سفیر آمریکا در سازمان ملل: سخنرانی امروز رئیس جمهوری ایران «شاهکار دروغ‌پردازی» بود

صدای آمریکا :کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، سخنرانی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، را «شاهکار دروغ‌پردازی» خواند و رژیم حاکم بر ایران را «بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان» دانست.

خانم کرفت پس از سخنرانی ویدئویی روحانی، در توئیتر نوشت: «سخنرانی امروز رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شاهکار دروغ‌پردازی بود.«

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد می‌نویسد، روحانی از موارد نقض «آشکار و گسترده» منشور سازمان ملل حرف زد، اما گویا «وارونگی این واقعیت» را به هیچ وجه درک نکرده است.

خانم کرفت در ادامه این توئیت نوشت: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و بر آتش مناقشه‌های سرتاسر خاورمیانه، می‌دمد.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در پایان از هشتگ «ریاکاری» به انگلیسی (hypocrisy) استفاده کرد. هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل از امروز با سخنرانی رهبران جهان آغاز شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی روز سه‌شنبه، در مورد خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران گفت: «ما از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران بیرون آمدیم و تحریم‌هایی فلج‌کننده علیه بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان وضع کردیم.»

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت:‌ «ما قاسم سلیمانی، بزرگترین تروریست جهان، را از بین بردیم.»
+75
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اشتباه می‌کنید، او دروغ نمیگفت، تقیه میکرد! به همین دلیل باید او را تنقیه کرد!
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  ذات این حکومت با دروغ بافته شده از روز اول دروغ مایه کارها شده . وعده تو خالی . دروغ بسیار پر هزینه است هزینه دروغ حکومت .را . دین پرداخت کرده هر جا کم اورده اند از دین پله توجیه و فرار ساختند نمونه تربیت یافته دروغ را در یا فاطمه ببینید . پدر مرحوم ایشان یک فلفل کار ساده بوده . و خود حضرتشان فقط یک اخوند دو ریالی اما حتی برای ستارگان و شیمی و انرژی هسته ای نظر میدهد این فقط یک جهالت محض است و حالا با چهره جدید تزویری دیگر برای خودساخته ام النبیین . این همان روی دوم سکه یا فاطمه است . خداوند نسل این خبائث را برکند
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  حالا کجاش رو دیدید!؟ شیعه تنها مکتب و مذهب و باور دنیا هست که دروغ و تقیه یک نوع امتیاز و هنر برشمرده میشود!
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۹
  نظر شما چیست؟