برگزیت؛ غول بانکداری آمریکا ۲۰۰ میلیارد یورو سرمایه خود را از بریتانیا خارج می‌کند

رادیو فردا :جی‌پی مورگان ۲.۷ تریلیون دلار دارایی دارد و ارزش سود خالص بانک در سال گذشته میلادی به بالای ۳۶ میلیارد دلار رسید.

جی‌پی‌مورگان چیس، غول بانکداری آمریکا، ۲۰۰ میلیارد یورو از دارایی‌های خود را به‌دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) از این کشور بیرون کشیده و به فرانکفورت آلمان منتقل می‌کند.

خبرگزاری بلومبرگ روز چهارشنبه دوم مهرماه به نقل از منابعی گزارش داد که این بانک آمریکایی می‌خواهد تا پایان سال جاری میلادی سرمایه‌های خود را به فرانکفورت منتقل کند.

بدین ترتیب شعبه فرانکفورت جی‌پی‌مورگان چیس به ششمین بانک بزرگ آلمان تبدیل خواهد شد.

این غول آمریکایی حدود ۲.۷ تریلیون دلار دارایی دارد و ارزش سود خالص بانک در سال گذشته میلادی به بالای ۳۶ میلیارد دلار رسید.

بریتانیا چندین سال است که برای خروج از اتحادیه اروپا در حال مذاکره است و دوره انتقالی برگزیت تا پایان سال جاری است، اما مذاکرات اتحادیه اروپا با این کشور در مورد مسئله دسترسی ماهیگیران اتحادیه اروپا به آب‌های انگلیس، رقابت عادلانه بین شرکت‌های اتحادیه اروپا و انگلیس و سازوکاری برای حل اختلافات آینده به بن‌بست رسیده است.

اتحادیه اروپا چندین بار اعلام کرده که از رسیدن به توافق با بریتانیا ناامید شده است.

اگر توافقی حاصل نشود، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. قبلا کارشناسان و محافل مالی و تجاری نسبت به این موضوع هشدار داده و گفته بودند که سرمایه‌های کلانی از کشور فرار خواهند کرد.
+25
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.