یک نماینده: به‌زودی نان خشک هم از سفره مردم بیرون می‌رود

شیوا قاسمی‌پور، نماینده مریوان در مجلس شورای اسلامی، می‌گوید وضعیت تورم در ایران، راهی برای زندگی «شرافتمندانه» باقی نگذاشته و اعتراف حسن روحانی به گرانی مواد غذایی به درد مردم نمی‌خورد.

به گزارش روز پنج‌شنبه، سوم مهر در خبرگزاری فارس، خانم قاسمی‌پور با انتقاد از افزایش «افسارگسیخته قیمت‌ها»، از دولت خواسته بر بازار نظارت کند.

وی گفته: «افتخار دولت آن است که اجناس و مایحتاج مردم به وفور یافت می‌شود، اما به چه قیمتی؟ وقتی مردم توان خرید را ندارند، فایده‌ای ندارد.»

این نماینده خطاب به رئیس‌جمهوری ایران اضافه کرد: «چرا ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای تأمین مواد غذایی قطع کرده‌اید؟ آقای روحانی اعتراف شما به چه درد مردم می‌خورد؟ کجاست گشایش، پایش و نظارت شما؟»

خانم قاسمی‌پور در عین حال گفت: «لطفا کم دم از مقاومت مردم بزنید، این طور جلو برود در چند ماه آینده نان خشک هم مانند گوشت و تخم مرغ از سفره مردم بیرون می‌رود.»

او به صراحت اضافه کرده است: «با این وضعیت اسفبار تورم مگر راهی برای شرافتمندانه زیستن باقی مانده است؟ آیا حقوق‌های قطره‌چکانی، دستمزد‌های اندک، با انفجار قیمت‌ها همخوانی دارد؟ ارتشا و فساد‌های موجود، محصول همین نابسامانی‌هاست.»

حسن روحانی هفته‌ها است که همچون دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی از «مقاومت» مردم ایران مقابل تحریم‌ها سخن می‌گوید و وعده‌هایی درباره گشایش‌های زودهنگام مطرح می‌کند.

این در حالی است که تحریم‌ها و مشکلات ناشی از شیوع کرونا، اقتصاد ایران را به شدت تحت فشار قرار داده و روحانی با اعتراف به گرانی مواد غذایی و کالاها در ایران، علت آن را «جنگ اقتصادی» آمریکا علیه ایران اعلام کرده است.
+56
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  کاملا درست میگه. مردم باید در این بحران به گشنه ها ونیازمندان بحرانی کمک کنن. نگو من وطن پرستم و وجب به وجب خاک مرز سیاسی ایران برام مهمه بگو من انسان و موجود زنده پرستم و دونه به دونه موجودات زنده اطرافم برام مهمه. کمتر عشق و حال کن کمتر بخور چند نفر رو سیر کن. کمک کنید این بحران بگذره. عشق و حال و دارایی پشمه. لذتی که در زنده نگه داشتن موجودات زنده هست بالاترین عشق و حاله. عیبی نداره اولویت رو به آدما بده اما کمک کن. بزرگترین ماموریت روح ما در کالبد انسان محبت و کمک هست. بقیه امور جهت فان هست. اینایی که مملکت رو به این روز دراوردن انگلی بیش نیستن و انگلها وقتی محیط ریستشون متناسب نباشه منقرض میشن. عمال این حکومت دیر یا زود منقرض میشن و نسل کثیفشون هم منقرض میشه.
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  kata1379 - مشهد، ایران
  کاسبان دین مردم را به بد بختی و فلاکت انداختند و . گرسنگی و محرومیت به پای دین نوشته میشود بنام دین جنایت کردند . بنام دین و چهره دین خوردند و بردند . و مدعیان دروغین همانند یا فاطمه . با استخوانی ساختند و دین و انسانیت خود و مردم خود را فروختند . با اسم و چهره مردم را گول زدند و خود را رابطین با خدا و امام زمان جا زدند . چرندیات امثال یا فاطمه را ببینید تا بدانید این جماعت تهی مغز هستند
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  خداییش چه بلایی سر ایران آخوند آوردند مردم ایران کی میخوان از خواب بیدار ش
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  فقط خبر پایینی تیتر این خبر رو بخونید: نان خشک هم از سفره مردم میرود، سپاه پالایشگاه ٤٦٠ میلیون دلاری میسازد!
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.