پوتین: آماده‌ایم واکسن کرونا را به صورت مجانی در اختیار سازمان ملل قرار دهیم

العربیه :ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 اعلام کرد کشور آماده است واکسن کرونا را به صورت مجانی در اختیار سازمان ملل قرار دهد.

پوتین که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخن می‌گفت، تاکید کرد روسیه نشستی با کشورهای علاقه‌مند به توسعه واکسن‌های کرونا برگزار می‌کند.

او درباره شرایط جهانی پس از کرونا هم گفت که بازگرداندن ثبات جهانی پس از کرونا به زمان زیادی نیاز دارد.

همزمان کیریل دمیتریوف رئیس صندوق دولتی روسیه که پروژه ساخت واکسن کرونا را تامین مالی می‌کند تاکید کرد که موسکو تا جایی به موفقیت واکسنش ایمان داد که به جای واگذار کردن همه خطرات و مسئولیت‌های حقوقی بر گردن مشتریان در صورت خوب پیش نرفتن امور، بخشی از آنها را خود بر عهده می‌گیرد.

دمیتریوف توضیح داد که همه شرکت‌های غربی سازنده واکسن خواستار مورد حمایت قرار گرفتن در برابر غرامت‌های احتمالی شده‌اند ولی روسیه به حدی محصول خود ایمان دارد که از این موضوع صرف‌نظر کرده و این یک تفاوت بزرگ با واکسن‌های غربی است.

روسیه در روزهای گذشته به شرکت آر-فارم اجازه داد داروی «کروناویر» را به عنوان یک دارو به افراد که با درجه متوسط به کرونا مبتلا شده‌اند، بفروشد. این شرکت همچنین اجازه یافت محصول ضدکرونایش را در همه داروخانه‌های روسیه برای فروش با نسخه پزشک عرضه کند.

کروناویر دومین داروی روسی است که به عنوان داروی کرونا اجازه عرضه در بازار را دریافت می‌کند. پیش از این و در ماه می 2020 داروی «آویفافیر» Avifavir این اجازه را دریافت کرده بود.
+6
رأی دهید
-18

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.