برداشتن تحریم ها اعلام آمادگی کرده است.

با این حال سازمان اطلاعاتی آمریکا به ترامپ توصیه کرده  است "منتطر دولت اصولگرا در ایران باشد تا این دولت، تعهدات را اجرا کند".

همچنین به ترامپ توصیه شده به دولت روحانی، تکیه نکند.

تاکنون هیچ مقام ایرانی، امریکایی یا عمانی در این باره اظهارنظر نکرده اند. ترامپ قبل از این گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در مدت یک ماه یا یک هفته با طرف ایرانی به توافق خواهد رسید.

ترامپ به تازگی هم به تهران هشدار داد که مذاکرات با امریکا بعد از انتخاب دوباره وی، سخت تر خواهد شد.

قبل از این هم ایران و امریکا در اواخر دولت محمود احمدی نژاد به صورت محرمانه در عمان مذاکره داشتند که در دولت روحانی نیز ادامه یافت و به برجام منتهی شد.
+5
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  همه میدانند که آخوندها عاشق اینند که پنهانی قمبل قهرمانه بکنند. حال یا تو بشکه یا تو عمان یا حتی تو اسرائیل! بعد میان رو منبر .. خوری زیادی میکنند تا ملت نادون پای منبر "باور عمیق" بکنند. مگه نه روح الله دکلی و فاطی قاطی؟
  0
  44
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  این دخیل بستگان مامزاده ترامپ الان دیگه چطوری سرشون رو بلند کنند؟ بیشتر از این میخواین بشما ثابت بشه که اینا تمام مدت دستشن تو یک کاسه هست ؟
  2
  26
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  اگر این خبر درست باشد. ببیند علی‌اکبر ولایتی کجاست
  0
  18
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  ...این گرگ سالهاست که با گله آشناست...این دنیایی که باپول خدا و دنیا را با هم خرید.۴۱ ساله اخوند با شیطان بزرگ سرشون تو یک اخور است و میگن مرگ بر آمریکا،ملت احمق هم ۴۱ ساله گول این مرگ بر امریکا را میخوره، کمک کارتر و کیک و روولور ریگان به آخوند و موشکهای تاو و هاک که اسراییلیها در زمان جنگ برای جلوگیری از سقوط اخوندها اخوندها را ملت نه تنها شنید بلکه دید ولی باز گول مرگ بر اسرآییل و امریکای انها را خورد. ملتی که تا این حد احمق است بهتر از اخوند هم لیاقتش نیست
  2
  25
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  این خبر بدون شک فیک و دروغ هست،چون بقای اینها وابسته به وجود -دشمن- و لولو خور خوره هایی مثل آمریکا و اسراییل هست.اگه اینها با آمریکا صلح کنن،یک روز هم نمیتونن سرکار بمونند پس دشمنی با آمریکا و کلا غرب شرط اصلی وجود جمهوری اسلامی هست.
  18
  7
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  نظر شما چیست؟