دعوت ترامپ از بایدن برای کنار کشیدن از کارزار انتخاباتی

العربیه :دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد جو بایدن رقیب انتخاباتی‌اش از حزب دموکرات «می‌بایست از کارزار انتخاباتی کنار برود».

این موضع ترامپ که در مصاحبه اختصاصی با فوکس نیوز در پنجشنبه 24 سپتامبر مطرح شد، در پی گزارش حزب جمهوری خواه در کنگره در مورد معاملات تجاری هانتر فرزند بایدن در خارج از کشور بود که طی آن نامزد انتخاباتی حزب دموکرات، متهم به این شده که «از همه امور اطلاع داشته است».

ترامپ گفت: «شما اکنون به هانتر بایدن بنگرید که صدها میلیون دلار را به سرقت برده. پدرش باید از کمپین انتخاباتی کنار برود زیرا شریک این سرقت بوده است. پدرش از همه امور مطلع بود».

به گفته ترامپ، کمیسیون‌های کنگره به این امر پی برده اند که «همسر شهردار پیشین مسکو 3.5 میلیون دلار نقد را به هانتر بایدن داده که موضوع بسیار جدی می باشد».

ترامپ در عین حال از سناتور رون جونسون رئیس کمیسیون امنیت داخلی سنا ستایش کرده و گفت: «رون جانسون مرد شجاعی است» و دیگران از چنین شجاعتی برخوردار نیستند و «دموکرات‌ها» می‌کوشند تا او را بترسانند و مانند دیوانه‌ها در تعقیب او هستند.

وی افزود: «بیائید به رون جانسون بنگریم. باور نکردنی است. او واقعا مرد دلیری بوده و تمامی اموری که مردم می‌شنیدند، پیدا کرد».

اشاره ترامپ به گزارش صادره از جمهوری‌خواهان در دو کمیسیون امنیت داخلی و دارایی مجلس سنا پیرامون تحقیقات مشترک آنها بود که ماه‌ها در خصوص نقش هانتر بایدن، عضو شورای مدیریت شرکت اوکراینی «بورسما هولدینگ» متخصص گاز طبیعی و همچنین «تراکنش‌های مالی بسیار گسترده و پیچیده وی» انجام گرفت.

بر أساس این گزارش، شرکت سرمایه‌گذاری که هانتر بایدن در تاسیس آن نقش داشته، «3.5 میلیون دلار حواله بانکی» را از ایلینا باتورینا همسر شهردار پیشین مسکو دریافت کرده است.

این در حالی است که دموکرات‌ها مطالب این گزارش را تکذیب کرده و اندور بیتس سخنگوی کمپین بایدن چهارشنبه 23 سپتامبر بشدت از تحقیقات حزب جمهوری خواه در این خصوص انتقاد کرد.

جورج میسایر وکیل بایدن به روزنامه «واشنگتن پست» گفت که در گزارش حزب جمهوری خواه به دروغ آمده است که هانتر بایدن روابط مالی با ایلینا باتورینا تاجر روسی داشته و 3.5 میلیون دلار از او گرفته است.

کمیسیون‌های مربوطه ، چهارشنبه گذشته گزارش 87 صفحه‌ای را در خصوص تحقیقات خود پیرامون معاملات بزرگانی هانتر بایدن صادر کرد که پیشینه او در تلاش‌های چندی قبل برای برکنار ساختن ترامپ نقش داشته است.

