درگیری میان پلیس بریتانیا و معترضان به وضع محدودیت‌های اجتماعی در لندن

یورونیوز :پلیس بریتانیا عصر شنبه در لندن با انبوه تظاهرکنندگانی که با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور در اعتراض به وضع محدودیت‌های جدید از سوی دولت به خیابان‌ها آمده بودند، درگیر شد.

در جریان این درگیری‌ها، نیروهای پلیس برای کنترل تظاهرکنندگانی که به سمت آنها آب و بطری پرت می‌کرند، از باتوم استفاده کردند. در این درگیری‌ها دست‌کم ۳ نفر از تظاهرکنندگان و چهار نفر از نیروهای پلیس زخمی شدند.

پلیس تاکید داشت از آنجا که تظاهرکنندگان مقررات حفظ فاصله اجتماعی را رعایت نکرده بودند و بسیاری نیز ماسک بر چهره نداشتند، باید متفرق می شدند. پلیس همچنین نسبت به جریمه کردن معترضان متخلف اخطار داد.
با وجود صدور دستورالعمل منع تجمع بیش از ۶ نفر، مقامات بریتانیا برگزاری اعتراضات در دوران شیوع کرونا را مجاز اعلام کرده‌اند. با این وجود تاکید دارند که شرکت کنندگان در چنین تجمعاتی باید مقررات بهداشتی را رعایت کنند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا به بیش از ۴۲۹ هزار نفر و شمار قربانیان این بیماری به حدود ۴۲ هزار نفر رسیده است.
+2
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  این کودن های نفهم،اگر میدونستند این ویروس چقدر خطرناکه و چقدر راحت‌ منتقل میشه..حتی اطلاعاتی که رسمی دولتها اعلام میکنن خیلی ملایم و خوشبینانه هست..اونوقت این بیسوادهای خرفت باور ندارند و فکر میکنن ویروس دروغ و توطئعه هست تا اینها کمتر آبجو خوری و سکس کنن..تعجبی نیست ،طبق آمار اکثر جمعیت انگلیس بدون تحصیلات دانشگاهی هستند و از قشر blue collar و کارگر و طبیعتا اینجور نفهمهایی توشون زیاد تر دیده میشه
  3
  20
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
  نظر شما چیست؟