واکنش نزدیکان نادر مختاری به قوه قضاییه: دروغ بی‌شرمانه می‌گویند

 نادر مختاری، ۳۵ ساله، روز ۲۹ شهریور در بازداشتگاه کهریزک جان باختیکی از نزدیکان نادر مختاری، زندانی ۳۵ ساله‌ای که به تازگی در بازداشتگاه کهریزک جان باخته است، اتهام داشتن سابقه سرقت توسط این زندانی را «دروغ بی‌شرمانه»ای از طرف قوه قضاییه توصیف کرد.

این فرد که با وب‌سایت کلمه گفت‌وگو کرده، در توضیحات بیشتر درباره این زندانی گفت که خانواده نادر مختاری روز ۱۴ آذر ۹۸ پس از ۲۰ روز بی‌خبری، فرزندشان را در حالت کما در بیمارستان شهدای هفت تیر شهرری یافته و «ماموران امنیتی تمام هزینه‌ها را از خانواده دریافت کرده و اجازه ملاقات به آنها ندادند».

وب‌سایت کلمه پیش از این خبر داده بود آقای مختاری یکی از معترضان بازداشت‌شده آبان ۹۸ بوده که پس از مدت‌ها در کما بودن به دلیل خوردن ضربات باتوم، روز ۲۹ شهریور در بازداشتگاه کهریزک جان باخته است.

مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه ایران در واکنش ضمن تأیید خبر درگذشت نادر مختاری در زندان، حضور او در اعتراضات آبان ۹۸ را تکذیب کرد و گفت این زندانی از سال ۹۴ به دلیل سرقت به هشت سال زندان محکوم شد و در آن زمان در حال گذارندن دوران محکومیت خود بود.

با این حال، فرد نزدیک به خانواده نادر مختاری تاکید کرده که نادر مختاری از سال ۹۴ تا ۹۸، «یک روز» هم در زندان نبوده و در دورانی که پس از اعتراض‌های آبان ۹۸ در بازداشت به سر می‌برد «به بدترین شکل شکنجه شده‌ بود، سرش ورم کرده بود،‌ تمام دندان‌هایش را شکسته بودند، دستش را شکسته بودند و آن را گچ نگرفته بودند و دستش به ‌صورت کج جوش خورده بود».

قوه قضاییه ایران همچنین علت مرگ آقای مختاری را «بیماری تنگی نفس» اعلام کرده بود.

این فرد نزدیک به خانواده آقای مختاری به سایت کلمه گفته است نادر مختاری «آسم معمولی داشت» و پرسیده است که «آیا بیماری آسم منجر به شکستگی سر و دست و به کما رفتن و مرگ یک انسان می‌شود؟
+79
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران
  رژیم منفور خمینی از چروثقیل برای اعدام در ملا عام و از قیچی آهن بر برای قطع دست و انگشت و از دوربین های کنترل ترافیک برای شناسایی معترضان استفاده میکنه بعد انتظار داره جهانیان باور کنند که این رژیم منفور و ضد بشریت از انرژی هسته قصد استفاده صلح آمیز و بشر دوستانه داره. این ها فکر کردند جهانیان پشت گوششان مخملی است مثل خودشان.
  4
  21
  جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  این قوه ی ننگین دین عرعری برای پنهان نگهداشتن هر جنایتی دروغ کثیف می گوید ولی تعدادی بیوطن صد در صد باور می کنند و تعداد بسیار زیادی می دانند دروغ است ولی رنگ زیبای اسکناس و سکه ی طلایی دروغ را برای انها به حقیقت تبدیل می کند.
  4
  19
  جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.