در این گزارش خاطر نشان شده که بازجویان مجلس سنا میلیون‌ها دلار را در «تراکنش‌های مالی مشکوک» میان بایدن و شرکای او و شماری از خراجیان از جمله افرادی در پیوند با حزب کمونیست چین یافته اند
+51
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  لطفا نظرتون رو بگین .. چه کسی رئیس جمهور میشه ؟؟؟
  3
  7
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  ترامپ از ۱۰ مورد موضوعی که میگه , ۴ مورد بر اساس تئوری طوتعه, ۲ تا بر اساس شایعات رایج بین مردم و عوام , ۲ مورد رجز خوانی برای رقبا و ۲ مورد هم تمجید و ستایش و تعریف از خودش هست . ریس جمهور در هر کشوری صدها مشاور عالی و با سواد دارد , این مردک هر مشاور با سواد یا عاقل را بر کنار کرده و تمامی مشاورانش را از قماش خودش انتخاب کرده .
  16
  13
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. ملت ایران باید مسائل خودشان را حل کنند از حزب دمکرات و جمهوری خواه امریکا نباید انتظاری داشت.هیچ گربه ای در راه رضای خدا موش نمیگیره
  2
  20
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فضول بک - سوئد، سوئد
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. ۱۱ دوست گرامی درود به شما. اولویت اول ما ایرانی ها باید برقراری دموکراسی و رعایت حقوق بشر در ایران باشد. انتخابات۲۰۲۰ ایالت متحده امریکا در صورت پیروزی دموکرات ها ( که در سقوط شاه وبقدرت رسیدن جمهوری اسلامی نقش داشته اند) باعث بقای جمهوری اسلامی خواهد شد . (به احتمال زیاد). کشورهای اروپا بطور کلی از روز نخست دل خوشی از دونالد ترامپ نداشتند مخالف او بودند و امروز هم به این منوال است بطوریکه بزرگترین مطبوعات وخبرنگاران باتجربه اروپای بدون ارجاع و اراعه مدارک موثق هر حرفهای را علیه ترامپ به خورد مردم خود می دهند ( اینها هم در سقوط شاه وبقدرت رسیدن جمهوری اسلامی نقش داشته اند) . من با گفته های و سیاست پرزیدنت ترامپ شاید همفکری نداشته باشم. ولی برعکس سیاستمداران ترامپ ان چیزهای را انجام داده است که با ان ری مردم امریکا را در انتخابات ۲۰۱۶ بدست اورد بود.
  5
  5
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فضول بک - سوئد، سوئد
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. ۲-۱ در قبل ایشان تروریسم و امنیت مردم یک مسئله روز اروپا و امریکا بود دونالد ترامپ داعش و ابوبکر البغدادی سرکرده داعش را ازبین برد . برعکس پرزیدنت باراک اوباما که جایزه صلح را گرفت ولی جنگ لیبی را انجام داد .پرزیدنت ترامپ هیچ جنگی را شروع نکرده است . اقتصاد امریکا در ژانویه ۲۰۲۰ از شکوه بی نظیر برخوردار بود و ... تحریم های پرزیدنت دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی بی شک تاثیر منفی برای مردم ایران داشته است ولی بالاتر از آن از امکانات جمهوری اسلامی برای بقای خود و نیرورهای نیابیش را با چالش جدی روبروکرده است واین یک فرصت بزرگ برای مردم ایران است که تکلیف جمهوری اسلامی یک بار برای همیشه خودشان تعین کنند. نظر این که پرزیدنت ترامپ بعد از انتخابات ۲۰۲۰وارد جنگ با جمهوری اسلامی می شود درست نیست چون با سیاست و تجربه دوران ایشان هم خوانی ندارد و نقش اصلی متعلق به مردم است که تکلیف جمهوری اسلامی را مشخص کند .
  6
  5
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  -Texas - تکزاس ، ایالات متحده امریکا
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. پول دست کلیمی هاست و قدرت هم در دست آنها خواهد ماند. #ترامپ۲۰۲۰
  3
  3
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  فضول بک - سوئد، سوئد. درود. سخنان شما صحیح. ولی همونطور که آمریکا و اروپا توی عوض شدن رژیم نقش داشتند، پس الان هم نقش دارند. بنابراین نمیتوان گفت مردم یکبار برای همیشه تکلیف را روشن کنند... من طرفدار آدمیت و انسانیت هستم ولی باید بگم که مردم ایران، که خودم هم جزئشون هستم، بسیار جوگیر هستند.
  0
  0
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.