توقیف ۳۲۰ هزار کاندوم مصرف شده در ویتنام

هنوز معلوم نیست چه تعداد کاندوم دست دوم به فروش رسیده است
تلویزیون دولتی ویتنام گزارش کرده است که پلیس این کشور یک کارگاه بازیافت و فروش کاندوم مصرف‌شده را کشف و پلمب کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری‌ها از هانوی پایتخت ویتنام، ۳۴۵ هزار کاندوم مستعمل که شسته شده و برای فروش جدید بسته‌بندی شده‌ بودند توسط مقامات انتظامی این کشور توقیف شده است.
 
در تصاویر ویدئویی پخش‌شده ده‌ها کارتن حاوی کاندوم مصرف‌شده بازیافتی به وزن ۳۶۰ کیلوگرم به چشم می‌خورند که روی زمین در انباری در استان بین‌دونگ ویتنام در جنوب شرق این کشور چیده شده‌اند.
روزنامه محلی «توای تره» از قول صاحب این انبار نوشته است که وی ماهانه مقادیری کاندوم مصرف شده از «یک فرد ناشناس» دریافت می‌کرده است.
 
یک زن شاغل در این کارگاه که به هنگام هجوم پلیس دستگیر شده گفت کاندوم‌های بهداشتی مصرف‌شده اول در آب داغ جوشانده می‌شدند، سپس روی آلت‌های نعوذیافته چوبی خشک شده و دوباره بسته‌بندی می‌شدند تا به فروش رسانده شوند.
 
مقامات معلوم نکرده‌اند که چه تعداد کاندوم بازیافتی تا کنون فروش رفته است.
 
فرد بازداشتی گفته است برای تولید هر کیلوگرم کاندوم بازیافتی معادل ۱۷ سنت دریافت می‌کرده است.
بنابر آمارهای منتشره مردم ویتنام سالانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون کاندوم مصرف می‌کنند.
+17
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  هر چی کثافتکاری است از این کشور های چشم بادامی بیرون میاد ، هر جک و جونوری را یا خودشان میخورند و تفاله آن را هم صادر میکنند ، تو اروپا و امریکا هم رستوران هایشان بوفه غذایی دارند ، و با ۵ تا ۱۰ یورو صد رقم غذا جلوی شما میگزارند ، و مردم ۳ تا ۴ بار بشقاب غذا پر میکنند و میخورند ، و صاحب رستوران هم هر روز پولدار تر میشه ، مشخصه که یک جای کار غلطه . بی کیفیت ترین مواد غذایی ، روغن و غیره را به خورد مردم می‌دهند ، که باعث سرطان و مشکلات گوارشی میشه ،
  8
  18
  جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۲
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. منظورت از چشم بادامی کجاست چون نصف آسیا به اصطلاح چشم بادامی هستن و همه هم کاملا متفاوت،ژاپن،کره جنوبی و سنگاپور رو هم داریم که پیشرفته ترین کشورهای دنیا هستن و از این مشکلات هم اصلا ندارند.چون تو چند تا کشور فقیر مثل ویتنام و روستاهای چین اینجور کارهایی میکنند نمیشه اینجور نظر توهین آمیزی داد.توی آفریقا و آمریکای جنوبی و هند و پاکستان هم هزار جور بدبختی و آلودگی دیده میشه این که نشد حرف.
  4
  6
  جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. زیاد رگ گردنت را کلفت نکن، کامنت من یک طنز است ، نه تحلیل نژادی ، همانطور که همه مردم انگلستان استعمار گر نیستند ، خود من در منچستر دوستان با صفا و با حال از پاکستان داشتم ، اما بارها کامنت تیز در مورد اسلام گرایی افراطی پاکستانی ها داشته ام ، اما واقعیت اینه که کشور های آسیای جنوب شرقی ابعاد تقلب را به مراحلی رسانده اند که مخ انسان سوت میکشد ، از برنج پلاستیکی گرفته و تا گردو که داخلش را با گچ پر کرده اند ، تا استفاده مجدد از روغن دور ریخته شده مک دونالد در چاه توسط باند خلاف کار ، تا شیر تقلبی که فقط رنگ و بوی شیر دارد ، آفریقا و امریکای جنوبی هم فقر شدید دارند ، اما در تقلب حرفه ای به گرد باندهای آسیایی نمیرسند ، حالا زیاد سخت نگیر ۲ پوند بده بر بوفه بخور و فکر کن خیلی زرنگ غذا خوردی
  1
  2
  جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. خب حرف مفت زدی جوابت رو‌گرفنی،تو هنوز فرق کشورهای شرق آسیا و تفاوتشون رو‌نمیدونی میای چرند مینویسی،من منظورم ژاپن و کره جنوبی بود که در اونها بودم،بوفه چینی چیه چه ربطی داره،یک چیزی شنیدی میای چرند مینویسی،طبق معمول بیسوادی و اطلاعات عمومی پایین قشر مهاجر و بیسواد ایرانی.
  0
  0
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. فعلا با چند مدرک تحصیلی از جمله از منچستر امثال تورا حریفم، اینکه ریشه در فقره شکی نیست ، امثال مارکس و انگلس ، انارکیست ها از جمله باکونین ، سوسیالیست های اتوپی گرا مثل سن سیمون و حتی نعو لیبرالیست ها همیشه بازگو کننده همین نکته بوده اند ،اما بحث من این نیست ، انسان نمیتونه هر نوع کثافت کاری را ماله کشی کنه ، بحث خرید کیف شاتل تقلبی نیست ، بلکه خریدن داروی تقلبی و مواد غذایی تقلبی و مردن و کاندم تقلبی و مریض شدن است و سیستم دولتی که خودش آلوده است و مبارزه با مشکلات را اولویت نمیده ، من شوربختانه ژاپن و کره نبوده ام اما چین و ویتنام ، هند و تایلند را دیده ام ، تقلب در بخش عظیم آسیا به حالت سیستماتیک دراومده ، و با ماله کشی نمیشه حلش کرد ، اگه تویی که تو انگلستان هستی حداقل با بایکوت کردن رستوران های متقلب پاکستانی و چینی و حتی اروپایی ، شانس میدی به کسانی که با قیمتی بالاتر و کیفیت خوب غذای لذیذ آسیایی را سرو میکنند ، گزینه درست را انتخاب کرده ای ، کره جنوبی زمانی کره شد که با همت ملی ، مردمش فهمیدند که با تقلب نمیشه حرف اول را در دنیا زد
  0
  1
  یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
  نظر شما چیست؟